Jungle TV

Член од
11 август 2008
Мислења
18
Поени од реакции
2
Гледам пишува дека е национална а зашто ја нема на сите кабелски оператори во Македонија како што е А2, или слаба им е рекламата.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Абе оваа телевизија е на канал 5 новата или? Знае ли некој? Зошто глеав на тв и канал 5 имале нова телевизија ама нема на кабловска нешто за нејзе. Можеби оваа е.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
оваа е од сопственкот/сопствениците на сити, клуб фм и метрополис...
брејк е човекот... барем така мислам...
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Аха фала многу за информација. А за чоекот што вика пишува напред нека прочита и он дека во еден пост некој пишал мислам и некако. Тоа не значи дека јас не сакам да се одигурам со уште еден пост или да дознаам повеќе.
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Зошто глеав на тв и канал 5 имале нова телевизија ама нема на кабловска нешто за нејзе. Можеби оваа е.
Не е таа новата на Канал 5. Новата на Канал 5 е Канал 5 плус и се емитува како тест-сигнал на сателитот Intelsat 18.0 W
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Не е таа новата на Канал 5. Новата на Канал 5 е Канал 5 плус и се емитува како тест-сигнал на сателитот Intelsat 18.0 W
ова мислам ќе биде стандардно реемитување на канал 5 на сателит, а не нешто ко а2 или сител 3
 
Член од
30 август 2008
Мислења
83
Поени од реакции
7
Ме интересира кога ке поминат трите месеци грејс период која што ја имаат сите сателитски телевизии кога можат да емитуваат што сакаат како експериментална програма, што ке пуштаат сите овие. Како Џангл ке пуштаат странска музика која нема да може ни да ја платат, како А2 ке емитува Премиер лига (сега тоа го прави на диво)? Ако стартот на сиве овие е криминален (да појаснам сателитски канали се Џангл, А2 и онаа глупост Сител3) како ли ке продолжат понатаму? Да не се лажеме ама сега Џангл пушта музика за која нема платено авторски права. За разлика од Сити радио, кое емитува од тафталиџе до драчево, Брејкот ке си има проблеми со Џангл.
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Абе нека имаат телевизиите што е можно подобра програма , важно е да има што да се гледа, а тоа останатото е нивни проблем, они си знаат.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.867
Поени од реакции
1.249
Некој знае као се вика песната шо ја има на џинглот тоа Jungle TV мн кратко трае...
 
Член од
2 септември 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
Абе А2 легално ја прикажуваат Премиер Лигата а за Џангл незнам
 
Член од
30 август 2008
Мислења
83
Поени од реакции
7
Абе А2 легално ја прикажуваат Премиер Лигата а за Џангл незнам
Легално??? Ме насмеа? Знаеш колку чини Премиер лига да се емитува на сатлеит??? Нова и ХТВ не е митуваат на сателит т.е. кодираат а не па А2. Ме изнасмеа
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Легално??? Ме насмеа? Знаеш колку чини Премиер лига да се емитува на сатлеит??? Нова и ХТВ не е митуваат на сателит т.е. кодираат а не па А2. Ме изнасмеа
убаво што те изнасмеа, и воопшто убаво е кога човек се смее само што ме интересираше од која телевизија си... бидејќи имаш цели 5 поста, и сите се однесуваат на македонскиве телевизии...:back:
 
Член од
30 август 2008
Мислења
83
Поени од реакции
7
убаво што те изнасмеа, и воопшто убаво е кога човек се смее само што ме интересираше од која телевизија си... бидејќи имаш цели 5 поста, и сите се однесуваат на македонскиве телевизии...:back:
Е добро...признавам....ме фати. Уредничка во Алфа сум.... Боже, зар мора да работам во ТВ за да имам логика на размислување???Ме интересира телевизија и медиуми воопшто. Студирам новинарство. Затоа ми се интересни тие форуми. Ама еве за тебе ветувам дека многу скоро ке бидам активна и на тема секс. Се надевам дека редовно ке ми реплицираш...
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.973
Поени од реакции
1.245
Е добро...признавам....ме фати. Уредничка во Алфа сум.... Боже, зар мора да работам во ТВ за да имам логика на размислување???Ме интересира телевизија и медиуми воопшто. Студирам новинарство. Затоа ми се интересни тие форуми. Ама еве за тебе ветувам дека многу скоро ке бидам активна и на тема секс. Се надевам дека редовно ке ми реплицираш...
Мила ај кога веке работиш во Алфа, кажи до каде е работата за Алфа да ја гледаме преку сателит, се работи нешто на тоа или не.
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Мила ај кога веке работиш во Алфа, кажи до каде е работата за Алфа да ја гледаме преку сателит, се работи нешто на тоа или не.

Ја мислам дека само онака тропна... Ако добро сфатив...
После тоа рече Божжее, зар мора ли да работам во ТВ??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom