K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 69 11,8%
  • Kick-Boks

    Гласови: 190 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,5%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,1%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,1%

  • Вкупно гласачи
    584
Член од
6 јануари 2020
Мислења
326
Поени од реакции
320
Ако Конор влезе во серија со победи борбата против Кабиб ќе биде најголемиот фајт во историја на UFC. Поради тоа Конор би го преферирал Кабиб. Драмата што го опкружува тој фајт ќе продаде највеќе во историја на ММА според мене. Ќе го помине првиот фајт во генериран профит.

За Конор во велтер уште не сум убеден да бидам искрен. Сероне не знам колку е мерило за да видиме стварно колкав потенцијал има Конор во дивизијата. Споро стартува и го јаде а Конор е секогаш најопасен на старт.

Јас мислам дека Усман е поопасен и од Кабиб за Конор. Усман е прејак во борење а плус е доста поголем од Кабиб. Зошто би се борел со Усман а не со Кабиб кога со Кабиб ќе направи дупло повеќе пари?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.535
Поени од реакции
62.410
Го начека со рамото на спиење. Го погоди уште еднаш потоа, и толку беше.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Се може да се деси, ама дека Конор ќе прифати борба со Усман - никогаш.
Ќе го понижи Камару, кардио има ненормално, партер уште подобар. Физички е доста поголем, видете само Вудли што го снајде.
5-0 во рунди.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Јас не се слагам баш со констатацијата дека Усман е потежок противник од Хабиб. Усман е тип на борец во чија глава лесно го гледам Конор. Ова не е само физичка борба туку и ментална (психофизичка).
Борењето на Усман н го гледам толку опасно како она на Хабиб.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Јас не се слагам баш со констатацијата дека Усман е потежок противник од Хабиб. Усман е тип на борец во чија глава лесно го гледам Конор. Ова не е само физичка борба туку и ментална (психофизичка).
Борењето на Усман н го гледам толку опасно како она на Хабиб.
Не реков дека е потежок од Хабиб. Од него нема потежок, ама Конор не може да се помири да иде у пензија со пораз од него (иако ќе мора веројатно).
Затоа сака реванш.
Екскурзии против Усман не му се потребни. Тоа е уште еден противник што има поголеми шанси да изгуби него да победи, а и победа не би му значело ништо посебно ако не се реваншира на Хабиб. Ќе му стои тоа низ цела кариера :) Само реванш би го избришало.
Пораз против Усман ќе го дотепа.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Многу сакам Ромеро да го шљакни овој кловнов. Али мислам дека Исраел највероватно го добива Ромеро, ваљда на поени, не верувам да прави wild exchange со Ромеро.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Блејдс го доби ЏДС со ТКО во втора рунда.

10-ка за тејкдаун одбраната на Џуниор, стварно покажа дека е тежок да го турниш, али па во страјкингот многу, многу предвидлив. Цело време форсираше некои аперкати и Куртис со десен оверхенд во контра, мислам... перфекција, не можеше подобар контра потег да направи.

Реков дека Блејдс многу напредува, а и сега го докажа истото, далеку подобар страјкинг од Дос Сантос.
 
Член од
10 март 2013
Мислења
59
Поени од реакции
63
Блејдс го доби ЏДС со ТКО во втора рунда.

10-ка за тејкдаун одбраната на Џуниор, стварно покажа дека е тежок да го турниш, али па во страјкингот многу, многу предвидлив. Цело време форсираше некои аперкати и Куртис со десен оверхенд во контра, мислам... перфекција, не можеше подобар контра потег да направи.

Реков дека Блејдс многу напредува, а и сега го докажа истото, далеку подобар страјкинг од Дос Сантос.
Дос Сантос исто како и Стошиќ one dimensional striker мн разочараа, најјака борба ми беше Дос Ањос vs Киеза...
High level grappling and jiu-jitsu
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Дос Сантос исто како и Стошиќ one dimensional striker мн разочараа
Јас би рекол дури и "пола" димензионален, очобол. Испали така еден страшен аперкат (кој ако го погодеше Блејдс верувам дека немаше да се сеќава на борбава) али тоа беше прилично сѐ од Дос Сантос.

Згора на сѐ се здоби со страшна повреда на рамото кое му беше оперирано пред неколку години, така да retirement is coming.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.459
Поени од реакции
20.256
Изгледа ќе се дешава тепачка во јули помеѓу Усман и Масвидал .... е тоа ќе биде тепачка на годината :)
Ваше мислење доколку закажат, што мислите кој ќе биде подобар и предности и негативности на двајцата фајтери ?
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Изгледа ќе се дешава тепачка во јули помеѓу Усман и Масвидал .... е тоа ќе биде тепачка на годината :)
Ваше мислење доколку закажат, што мислите кој ќе биде подобар и предности и негативности на двајцата фајтери ?
Усман е далеку покомплетен од Масвидал според мене.

И зависи со каква стратегија ќе тргни Усман, ако проба да се мери стендаб со Масвидал (како против Колби) има големи шанси да биде нокаутиран.
А стратегијата на Масвидал ја знаеме... ќе чека добар момент да испали силен удар и да ја заврши борбата доколку има прилика. Затоа и велам дека е slugger. Па зел се бламира и зборува како божем гледал дупки од техничка гледна точка во играта на Конор... а Т нема од техника. Само ајде, мора да прави теш ток знаеме, како поинаки би бил релевантен за борба против Конор.

Усман мора да микса стендап и борење, само така гедам поголеми шанси за негова победа.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Изгледа ќе се дешава тепачка во јули помеѓу Усман и Масвидал .... е тоа ќе биде тепачка на годината :)
Ваше мислење доколку закажат, што мислите кој ќе биде подобар и предности и негативности на двајцата фајтери ?
Реприза од Хабиб - Конор. Ќе го малтретира 3,4 рунди и ќе го заврши.
Усман нормално.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom