Kуќи опседнати од духови?

OSHO-Lover

Konecno Sloboden...
Член од
2 декември 2011
Мислења
2.213
Поени од реакции
2.844
Има доброволци една ноќ да седиме неколку души у куќата у црниче или ќе верувате на глупости?
Ајде бе али то се прави сам, е така да те видам... не духови ке си ги исхалуцинираш сите демони и змејови и вампири и караконџули и што ли уште не што си гледал по филмовине... ;)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Ајде бе али то се прави сам, е така да те видам... не духови ке си ги исхалуцинираш сите демони и змејови и вампири и караконџули и што ли уште не што си гледал по филмовине... ;)
Сама имам седено таму два дена пред 5 години и еве ништо не ми е, ниту имам психички проблеми ниту видов нешто што не треба. Многу верувате на муабети рекла казала... Па јас за мојава куќа да кажам на двајца тројца дека има духови за ден два на темава ќе го видам муабетот.
 

OSHO-Lover

Konecno Sloboden...
Член од
2 декември 2011
Мислења
2.213
Поени од реакции
2.844
Сама имам седено таму два дена пред 5 години и еве ништо не ми е, ниту имам психички проблеми ниту видов нешто што не треба. Многу верувате на муабети рекла казала... Па јас за мојава куќа да кажам на двајца тројца дека има духови за ден два на темава ќе го видам муабетот.
Добро е ти си од постабилните то ми се свиѓа... туку кажи ми ептен ме интересира што си барала да седиш 2 дена сама во таа куќа...?:icon_mrgr:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Добро е ти си од постабилните то ми се свиѓа... туку кажи ми ептен ме интересира што си барала да седиш 2 дена сама во таа куќа...?:icon_mrgr:
На кумот мој беше :)
 
Член од
13 ноември 2011
Мислења
53
Поени од реакции
20
ajde decki dajte nesto seriozno.paranormalnoto ne e samo duhovi i vesterki i demoni bidete poopsirni na nasava planeta postojat mnogu formi na paranormalni raboti.vo nasava zemja sigurno ima paranormalni oblici na zivot.se sto ne e normalno e paranormalno no sigurno go znaete toa neli.jas sum tuka za sekogo .
--- надополнето: 21 август 2012 во 13:11 ---
da vo prilepsko ima duhovi ama ne e opasno da vidis duh ne e tolku opasno.kolku sto izgleda.
 
O

Orion.

Гостин
ajde decki dajte nesto seriozno.paranormalnoto ne e samo duhovi i vesterki i demoni bidete poopsirni na nasava planeta postojat mnogu formi na paranormalni raboti.vo nasava zemja sigurno ima paranormalni oblici na zivot.se sto ne e normalno e paranormalno no sigurno go znaete toa neli.jas sum tuka za sekogo .

da vo prilepsko ima duhovi ama ne e opasno da vidis duh ne e tolku opasno.kolku sto izgleda.
А што е опасно? Што има освен духови, демони и вештерки? :)
Сподели некоја твоја случка, не мора се' до детал, верувам би било интересно да се прочита.
Ти за што си надлежен? Какви паранормални пробеми треба да имам за да те викнам?
:)
 
Член од
13 ноември 2011
Мислења
53
Поени од реакции
20
kazav deka statii ne objavuvam mnogu pati.rekov se sto ne e normalno e paranormalno.ne se bazirajte religiski.ima mnogu formi na zivot.sustestva od drugi planeti i mnogu drugi raboti.demonite se edno delce od univerzumot.se sto ims da ponudis jas sum tuka specijalnost mi se paranormalni raboti.veruvaj jas sum isklucitelen primerok.
 
O

Orion.

Гостин
kazav deka statii ne objavuvam mnogu pati.rekov se sto ne e normalno e paranormalno.ne se bazirajte religiski.ima mnogu formi na zivot.sustestva od drugi planeti i mnogu drugi raboti.demonite se edno delce od univerzumot.se sto ims da ponudis jas sum tuka specijalnost mi se paranormalni raboti.veruvaj jas sum isklucitelen primerok.
Не очекував дека и марсовците да ти се во струка, сега сум без зборови
Ако доживеам блиска средба од трет вид, ќе ти ѕвонам.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
233
Поени од реакции
25
kazav deka statii ne objavuvam mnogu pati.rekov se sto ne e normalno e paranormalno.ne se bazirajte religiski.ima mnogu formi na zivot.sustestva od drugi planeti i mnogu drugi raboti.demonite se edno delce od univerzumot.se sto ims da ponudis jas sum tuka specijalnost mi se paranormalni raboti.veruvaj jas sum isklucitelen primerok.
I mene mi se ima sluceno
 
Член од
13 ноември 2011
Мислења
53
Поени од реакции
20
dobro e koga covek kazuva segi so toa go potisnuva stravot.i ne mora da se javuvas ke znam . ti rekov jas sum isklucitelen primerok.i da na mars nema marsovci.
 

