Kajgana Song Contest #276 - Game Theme Music

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.408
Поени од реакции
19.448
Мислу дека сфи музички теме су истрошени.Везе неам што да предложу.
Ама текна ми.
Пред некој дн овај мелодија не ми искачаше од главу.
Сфи ми некад или моментално смо играле/играмо некоју игрицу на флипери,нинтендо,плејстејшн,писи,телефон.
Дали некад некоја мелодија ви останала у некоју мозочну фиоку.
Кадилак,Терис,Mame32,некоја стратегија или од овија понови современи игрице?

Мене овај ми е најјака и најзаразна.

 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.202
Поени од реакции
22.406
Ако идеме со фифа песни, мене оваа ми е нај бејзик за играта.Можда затоа што оваа ми беше прва фифа изиграна. Оваа песна секогаш почнуваше прва кога ќе се појавеше менито. Менито дури не го гасев додека не ја ислушав цела.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom