Kafe Zale

Член од
15 јули 2007
Мислења
15.105
Поени од реакции
7.686
1627850912148.png


1627851063178.png


Кафе Зале се наоѓа во Крњача (општина Палилула), предградие на Белград.

Главни ликови се Илија Боксер (по панаѓури држел круша за мавање и има удрено 999; сведоци има за тоа), Даркич Наркич, Емин, Зека (Зека дели шамари) Вељо, Авдуљ (Авдуљ има дувнато 4 промили на алкотест) ...

Неработници, работници, фасадери, љубители на песни и убер алес - обожаватели на алкохол. Кој на пиво, кој на ракија (еден лажов рече дека сака и млеко). Доаѓаат кај Зале да ја здружат својата решеност реалноста да не ја трпат трезни. Првотимците пијат по 25-35 пива на ден, во фиксниот термин од сабајле до сабајле.

Оние малкумина што се при памет и при некаква работоспособност, на Кафе Зале му имаат отворено Инстаграм и Јутјуб канал, првенствено за да се заебаваат со овие весели и за нормален човек неподносливи приградски Авенџери. Ама бидејќи Господ и финансиски ги чува будалите, работата тргнува наопаку па стануваат популарни и луѓе од различни краеви (меѓу другото Чикаго, Абу Даби) почнуваат да им праќаат пари за пијачка.

Ако сме иста крвна група па заминувањето на Малнар, Шева и емисијата Ноќна мора ви остави трајна дупка во срцето, Кафе Зале и неговата екипа се драгоцен бајпас.

Текст преземен од off.net.mkАвтоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.262
Поени од реакции
3.613
Треба абдејт на статијава
„ Авдуљ Лока није више звезда“
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.105
Поени од реакции
7.686
Темава е 2 години закаснета :)
Епа јас случајно почнав да гледам Кафе Зале летово и го фатив периодот кога Авдуљ си најде жена, на Армандо кога почнаа да им ја праат куќата.

Армандо е луда глава ама најки се Илија Боксер и Даркиќ Наркиќ.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.262
Поени од реакции
3.613
Најпијаното видео барем во последни 6 месеци :)
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.262
Поени од реакции
3.613
Заминал Илија Боксерот во легендите :(

ilija.png
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.105
Поени од реакции
7.686
Oдамна не сум ги гледал некако без Авдуљ не ми е нешто баш до толку интересно.

Илија Боксер Најачи нека почива во мир. Искрено Илија, Авдуљ, Даркиќ Наркиќ, Хосе се најаките откачени ликови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom