Kako skinuti Windows ISO fil sa Microsoft sajta

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
Можам ли да ја надоградам седмицата или морам да инсталирам од почеток? Седмицата ја имам на УСБ, ќе морам и десетката да ја ставам на УСБ. Не знам дали десетката може да се смести на ДВД, поголема е од 4,7 ГБ. Со двостранско ДВД не сум работел, не знам како би изгледала инсталација.

Дали УСБ за десетка може да се направи со седмица? Кој програм ќе ми треба?
има едно програмче rufus се вика. Еве ти видео поубаво ќе сфатиш него да ти објаснувам преку реферати, најубаво е нова инсталација него апгрејд од 7 на 10

 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
тој rufus многу пати ми има зафркавано, iso најдобро со ultraiso на usb бутабилно
а и не ти треба ни iso ни ништо, си има програмче на сајтот ќе направи бутабилно усб

после за активација... ќе прашаш пак тука :D
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Можам ли да ја надоградам седмицата или морам да инсталирам од почеток? Седмицата ја имам на УСБ, ќе морам и десетката да ја ставам на УСБ. Не знам дали десетката може да се смести на ДВД, поголема е од 4,7 ГБ. Со двостранско ДВД не сум работел, не знам како би изгледала инсталација.

Дали УСБ за десетка може да се направи со седмица? Кој програм ќе ми треба?
Како што ти рекоа погоре не се поголеми од 4 до 4,1 GB зависи верзија и од каде ќе симнеш.
Може на УСБ и не ти треба никаков програм. Само отвори го ИСО фајлот и ископирај ги сите фајлови на претходно форматирано УСБ во фат32.

П.С. Да руфусот знае да прави проблеми, не го користи.
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Кој активатор го користиш? За GPT-партиции не важат класичните активатори,морав по форуми да најдам саглам активатор
Бар да кажеше кои се тие „класични“ активатори, па да ти кажам кој не чини. Требаше да ме прашаш кога ти пуштив линкот за да не луташ. јас го користам овој "HWIDGEN 62.01", активира се можно, дури и трајно (освен Енерпрајс). Побарај го на страната на karanpc.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Windows Media Creation Tool е уште попросто за правење бутабилно USB, барем од искуство.
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Windows Media Creation Tool е уште попросто за правење бутабилно USB, барем од искуство.
Далеку од најпросто. Најпросто е копирање на содржината на ISO-ТО на фат32 форматирано усб. Ама баш ништо не ти треба.
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Бар да кажеше кои се тие „класични“ активатори, па да ти кажам кој не чини. Требаше да ме прашаш кога ти пуштив линкот за да не луташ. јас го користам овој "HWIDGEN 62.01", активира се можно, дури и трајно (освен Енерпрајс). Побарај го на страната на karanpc.
Под класични подразбирам оние како KMSPICO
 

Kajgana Shop

На врв Bottom