Kajgana Song Contest #270 - Македонски дуети

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.539
Поени од реакции
34.834
Годинава ја започнуваме со тема Македонски дуети.

Имавме предходно тема дуети, но беа опфатени сите. Сега бараме строго македонски изведувачи.
Се прифаќаат сите жанрови, само условот е изведувачите да бидат од Македонија.

Пријавување до петок

 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.689
Поени од реакции
877
Незнам дали ќе се прифати ова бидејќи повеќе е соработка отколку дует ама песната е одличнаАко не се прифаќа , тогаш нека оди оваа

Автоматски споено мислење:

Годинава ја започнуваме со тема Македонски дуети.

Имавме предходно тема дуети, но беа опфатени сите. Сега бараме строго македонски изведувачи.
Се прифаќаат сите жанрови, само условот е изведувачите да бидат од Македонија.

Пријавување до петок


Навистина незнам зошто , ама отсекогаш ми оделе на живци близначкиве . Не дека се лоши пејачки , напротив одлични се , но уште од мал кога и да ги давале на ТВ со некоја нивна песна ме нервирале . Чудна работа o_O
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom