Kога соновите стануваат реалност?

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Има многу мисли и многу реченици кажани на оваа тема.

Една од нив вели: Сонот е денешен одговор на вчерашното прашање.

Знаете, убаво е сонот да станува реалност, но има и лоши сонови. Копнеењето и тежнеењето за остварување на сонот, може да значи и реализација на лошите сонови.

Како е кај вас?

Дали сонот станува реалност?

Дали живеете живот во кој сонот станува реалност? И што со негативните сонови?

Дали е можно комплетно исполнување на соновите? Јас мислам да! Или пак тоа е привремено заситување и исполнување на желбите и е ситуација која трае кратко?

Која е границата помеѓу амбицијата и сонот? Која е линијата помеѓу сонот и реалност?

Дали сонот значи комплетно забегување од нормалниот свет или пак истото е добро место за себе-исполнување на креативните луѓе кои знаат да мечтаат?

И на крајот, дали сонувате?
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Ух често сонувам и тоа се се некој грди сонови се будам облеан во солзи и најчесто подоцна успавам да разберам што ми кажал сонот имав еден грд кој ми се оствари за два дена и се чуствував многу лошо ама тоа е незнам немам мира ни една ноќ од нив
 
K

kalimer0

Гостин
Кога некој би ме прашал дали сакам соновите да ми станат реалност би рекол не. 80% од соновите ми се без врска, нешто како одам во продавница да купам леб и одеднаш гледам три мали кучиња кои си играат. Останатите се 10% лоши сонови такозвани кошмари
и 10% добри сонови оние во кои уживам додека ги сонувам и пцујам кога ќе се разбудам (овде спаѓаат и еротските).
 
Член од
23 март 2011
Мислења
1.040
Поени од реакции
950
Убаво е да се сонува,но само реалноста се цени во животот.
спротивно од сонот е реалноста.

Сонот со отворени оши е искрено посакување,и ако го целиш секојдневно-сигурно ке го оствариш(y)
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
579
Поени од реакции
698
Ако ми се остварат овие соништа што ги имам сега, не барам ништо повеќе од животот. (y) :icon_lol:
Инаку многу пати ми се има случено дежа-ву. Тоа го класифицирам исто така како интересна појава.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Не дај боже соновите да стануваат реалност.
 
Член од
21 април 2010
Мислења
100
Поени од реакции
33
Соновите ќе се исполнат кога ќе станете од кревет и ќе направите нешто околу тоа!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom