Kajgana Song Contest #276 - Game Theme Music

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.702
Поени од реакции
917
Секогаш ме пука носталгија кога ќе ја слушнам темава , а и до ден денес понекогаш знам да завртам по некоја партија од Хероиве...ех , тоа беа времиња

 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.424
Поени од реакции
22.993
Секогаш ме пука носталгија кога ќе ја слушнам темава , а и до ден денес понекогаш знам да завртам по некоја партија од Хероиве...ех , тоа беа времиња

Оваа е најврвна од сите особено со тоа оргулите.
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.702
Поени од реакции
917
Оваа е најврвна од сите особено со тоа оргулите.
Точно , од Инферново е една од појаките теми на Heroes 3 . Иначе нема промашај кај музичките теми за било кој од 7те градови ( фракции ) кај Тројкава од Хероиве . И на другите делови од Heroes of MM ( 4,5,6 итн ) музичките теми се одлични .
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.562
Поени од реакции
34.933
Иначе играта има премногу, стотици теми, за секоја раса, зона, секој град, секоја таверна, секоја инстанца, па сето тоа се делеше на денска и ноќна.

Моите омилени
Мислам дека беше на Ironforge main theme

И на Гризли Хилс, намерно сум дремел тука за музиката.
Златното трио на Близард Jason Hayes, Glenn Stafford (Ironforge) и Derek Duke :love: Гризли Хилс е на Russell Brower
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.833
Поени од реакции
11.019
Каснам три дена, мило ми е никој што не ја стави. Одамна не играм игри како во тие средношколски денови али оваа ми е една од најиграните и омилени.

 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.562
Поени од реакции
34.933
Темна дамо , не знаев дека си гејмерка :)
Не сум гејмерка :icon_mrgr:
Само ги познавам делата на Џејсон, Дерек и Глен.
Моја препорака, 3 часа и 44 мин совршенство за уши.

 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.702
Поени од реакции
917
Не сум гејмерка :icon_mrgr:
Само ги познавам делата на Џејсон, Дерек и Глен.
Моја препорака, 3 часа и 44 мин совршенство за уши.

Абе и да си не е тоа лошо , кажи си не се срами ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom