K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 69 11,8%
  • Kick-Boks

    Гласови: 190 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,5%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,1%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,1%

  • Вкупно гласачи
    584
Член од
4 октомври 2014
Мислења
787
Поени од реакции
539

Добар почеток на вечерта.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
99% сум убеден дека ако го победи Барнс, Хамзат ќе добие борба за титула со Усман следно. И реално заслужува, како што кажа досадно е постојано да му ги вртат истите противници во круг на Камару кога докажал дека е недопирлив за нив.
Ke видиме, јас сепак мислам дека прво ке се проба со Ковингтон, па дури тогаш со Камару.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267
АЈде белки ќе му ја изместат гадната фаца на Пади Пимблет вечерва !!
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Хукер не можи да го најди патот после нокаутот од Чендлер, жално.
Алeн е ѕвер, шампионски материјал.

Спикинг оф шампионски материјал... -Том Аспинал.
Тешкашка елито, варди се (шо би рекле стари) :icon_mrgr:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.294
Поени од реакции
45.838
Добро бе, ви се случува ли на вас истово што ми се случува мене, цел ФБ и Јутуб да ви е преплавен со постови и клипови за Хамзат Чимаев. Без престан стискам да ми се тргнат и секој ден се дупло повеќе. Не знам што е ова, како да ме прогонува некој со тоа копиле грдо. Не можам да го гледам, ме вознемирува самиот сурат на човеков.

Дај Господе ако те има, нека го прегази Гилберт да почне да му се гаси ѕвездата и тоа хајпот вештачки малце од малце, оти ова е неподносливо веќе.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Добро бе, ви се случува ли на вас истово што ми се случува мене, цел ФБ и Јутуб да ви е преплавен со постови и клипови за Хамзат Чимаев. Без престан стискам да ми се тргнат и секој ден се дупло повеќе. Не знам што е ова, како да ме прогонува некој со тоа копиле грдо. Не можам да го гледам, ме вознемирува самиот сурат на човеков.

Дај Господе ако те има, нека го прегази Гилберт да почне да му се гаси ѕвездата и тоа хајпот вештачки малце од малце, оти ова е неподносливо веќе.
Истото чувство го имав и јас.
Секогаш се случуваше со нови „апкаминг„ ѕвезди за кои претежно малку знаев. Преголемиот хајп кај мене ствараше одбивност спрема борците. Еве моментално тоа го осеќам со Пади Пимблет, значи ужасен ми е ликот, поготово со тоа фризурата 2005та.
Истото беше и со Конор, очајно посакував некој да го смачка. Но со тек на време неговиот талент и супериорност ме натера да омекнам спрема него за накрај да станам фан.

А баш истото се дешава и со Хамзат.
Мораш да ѕирниш видеа кои не се поврзани со неговите борби. Пример од „Смеш Брос„ серијалот со Дарен Тил. :icon_mrgr: Ликот е стварно кул и многу посветен, има респект и не е булшит персона како што се понаша пред камери.
Али што е простичок - простичок е јбг.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.184
Ne sum siguren deka i ovoj Brns ke uspee da go pobedi švedskiov mudžahedin. Dan bože da se desi toa, iako i ovoj Brns mi e seljak klasičen ama ako treba da biram neka bide on. Aleks mislam ke go reši Zombi, iako treba da bide vnimatelen pošo vakvi borbi možat da bidat najzaebani. Ali znaejki go mentalitetot na Volk i respektot koj go ima kon sekoj fajter mislam deka nema da ima problem. Mislam deka ke najde puknatina u defanzivata na Zombi i ke go reši.Za Jan-Sterling ne znam što da kažam. Bi sakal i mislam deka Jan ke dokaže mnogu stvari vo ovaa borba, samo nekako me plaši početokot kade Sterling e ko majmun i može da napravi golem pritisok isto kao na prvata borba. Ako tuka ne uspee, Jan ke go reši. Top borbi, ne očekuva interesna večer/utro :) ((
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267
Волкановски повторно во елемент, зомби му беше буквално вреќа за мавање ... го утепа од ќотек. Инаку доста добра тепачка беше Брнз и Чимаев, се излупаа поштено. Од оваа тепачка се видоа и капацитетите на Чимаев, сепак не е bad ass и дека со посилен противник има добар ќутек да јаде.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Чимаев - Бурнс

Доста го потценија Бразилецов, можеби навивачки и нерешено не беше грев да се прогласи, ама се виде дека овој е исхајпан многу и дека Камару и него може да му го земе скалпот. Пардон прво Колби, ако воопшто дојде до Камару.

П. С. Ме нервираат оправдувањата дека постел, ова, она.

Стерлинг - Јан

Тешка и епска кражба, некој минимум на минимум и тука требаше да биде нерешено. Неверојатно е дека политиката влегла и во овој спорт. Да цврсто стојам позади зборовите дека Пјотр Јан го заслужи појасот, во најдобар случај ако во првата рунда која идиотите му ја дадоа на гомново требаше да нема победник.

Волкановски - Зомби

Се виде дека е залутан Зомбиво во борба за појас уште во првата рунда. Мислам дека следен ке биде Холовеј, бидејќи он требаше да се бори, ама се повреди.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
FB_IMG_1649617300122.jpg

Хамзат не е чудовиште како што многумина мислеа. А до душа и јас бев еден од нив. Му давав шанси на Дурињо али со сабмишн или нешто слично, воопшто не очекував дека ќе му шие конци на сурат...
Хамзат е феноменален дефинитивно, има техника и издржлив е, но сепак не е чудовиште.
Искрено сега моментално не сум баш сигурен како би прошол во средна категорија против Адесања. Ако успеа Дурињо вака да го контрира, Адесања дефинитивно го завршува. Многу беше допирлив Хамзат.

Очигледно следен меч за Хамзат е против Ковингтон. Исто така тежок меч за Хамзат.
Без разлика што и да се деси, јас да сум на местото од Вајт после овој перформанс и покрај загубениот меч му давам борба за титула на Дурињо. Во случај стварно да нема кој друг следен.
 
Последно уредено:

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Мене најмногу од се ме погоди што кладилниците му даваа преднос на Чеченов како да се бори против некој што прв пат влага во октагон. Друга работа се заборава, а тоа е дека е Колби неприкосновен во велтер после Камару и трета работа може овој да јаде гомна за Камару и Адесања со денови, ама факт е дека во блиска иднина не им е ни до колена.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom