kGn Servers - BACK! 188.138.90.138:27015

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
дајте подобро помали мапи фај сноу , детмеч ,хедшот.. на серверов џган пипл жива душа нема
 

don PASCAL

Tne last Don Protected By the Mafia..
Член од
2 октомври 2007
Мислења
647
Поени од реакции
19
АЛОО кај се админите на серверо живи ги нема
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Слабо,слабо....ставете помали мапи... убаво рече аскио,ако е полн серверот тогаш админите ќе можат да пуштаат големи мапи.
 
Член од
19 јануари 2011
Мислења
87
Поени од реакции
3
Добри вести, од 15ти до 20ти ќе се зима нова машина. Тоа значи дека ке имаме повеќе од 4 сервери.
Планирани сервери:
1. kGn Public Server #1
2. kGn Public Server #2
3. kGn Clanwar Server
4. kGn Deathmatch Server
5. kGn Deathrun Server
6. kGn Hide'n'Seek Server

Листата не е официјална, тоа е во предлог во моментот. Ќе се потрудам да ги соберам парите потребни за новата машина до 15ти. Ако не успеам сигурно до 20ти. Значи се зависи од мене. Поздрав.
 

RDG

Член од
12 декември 2008
Мислења
24
Поени од реакции
0
segasniot server si go napolnil pa use nekolku ke pustas . Imas dve opcii ednata e da gi konsultiras /Wot, toni kinder ......./za da ti ja kazat dusata na KGN ili da si gi cuvas parite za nesto popametno , a taj estoneco turi mu pepel i taka porano go isklucuvase sxeto da gi mava so cit mk-te igraci, a nekoj pa u nesves pagaa breee alak vleze abe curuci ajt odi slusi ja pesnata "sakam da porasnamn".Postot e dobronameren ne se luti poz
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Mоментално е de_tuscan мапа на серверов,дајте нешто помало да се поигра,вака само четворица играчи на de_tuscan и барај се цело време.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
дајте помали мапи , и дајте повеќе админи да има на сервер зашо сето читери и нема админи!!!
 
Член од
19 јануари 2011
Мислења
87
Поени од реакции
3
Значи како што најави алаК, новата машина е успешно купена и серверот е префрлен значи ранк не сте изгубиле не се плашете :)
Сеа за сеа додека да се наполни само паблик 1 ќе има, ќе гледам утре да го инсталирам и кланвар серверот и можеби детмечот.
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
почна по малко да се пуне
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.164
Поени од реакции
134
Значи, поглупи админи од овие во животов немам сретнато.

Па добро мајка му стара, втор пат ви е ова идиоти едни глупи, влегувам со ник Pho0B1c) направив 7-0 и баниран ?!

Ја знам и „причината„ избушив двајца низ кутии, па КАЈ ДА ПУКАМ КО СТЕ ТАМУ АКО ВЕ УБИВ ЗНАЧИ ДЕКА ИМАМ WH?

И не, не ми треба unban, повеќе јас таму не влегувам, само ме интересира кој ме банира, bama ili addict3d2net?
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
^Така е на повеќето сервери,верувај ми. Направиш добар скор и кркаш веднаш бан. И затоа треба админите да проверуваат дали имаш чит,a тие го гледаат скорот што не е во ред. Tреба да знаат да работат Amxmod за да проверувааат,ама изгледа овие боза се.
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Затоа што деца се админи.

--- надополнето ---

Ајде влагајте да играме :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom