Kajgana Song Contest #137: Песна со лично име у наслов

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.381
Поени од реакции
7.770
Навалете дечки, прошла недела беше песна со име на град у наслов оваа недела нека биде песна со лично име у наслов. Машко/женско, наше/странско, небитно.

Моја номинација:

 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
21.971
Поени од реакции
48.162
Еее... Постирај ја, јас ќе ја избришам мојата. Имам уште 10тина на ум добри.


Или со истата од Хари Мата Хари пријави се :icon_mrgr:
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
2.545
Поени од реакции
8.756
Еее... Постирај ја, јас ќе ја избришам мојата. Имам уште 10тина на ум добри.


Или со истата од Хари Мата Хари пријави се :icon_mrgr:
Не не, еве си најдов јас друга :pipi:


Спремај си тема ти сега за следниот натпревар :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom