Kelly Clarkson

Член од
3 февруари 2007
Мислења
293
Поени од реакции
30
Mislam deka e super devojkata. Stom pobedi na Idol znaci ja biva. Od nea najmnogu mi se sviga Because of you.
 

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
Super e tipkata. Slobodna, voopsto ne e vestacka kako nekoi drugi i sto e najvazno ima super pesni.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.165
Поени од реакции
892
Ми се допаѓаат некои нејзини песни, како Because Of You, Since U Been Gone, Never Again (оваа особено), но повеќето песни и се слични една на друга, како и тие на The Veronicas!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ми се допаѓа Кели, иако можеби не ја прави најквалитетната музика на светот.
Во некои нејзини песни се имам пронајдено, а Because of you и Behind These Hazel eyes си ги сметам како биографски песни.
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
78
Поени од реакции
0
Талентирана е со убав глас и интересни песнички...Behind These Hazel eyes рулз!!! :)
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
202
Поени од реакции
1
Special Message From Kelly! :: 12.20.07

Kelly has a special message for all of her fans about 2007 and 2008! Check it out here!
[read more]

My December In December!! :: 12.17.07

Fan Club members can now check out a new exclusive contest in which they can enter to win an autographed copy of My December enter to win. If you are not a member yet then join today!
[read more]

Kelly Nominated For Grammy :: 12.6.07

Kelly has been nominated for a Grammy for Best Country Collaboration With Vocals for her performance of Because Of You with Reba McEntire. The 50th Annual Grammy show will be held on February 10th at 8pm ET on CBS.
________________
:barca:
Only B A R C A is in my heart!!!
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
505
Поени од реакции
65
Spored mene Kelly e super.Najvazno e so ima dobar glas i dobri pesni osobeno Becase of You
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
Ар ју кидин ме, Кели не ја бива бе. .. само таа because of you. .. влечеше некако.. но јбг тогаш уште немав оформено стил (=
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
edna od jedinite tipki koi shto mi se svigja od ovaa zhanra. tipkata e zakon, ne e fejk, ima fenomenalen glas, i mi pravi tvrdi a sepak iskreni pesnicki.
stvarno mi se svigja i siminjam kapa
 
Член од
20 април 2008
Мислења
21
Поени од реакции
0
Кели е топ ..највеќе заради тоа што си е природна ..само нешто у последно време ја снема ..али ај ќе се појави ваљда :)
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Ми се допаѓа и како пеачка и како личност. Има одлични песни. Не е една од инстант - неталентираните американски таканаречени пеачки.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945

има некој кој уште ја слуша?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom