Kajgana Song Contest #141 - Movie Score

Член од
7 јули 2013
Мислења
1.462
Поени од реакции
9.180
Не. :D

Значи бираме филмска тема, музичка композиција која е специјално направена за некој филм, а не рандом песни кои се употребени во рандом сцени од некој филм.

@shutrak , @chef_cook и за вас важи истото. Ќе треба да идете со филмска композиција, може да го повторите композиторот, ама не и филмот. Мразам да глумам пуританец, ама мислев дека сум јасен. Ајде сте гледале филмови, сигурно знаете доста филмски теми. :D
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.793
Поени од реакции
29.267
,,,aj aj ,,,mene me ukoruvaat a @Corvus dodala lajk,,, :lut: ,,,:ROFLMAO::P,,,
Автоматски споено мислење:

,,,zatoa čekam glas od nea,,,:свиркам:
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.462
Поени од реакции
9.180
Ах, ќе ме умрете млад. (n)

Значи луѓе филмски композиции, а не песни кои се употребуваат во филм. Видете како треба на првата и втората страница со мал исклучок. Музички теми наменети за филм, не знам што не е јасно. Еве for the last time да објаснам значи не може да учествувате со Селин Дион - My heart will go on, туку треба со композитори како Ханс Цимер, Мориконе, Вангелис, Деспљат и тн кои направиле тема за филм и ако тој филм веќе е ставен на темава, можете пак да ставите од истиот автор, но за различен филм.

@Луси , @shutrak , ќе треба да сменете. @Dani и ти ќе треба да сменеш, затоа што композитор за Ghostbusters бил Елмер Бернштејн.
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Ах, ќе ме умрете млад. (n)
@Dani и ти ќе треба да сменеш, затоа што композитор за Ghostbusters бил Елмер Бернштејн.
Ама нели песната Ghostbusters е правена за филмот? По таа логика е музика за филмот ...
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.890
Не. :D

Значи бираме филмска тема, музичка композиција која е специјално направена за некој филм, а не рандом песни кои се употребени во рандом сцени од некој филм.

@shutrak , @chef_cook и за вас важи истото. Ќе треба да идете со филмска композиција, може да го повторите композиторот, ама не и филмот. Мразам да глумам пуританец, ама мислев дека сум јасен. Ајде сте гледале филмови, сигурно знаете доста филмски теми. :D
Или мозоков не ми работи у моментов или сум изузетно глуп. :D Save Me песната што ја постирав е специјално снимена за филмот Магнолија.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Ама нели песната Ghostbusters е правена за филмот? По таа логика е музика за филмот ...
"Ghostbusters" is a song written by Ray Parker Jr. as the theme to the film of the same name...

Јас ова го најдов пред да ја постирам.
Нема везе, сменив.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.793
Поени од реакции
29.267
,,,ok , togash napravi promena na naslovot,,," muzichki avtori na filmska muzika",,,bidejki tukurechi site postirani pesni se frontmenski za konkretnite filmovi,,,
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Или мозоков не ми работи у моментов или сум изузетно глуп. :D Save Me песната што ја постирав е специјално снимена за филмот Магнолија.
Ај молим те пиши Cinema Paradiso ending scene и постирај тука линкот од јутуб
 

Kajgana Shop

На врв Bottom