Kај сме...и зашто?

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Прв пат слушам за некакво сопнување. Живеев без таквото инфо горе долу фино тоа до утрово...некако :)

По темата:
1. Михајловски - честопати гаѓа во центарот, но во ваков случај кога приватната сопственост е точно приватна сопственост, особено во осетлива сфера како медиумите, точно тоа е парадоксалната реалност. Едното говори: јас те плаќам, ти работиш и ми носиш профит. Меѓу редови, ќе тртиш гз кога ќе ми се присака или ќе бидеш револуционер и жртва (ко јаден Геро сега.... случајно ми прелета под прсти, ќе го заобиколам :) ). Другото па, говори дека весниците се навистина одговорен медиум, важен хроничар и аналитичар, стратег и креатор и слободата на говорот низ нив не треба да се ускратува.

Ама паричката секогаш има 2 страни. А ретки егземплари меѓу нашите новинари знаат да видат и трета!
И ако денес ве ценат и третираат на ниво на куртизани Г-дине Михајловски, размислете зошто е тоа така :)

2. Малевски - мислам дека сака да се испере за сите нон-сенси за Македонците кои досега ги кажал. Доколку тие нонсенси биле всушност висока политика која ние обичните не сме ја разбирале и сме сметале дека таквите ставови и штетат на Република Македонија, јас се извинувам.

Океј, шала.
Штетник еднаш, штетник засекогаш. Без оглед каква прочка ќе побара.

А rymz, некогаш во прекутасевски моменти слушам една песна од Talking Heads за тоа каде сме... Ама денес е убав ден :) Заврна, конечно еј....
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Прв пат слушам за некакво сопнување. Живеев без таквото инфо горе долу фино тоа до утрово...некако :)

..................
А rymz, некогаш во прекутасевски моменти слушам една песна од Talking Heads за тоа каде сме... Ама денес е убав ден :) Заврна, конечно еј....
Imas nekoj Noe camec pod pendzere?????...kaj nas ne vrne sto ne vrne , ama koga vrne ISTURA... :)
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Римз прашањава ми се како од Тарантино филм и некако неповрзани едно со друго.


Ајде мое мислење во врска со првиот дел од постот .

Настрана шали од новинаров за Бранко и Грујо со бандерата и плочките него го тангира разрешувањето на Геро што се однесува пак до тоа Геро нема само антиопозициони ставови има и антинационални иако здружение на новинари би требало да изреагира ако Велија дал таква изјава во јавноста, ако му е целта да докаже дека владата има тоталиристичка политика не го нашол баш адекватниот пример.


За вториот дел во врска со спорот со името Денко не кажа ама баш ништо ниту официјален став туку само опциите кој му се познати на сите граѓани .Ако ја болдираше првата опција ќе изгледаше поинаку текстот.

"Да, одиме на барање на компромисно решение". И потоа без да се тормози народот, со имиња, со разноразни пресврти коишто се навредливи за достоинството на луѓето, се пристапува кон реализирање на таа идеја
.

Ова вака ми изгледа како вицот со Горбачов и Реган на трка на 100 метри.

Московски 24 часа изјавува

Нашиот претседател беше втор Америчкиот претпоследен.(факт)

Дејли Стар

Нашиот претседател беше прв ,а Рускиот последен.(факт)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom