Kajgana Shop (shop.kajgana.com)

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.416
Поени од реакции
3.634
Јас да прашам за ова:

  • Безбедно плаќање - Системот за безбедно плаќање овозможува сигурност и тајност на вашите податоци.

Кој систем, кој ни гарантира безбедно плаќање, и зошто нема пејпал, чим користите престашоп?!
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Јас да прашам за ова:

  • Безбедно плаќање - Системот за безбедно плаќање овозможува сигурност и тајност на вашите податоци.

Кој систем, кој ни гарантира безбедно плаќање, и зошто нема пејпал, чим користите престашоп?!
Системот за наплата е IXOPAY (PCI-DSS level 1 сертифицирана платформа за плаќања) и е овозможен од NLB (Bankart). При плаќањето, податоците одат преку безбедна комуникација директно до gateway-от на банката. Paypal не користиме затоа што сме македонка продавница, а Paypal во Македонија може да се користи само за плаќања, а не и за примање на пари :)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Коа кликам на следна страна на шопов, очекувам да ме однесе најгоре на страната, но тоа не се случува.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Со среќа одлично изгледа и доста убави работи има.

Фалат работи како книги, весници, списанија, винил плочи, музички цда пред се од македонски бендови, пејачи и пејачки, постери, музички инструменти. Исто така не би било лошо да има да се купи храна и пијалоци.
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Вчера откако ја разгледав понудата си помислив во себе па ова доста подобро од секоја онлајн продавница што може да ја најдеш на Инстаграм и Фејсбук .

Се надевам низ годините нема понудата да се сведе на глупости како што се некој евтино производство на блутут микрофони, караоке мали звучници, некој чкљ квалитет на тримери и машинки за потстрижување, мајци со сомнителен квалитет.. Ми се гади од такви онлајн продавници.

Се надевам производите ќе се одбрани со вкус и квалитет. Ете добра понуда е Xiaomi.

Друго како што пишав во горниот пост вчера убаво е да се понуди и книги, весници, списанија, стрипови, постери, винил плочи, музички цда, софтвер, игри за PC, PS, XBOX.. За колекционери акциони фигури, дусери, мајци со убав добар дизајн, друштвени игри, чаши за кафе/чај..

Кога ги спомнав дуксерите, мајците, на форумов сигурен сум има добри дизајнери кој можат да направат добар дизајн во Фотошоп. Исто така за постери тука на форумов има луѓе кој се занимаваат со фотографија.

Нека има одбрана понуда а сето тоа да е квалитетно, убаво за око макар и било поскап производот.
Автоматски споено мислење:

Еве чисто како пример во Србија постои една онлајн продавница

Има интересна и примамлива понуда. Таква слична понуда да има би било супер.
 
Последно уредено:

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Честитки и аирлија работа дечки!

Бтв, сајтчето има солиден интерфејс и брависимо за фронт енд чоечето
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Честитки.....
Професионално изработено, гледам дека понудата на производи постепено се зголемува.
Се надевам дека тој тренд ќе продолжи и во иднина, односно дека ќе бидат опфатени многу повеќе категории на производи.
Во однос на цените, се е на место.
Ќе ми биде чест и задоволство кога ќе имам потреба од некој производ, прво да го побарам во Кајгана shop и истиот да го купам.
Со среќа и ви посакувам голем успех!
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Наскоро доаѓа козметика, облека, спортска опрема, уште повеќе домашни, IT/Smart уреди, аудио опрема и тн...

По празнициве, понудата ќе биде значително збогатена :vozbud:

Благодариме на предлозите, сите се на место (y)
 
Последно уредено:
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Да не се зезнете со облека и обувки?
Многу обемна е таа ветка, броеви, бои...
Инаку ми се допаѓа како почнавте, Ви посакувам успешна работа!
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Да не се зезнете со облека и обувки?
Многу обемна е таа ветка, броеви, бои...
Инаку ми се допаѓа како почнавте, Ви посакувам успешна работа!
... зашто би било зезнато, одлична идеја!
сите носат големи броеви ХЛ, на пример една блуза со кратки ракави било која боја и со штампан текст по желба во сите величини кошта 200-250 ден, ако се зема повеќе од 10 комада веднаш цената паѓа на 150,
е сега Кајгана да продава по 300 зашто да не би купиле? ќе најдеш поевтино? а замисли однапред оштампано нашите никови „бијонс“, „фенел“, „агда“ „шутрак“ во различни правци - и текст „погоди кој сум“, а горе како наслов со жолта боја Кајгана форум! аа? јако! или „бијонс“ со текст „фак ју“ па ќе купам уште неколку мајци со друга боја со некои „омилени“ членови испишани никови и додадено текст „вуле ву куше авек муа с суа“ :pos:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.274
Информации за производите по телефон, или мејл треба да се пише?


edit: nvm чет имате, сега видов
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Информации за производите по телефон, или мејл треба да се пише?


edit: nvm чет имате, сега видов
Како ти е позгодно, има повеќе опции за контакт: телефон, мејл, чет, контакт форма, форум... :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Imase edna huawei pametna pravosmukalka uste na smartus.mk ja gledav koja mi bese pristapna cena 12 dokaj 15k, pamtam gledav i revjua na jutub i dobro se drzese

Dali ja nema ili bila na nekoja promocija pa sega e nekoja od ovie 18+ iljadi denari?

Imam persiska macka i nemam tepih u salon pa idealno za sekojdnevnite vlakna ama ova od 400 evra nagore mi e mnogu seuste. Ako ima nekoj vakva nekoja da pise so milenici i vlakna kako se pokazala, moze ke zastedime do leto za nesto poskapo. :D

Edit xiomi ne huawei valda, rasist, site kinezi mi se isti
 

Kajgana Shop

На врв Bottom