K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 69 11,8%
  • Kick-Boks

    Гласови: 190 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,5%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,1%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,1%

  • Вкупно гласачи
    584
Член од
19 август 2010
Мислења
3.578
Поени од реакции
8.234
Член од
29 март 2013
Мислења
4.517
Поени од реакции
4.338

Не знам како е можно се уште да опстојува фан-бејсов на Диаз.
Не знам како е можно некој да е фан на овој.

Кој си бе ти вака да стануваш двапати по ред од прес? Ова е дисреспект према фановите. Ако не ти чини организацијата и обврските кои те следат со потпушување на договорот, тогаш не ја прифаќај борбата! Али газето ти е отворено за кеш и сеа ќе почниш да се тепаш и по паркинг плацови.
Која ретарда...
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
727
Поени од реакции
962

Не знам како е можно се уште да опстојува фан-бејсов на Диаз.
Не знам како е можно некој да е фан на овој.

Кој си бе ти вака да стануваш двапати по ред од прес? Ова е дисреспект према фановите. Ако не ти чини организацијата и обврските кои те следат со потпушување на договорот, тогаш не ја прифаќај борбата! Али газето ти е отворено за кеш и сеа ќе почниш да се тепаш и по паркинг плацови.
Која ретарда...
Не го слушаш како зборува, испијан му е умот та од дрога та од тупаници шо крка
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.478
Поени од реакции
20.372
Дечково и покрај сите котраверзии кои го следат периодов е права ѕвезда и вистински фајтер :

Три пати во иста рунда го седна својот противник, не го доби појасот поради 3lbs over (1.3 кг плус) но сепак е peoples champ. :cuc: :cuc: :cuc:
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.517
Поени од реакции
4.338
Дечково и покрај сите котраверзии кои го следат периодов е права ѕвезда и вистински фајтер :

Три пати во иста рунда го седна својот противник, не го доби појасот поради 3lbs over (1.3 кг плус) но сепак е peoples champ. :cuc: :cuc: :cuc:
Neprofesionalizam e da ne postignis tezina. Ne znam kako e vo boksov, ne sledam mnogu. Ja sledam atmosferava uste od nivnata prva borba i sakav Garsija da pobedi, ali kako sto gledam baegi e mentalno nestabilen.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.478
Поени од реакции
20.372
Neprofesionalizam e da ne postignis tezina. Ne znam kako e vo boksov, ne sledam mnogu. Ja sledam atmosferava uste od nivnata prva borba i sakav Garsija da pobedi, ali kako sto gledam baegi e mentalno nestabilen.
3 lbs = 1.3кг така да смешна е тежината !!! Во секој случај му еба матер, 3 седнувања во иста рунда ;)
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.517
Поени од реакции
4.338
3 lbs = 1.3кг така да смешна е тежината !!! Во секој случај му еба матер, 3 седнувања во иста рунда ;)
Ne se raboti za razlikata vo tezina, se raboti za profesionalizmot. Toj treba da znae deka koga ke stapne na vaka mora da ja ima taa tezina. Site ja postignuvaat so soodvetna priprema, se spremaat so meseci za borba. Imaat licni nutricionisti i sramota e da ne se postigne tezina.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.478
Поени од реакции
20.372
Ne se raboti za razlikata vo tezina, se raboti za profesionalizmot. Toj treba da znae deka koga ke stapne na vaka mora da ja ima taa tezina. Site ja postignuvaat so soodvetna priprema, se spremaat so meseci za borba. Imaat licni nutricionisti i sramota e da ne se postigne tezina.
Види вака поентата е да се спремиш за борба во која вклучува и тежина ДА, ама изгледа Devin Hane спремил само килажа и затоа изеде ќотек у една рунда како никој до сега.
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
727
Поени од реакции
962
Непрофесионално е да не можиш да постигниш тежина како сакаш врти ја. :)
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.517
Поени од реакции
4.338
Види вака поентата е да се спремиш за борба во која вклучува и тежина ДА, ама изгледа Devin Hane спремил само килажа и затоа изеде ќотек у една рунда како никој до сега.
Не зборувам за тоа кој беше подобар боксер во борбата. Зборувам за тоа кој има ментални проблеми од нив двајца.
 

12212112

17.04.2024
Член од
25 октомври 2023
Мислења
137
Поени од реакции
127
Дрикус Ду Плесис - Јири Прохаска. Средна категорија.
Ова ако се случи, нема да знам за кого попрво да навивам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom