Исхрана - првиот клучен фактор за постигнувањето на атлетско тело

  • Креатор на темата Креатор на темата Myers
  • Време на започнување Време на започнување
може да ми каже некој состав на 100 грама варено пилешко (пр/јг/мс) ? или исто е како печено пилешко?
 
Колку пари ја земате туната? Во Тинекс има една туна за 33 ден./185 гр.
Туната е во растително масло, за разлика од некои други кои беа во маслиново масло, но со цена на стероиди (55-60% поголема).
 
Колку пари ја земате туната? Во Тинекс има една туна за 33 ден./185 гр.
Туната е во растително масло, за разлика од некои други кои беа во маслиново масло, но со цена на стероиди (55-60% поголема).
Сецкана ?
 
Колку пари ја земате туната? Во Тинекс има една туна за 33 ден./185 гр.
Туната е во растително масло, за разлика од некои други кои беа во маслиново масло, но со цена на стероиди (55-60% поголема).

Разговаравме на за таа туна на темава, некој член спомена дека се некои туни со преголемо количество токсини кои ги забраниле во Србија веројатно некој ги препродава сега кај нас. Никој не е луд да ти продава туна за 33 денари кога таква туна има секаде цена 70-80 ден.
 
Ајде помош сега за исхраната

10:00 Житарици со 300мл млеко
11:00 Тренинг
12:30 Туна со компир
15:00 2Банани (во школо)
19:00 Стек со салата
20:00 овошје
22:00 500мл млеко 1.8масти

За 2банани во школо дали е добар избор пошто неможам д носам конзерва со мене селјаци се ова сето ќе почнат да се смеат ќе те направат улав. :D :D
 
Ајде помош сега за исхраната

10:00 Житарици со 300мл млеко
11:00 Тренинг
12:30 Туна со компир
15:00 2Банани (во школо)
19:00 Стек со салата
20:00 овошје
22:00 500мл млеко 1.8масти

За 2банани во школо дали е добар избор пошто неможам д носам конзерва со мене селјаци се ова сето ќе почнат да се смеат ќе те направат улав. :D :D
Направи си сендвич од суво месо и оној нутри леб исечен на кришки или купи си сендвич со стек од сендвичара само кажи им да не ти ставаат компири и мајонез ако пазиш на калории
 
Разговаравме на за таа туна на темава, некој член спомена дека се некои туни со преголемо количество токсини кои ги забраниле во Србија веројатно некој ги препродава сега кај нас. Никој не е луд да ти продава туна за 33 денари кога таква туна има секаде цена 70-80 ден.
Знам дека разговаравте, ве следам, но заборавив која туна беше таа, како се викаше ти текнува?
 
Направи си сендвич од суво месо и оној нутри леб исечен на кришки или купи си сендвич со стек од сендвичара само кажи им да не ти ставаат компири и мајонез ако пазиш на калории

А ова со двете банани слабо а како замена за оброк а ?
гледам некој после тренинг пијат чоколадно млеко чоколадно млеко со 2бананаи ?
 
Знам дека разговаравте, ве следам, но заборавив која туна беше таа, како се викаше ти текнува?
Не се сеќавам стварно, побарај наназад јас ставив слика баш од туната.
--- надополнето: 30 јануари 2013 во 23:20 ---
А ова со двете банани слабо а како замена за оброк а ?
гледам некој после тренинг пијат чоколадно млеко чоколадно млеко со 2бананаи ?

Ако во текот на денот ги надокнадиш протеините можеш така. Пример најади се нешто протеинско пред школко исто така и штом се вратиш од школо а таму јади банани со чоколадно или оние барови житарици со чоколадно.
 
може да ми каже некој состав на 100 грама варено пилешко (пр/јг/мс) ? или исто е како печено пилешко?
исто е, патем... ТУКА ќе најдеш се што те интересира околу нутритивни вредности
--- надополнето: 31 јануари 2013 во 00:03 ---
Ајде помош сега за исхраната

10:00 Житарици со 300мл млеко
11:00 Тренинг
12:30 Туна со компир
15:00 2Банани (во школо)
19:00 Стек со салата
20:00 овошје
22:00 500мл млеко 1.8масти

За 2банани во школо дали е добар избор пошто неможам д носам конзерва со мене селјаци се ова сето ќе почнат да се смеат ќе те направат улав. :D :D
многу малце протеини имаш, јас кога бев средно во последна клупа до прозор јадев туна, овие 2 банани премести ги после тренинг со млеко и 2-3 јајца од препелица ако сакаш повеќе протеин да внесеш. после носи си во канче туна со компир во 15часот, накај 17 часот треба да вметнеш некој оброк, по можност да е протеински, после околу 19 или 19и 30 да изедеш стек со салата, место овошјето во 20 да испиеш една чаша млеко и околу 22 да изедеш 3-4 јајца од кој 2 да бидат со жолчки не повеќе. мислам дека вака би ти било поидеално :D
 
Ајде помош сега за исхраната

10:00 Житарици со 300мл млеко
11:00 Тренинг
12:30 Туна со компир
15:00 2Банани (во школо)
19:00 Стек со салата
20:00 овошје
22:00 500мл млеко 1.8масти

За 2банани во школо дали е добар избор пошто неможам д носам конзерва со мене селјаци се ова сето ќе почнат да се смеат ќе те направат улав. :D :D
Нека ти се смеат, после на плажа ти ќе им се смееш на нив :)
Јас кога имам подолги предавања на факултет си правам дома шејк во блендер од овесни снегулки, доза протеин, една лажица путер од кикиритки и млеко или вода... го ствам во шејкер и кога и да сакам излегувам од предавање, го пијам за 2 мин и се враќам назад, попрактична работа здравје :D

DANTE Нут вреднос за јајце од препелица... незнам како е препелица на англиски xD
 
Нека ти се смеат, после на плажа ти ќе им се смееш на нив :)
Јас кога имам подолги предавања на факултет си правам дома шејк во блендер од овесни снегулки, доза протеин, една лажица путер од кикиритки и млеко или вода... го ствам во шејкер и кога и да сакам излегувам од предавање, го пијам за 2 мин и се враќам назад, попрактична работа здравје :D

DANTE Нут вреднос за јајце од препелица... незнам како е препелица на англиски xD
околу 10гр. протеин има на едно јајце. легнувам сеа утре ќе побарам детално на интернет и ќе постирам :D
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: X3m
Разговаравме на за таа туна на темава, некој член спомена дека се некои туни со преголемо количество токсини кои ги забраниле во Србија веројатно некој ги препродава сега кај нас. Никој не е луд да ти продава туна за 33 денари кога таква туна има секаде цена 70-80 ден.
Го најдов разговорот и не се работи за истата туна. Таа за која што сте разговарале е Балко, а оваа "мојава" поинаку се викаше. Во Тинекс беше 33 ден./185гр./во растително масло/сецкана, а истата во други маркети ја имаше по цена од 40 ден. Цената е помала веројатно поради тоа што туната е сецкана и е во растително масло, наместо во маслиново како што се тие другите поскапи туни. Обично сецканите туни имаат помала грамажа на чисто месо во споредба со останатите, и можеби поради тоа и цената е помала.

А кој им е филмот бе на тие Рио Маре туните!? 170-180 ден. за конзерва од 160гр.o_O Тоа месото дан го вадат од туни девици, па што се толку скапи!? Абе ова цениве на некои производи се стварно чудна работа... бог да чува и да брани..
 

Kajgana Shop

Back
На врв Bottom