Jethro Tull

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.412
Поени од реакции
31.730
Документарец за Џетро Тал од ’69. Малку свират, малку кинат казни, малку се смеат и многу се јаки.

Царови се овие. Штета што не го добиваат потребното внимание. Мене лично ми се далеку поинтересни од многу бендови од тоа време вклучувајќи ги и Цепелин на чело.
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.002
Поени од реакции
9.163
Царови се овие. Штета што не го добиваат потребното внимание. Мене лично ми се далеку поинтересни од многу бендови од тоа време вклучувајќи ги и Цепелин на чело.
Интересно што ги спореди со Цепелин. Биле еднаш на турнеја заедно. Еднаш! :D

 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
24.724
Поени од реакции
73.724


Џетро Тул (или поточно само Иан Андерсон) во Октомври ќе настапат во СРЦ Кале. Добра можност за сите Тулл фанови да го видат стариот со флејтата во живо, само штета што гласот го изгуби пред повеќе од 20 години... концертите му се вистинско мачење додека овој пробува да "пее" (n)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom