K-15

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Де бе, не ја виде веке постоечката тема за К-15 ?

Нека се спои оваа со старата...
 
Член од
4 август 2007
Мислења
24
Поени од реакции
2
Порано со национално-политичките ремети беа закон. Од неодамна почнаа по идиотски вицови шо ги читаат од магазин да праат скечови и не ги бива. Се глеа дека немаат идеи више. Знаат од време на време некој добар скеч да напраат али се на се... мислам дека им дое време за пензија.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Порано со национално-политичките ремети беа закон. Од неодамна почнаа по идиотски вицови шо ги читаат од магазин да праат скечови и не ги бива. Се глеа дека немаат идеи више. Знаат од време на време некој добар скеч да напраат али се на се... мислам дека им дое време за пензија.
Подобро ни самата немаше да кажам.
Ко да си ми ги прочитал мислите.
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Иначе има тема во Сеир и Хумор за К-15...
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Порано со национално-политичките ремети беа закон. Од неодамна почнаа по идиотски вицови шо ги читаат од магазин да праат скечови и не ги бива. Се глеа дека немаат идеи више. Знаат од време на време некој добар скеч да напраат али се на се... мислам дека им дое време за пензија.
Подобро ни самата немаше да кажам.
Ко да си ми ги прочитал мислите.
Епа и вие сега, се фаќате за ситното....сега се на национална телевизија такозвана МТВ, државна е ипак мора малце ред и дисциплина.
Уште се добри, ако случајно се побара поим за ТВ хумор во Македонија сите ќе ги посочат К-15...плус К-15 продакшн:) не се бавта само со скечеви, тие им се онака за ќејф. Дечките работат на уште милион други реклами и триста карики

Вицовите изгледаат посмешни кога Миле Тошо и Цацко ги прикажуваат,
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Епа и вие сега, се фаќате за ситното....сега се на национална телевизија такозвана МТВ, државна е ипак мора малце ред и дисциплина.
Уште се добри, ако случајно се побара поим за ТВ хумор во Македонија сите ќе ги посочат К-15...плус К-15 продакшн:) не се бавта само со скечеви, тие им се онака за ќејф. Дечките работат на уште милион други реклами и триста карики

Вицовите изгледаат посмешни кога Миле Тошо и Цацко ги прикажуваат,
Не се согласувам.Уште пред да дојдат на МТВ им опадна интензитетот.

А не гледам ништо смешно во прикажување на виц кој што сум го чула 100 пати претходно од луѓе кои можеби и подобро ми го претставиле вицот, па дури и Џим Кери да го објаснува.

Рекламите им се интересни, тоа признавам.:wink:
Најоригинални македонски реклами прават,тука капа им симињам.
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Епа и вие сега, се фаќате за ситното....сега се на национална телевизија такозвана МТВ, државна е ипак мора малце ред и дисциплина.
Уште се добри, ако случајно се побара поим за ТВ хумор во Македонија сите ќе ги посочат К-15...плус К-15 продакшн:) не се бавта само со скечеви, тие им се онака за ќејф. Дечките работат на уште милион други реклами и триста карики

Вицовите изгледаат посмешни кога Миле Тошо и Цацко ги прикажуваат,
Морам да кажам дека тука си во право...

К-15 се смешни и сега...и тоа многу,дали виц дали нивни скеч,К-15 си се К-15:wink:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Не се согласувам.Уште пред да дојдат на МТВ им опадна интензитетот.

А не гледам ништо смешно во прикажување на виц кој што сум го чула 100 пати претходно од луѓе кои можеби и подобро ми го претставиле вицот, па дури и Џим Кери да го објаснува.

Рекламите им се интересни, тоа признавам.:wink:
Најоригинални македонски реклами прават,тука капа им симињам.
Ej....да бидеме реални, забораваш вицови брзо:pos::pos:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Може ли некој да ми го најде па да го прати, да го закачи на youtube или на zshare, rapidshare.... како било и кај било, ве молам најдете ми го скечот кога Миле е ловџија, Тошо е поп а Цацко и Господ, она со "Пу да ти ибам, раката да ти ибам!"

Најдобар скеч според мене, паднав од кревет од смеење прв пат кога го гледав...
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
Може ли некој да ми го најде па да го прати, да го закачи на youtube или на zshare, rapidshare.... како било и кај било, ве молам најдете ми го скечот кога Миле е ловџија, Тошо е поп а Цацко и Господ, она со "Пу да ти ибам, раката да ти ибам!"

Најдобар скеч според мене, паднав од кревет од смеење прв пат кога го гледав...
Еве види на нивната Web стрна може таму го има тој скеч шо го бараш www.k-15.com.mk
 

Litle Man

.::The Rocker::.
Член од
9 јануари 2008
Мислења
21
Поени од реакции
0
Јас мислам дека некогаш К-15 навредуват чувствата на пр: оние шо се полицајци или плавушите. А инаку прават смех.. :smir:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
543
Јас мислам дека некогаш К-15 навредуват чувствата на пр: оние шо се полицајци или плавушите. А инаку прават смех.. :smir:
Хахаха, ако де нека навредуваат, полицајците заслужуваат, стварно се глупи бе! Со тие глупи акции... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom