Kajgana Song Contest (KSC) #2

Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
После долго преслушување, изборот ми беше или оваа или Коко Џамбо. Коко Џамбо ми е поубава, ама на Евровизија се праќа тоа што публиката сака да слуша :LOL:
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Srsly guys? Europe ајде до негде да речеш one-hit wonder, повеќе би дошло two-hit wonder, ама ок-се вклопуваат во замислата за БУМ и потоа исчезнување од сцената, ама Swedish House Mafia и Бисти бојс :eek:?
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Уф колку добри шабанерии вакви има, али нема да добијам ниеден глас. Ricky world problems :(


Сепак мислам дека ова е добра супституција.




Put me up, put me down, put my feet back on the ground... :)
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Овој Дени со Бемвето не растури со темава не ни можеше да смислиш нешто појако а јас пак се чудам ако трае пријавувањето до недела леле мајко има песни да се пријават еден куп море два купа, за гласањето мозокот има шашма да ти е:D. Цело сабајле ја разгледувам темава не бе морам да учествувам, морам и јас да ве дружам. Сакав да учествувам со песна од Четирине не русокоси(Фор Нон Блондс - 4 Non Blondes), но прибидејќи :D Велвет Ши веќе ги има поставено се откажав, мојот избор се сведи на Краш Тест Дамис, Кунг Фу Фајтинг :pos: ама ретро, Фалко, Твистед Систер, но најголемата дилема ја имав меѓу.
Ват ис Лов(What is Love-Haddaway)
:pos:

или Нена со 99-те балони, така да се пријавувам на овај натпревар со чупето од Њемачка :D

 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.337
Уф колку добри шабанерии вакви има, али нема да добијам ниеден глас. Ricky world problems :(
Сепак мислам дека ова е добра супституција.
Put me up, put me down, put my feet back on the ground... :)
Гајле ти е...

 

TwiNNeR

Повеќе читам, помалку пишувам
Член од
1 декември 2009
Мислења
177
Поени од реакции
97

Kajgana Shop

На врв Bottom