AntiZionist

undergoing construction
Член од
31 март 2009
Мислења
305
Поени од реакции
144
Ок значи вака ке почнам со едно сведоштво кое веке го имам на неколку места напишано само сега на кратко ке го пишам.Се работи за машко дете 15 години кое се разболува од повишена температура.Детето не е случајно разболено.Неговата мајка почнала да гледа на кафе и карти.Кај има гатач обавезно некој во фамилијата е болен како казна за тоа што го прави,Бог дозволи детето да се разболе за да онисватат дека тоа не е ок.Детето со повишена температура е однесено во болница таму докторот го задржува една вечер деа преноки во болницата.Детето таму се скренува скроз. Утредента докторите имало што да видат детето скроз пореметено го носеле на магнетна резонанса не покажува никакви симптоми на запаление на мозок од висока температура се е ок детево не е ок.Кога дошле родителиве имаше што да видат детето скроз полудува час плаче час вика се дере бесни час нормално како ништо да не му е.Докториве гледале да се одтарасаат од него му рекле детево ти е од високата температура пореметено носиго во душевна болница.Човеков му се плачеше го однел на резонанса и платил за тоа ништо немало од упалење на мозок.му рекле оди кај оџа нека му направи амајлија ке биде детето ок вој не размислил го однел детето станало се полошо на крај разбрал дека има една црква и брачен пар кои се молат и дега бог ги користи и тој автобусот жената и нивната керка и право штип.Таму се молеле му рекле дека детето ке биде ок чим стасаат во велес само сега треба да се фрли амајлијата од домот и му дале телефон од мојот пастор во случај нешто да тргне наопаку.детето кога стасале во велес се мнормализирало скроз.штом стасале во станот амајлијата ги чекала на полицата кај чевлите татково ја заборава не ја фрлил детево по саат време се вратило по старо татково телефонот и му звони на пасторот му кажал се како било и тој истото му го рекол дека треба да се фрли и да се запали.Одма после тоа пасторот ми се јави и мене затоа што исус кога ги праќаше учениците ги пражаше по 2јца еден на друг да си бидат поддршка.Јас бев заспал ми се јави ми ја кажа случката мене веке ми беше јасно дека е демон и во свето писмо пишува баш за истата случка кога таткото го моли исус за својот син дека демонот час го фрла во оган час во вода час е нормален и дека сака да го убие.Му реков на пасторот да одам до WC ке ви титнам да дојдете да ме земете кога отидов во WC ме грабна треска и тоа не е случајно сакаше да ме спречи уплаши да му се јавам на пасторот дека треска ме фати неможам да дојдам бог ми даде 2 опции или ке заповедам да си оди или ке си останам дома и само реков бегај сатано и одма прекина.Кога дојде пасторот му го коажав ова и тој истото ми го потврди зашто би те напаѓало ако ти не му значиш на бог.Отидовме таму со пасторот и жената негова на посета.Таткото сеуште не беше дојден мајката со двете деца беше.Детево беше свиткано како кифла и пискаше викаше.дојде по неколку минути таткому со дедото негов и 2јца големи дечки од обезбедување .кога ме виде ми рече што ти тука почна да ме гушка да плаче после пред сите ја кажа цела случка.потоа пасторот почна да чита од светото писмо за таа случка детево побесне почна да скока да свири силно да писка само да и го тргне вниманието.Осетив во себе дека треба да се молам почнав да се молам тивко пред нос (Ке спомнам а и вие го спомнавте некој од вас тој свет шепот во непознат јазик)детево како што беснееше прекина и седна до дедо му очите ги отвори скроз и ми се закануваше 3 пати КЕ ВИДИШ ТИ и ме гледаше во очи додека ми се закануваше јас тогаш бев млад во вера и сакав да избувнам,и да му речам излези сатано али бог ме држеше закован за столот во молитва детево се зашемети и заспа по неколку минути се освести скроз нормално се молевме заедно со него и после тоа му се приспа пак бевме со пасторот да се молиме во дечка соба наредната ден детето станало препотено си ја зело сестричката и си играло со неја мајката кога го видела тоа почнала да плаче неможела да поверува на тоа што го гледа и дојде во црква и даде сведоштво.Слава на бог за се во името на исус,детето сега е нормално и оди пак на училиште инаку 3 месеци било одпишано од училиште беше со подочњаци и со 15 минутен сон.сега фала му на бога е ок и пак нормално си оди на школо.

после ова сведоштво видете само дали оџите со нивните амајлии имаат сила или бог кој го прати исус има авторитет и сила над тоа чудо да го истера таквото нешто.
Извини вака, не сакам да те навредам ниту тебе ниту твојата посветеност на Бога, но зарем не мислиш дека би било подобро ако имаш малку пошироки сфаќања од Христијанските? Мое мислење е дека Бог не те ограничува, ти подарува цел универзум на знаење и не ти поставува граници во посветеноста. Ова што ти го кажуваш не ми се допаѓа бидејќи ми звучи еднострано и наликвуа на Православна пропаганда. Што ако ти кажам дека скоро секој пат кога на мои пријатели им требала помош од свето лице (поп во случајов) не откачуваа со 4 збора: "Такви работи не постојат", додека пак Оџите им се имаат најдено? Со самиот факт што ги затвараш очите и се задлабочуваш во едно нешто, без при тоа да ја испиташ реалноста и да се обидеш сам да ја пронајдеш вистината (а не да ја земаш здраво за готово) правиш грев. Мое мислење, извини ако те навредив
 

Kajgana Shop

На врв Bottom