Iskustva okolu krediti

Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.614
Поени од реакции
9.790
Добра вечер ми треба ваше мислење кредит во банка 4 години плаќан уште 3 години рата околу 12 и 250 кредитна 65000 клај извај месечно 1300 е сега имам и неколку брзи кредити сума сумаре околу 24 000 совет дали дел по дел да плаќам а 30 000 плата или да рефинансирам да затворам брзи кредит и кредитна и да плаќам уште 8 години околу една плата да ми остани плус на страма ратата би била 8000 денари да или не? Незнам брзиве еден мај други два до крај на октомври други два август и октомври 2025 би паднале а веќе и кредито во банка 2027 со тоа што до 2027 планирам да полнам кредитната дотогаш би се исполнила мислење???
1. Кредит во банка 12.250 ден месечна рата
2. Кредитна 65.000 ден минус
3. Брзи кредити 24.000 денари

Ако збораш во денари плаќај како досега пошто сега после толку години на првиот кредит конечно плаќаш и повеќе влегуваат во главница.

На лето фати работа Хрватска или Германија и затвори ги брзите кредити и кредитната картица пошто таму каматите ќе те дерат. Дотогаш барај 2 работа во МКД, макар и на црно.

Ако зборуваш во евра, Господ на помош.
 
Член од
20 февруари 2024
Мислења
5
Поени од реакции
0
1. Кредит во банка 12.250 ден месечна рата
2. Кредитна 65.000 ден минус
3. Брзи кредити 24.000 денари

Ако збораш во денари плаќај како досега пошто сега после толку години на првиот кредит конечно плаќаш и повеќе влегуваат во главница.

На лето фати работа Хрватска или Германија и затвори ги брзите кредити и кредитната картица пошто таму каматите ќе те дерат. Дотогаш барај 2 работа во МКД, макар и на црно.

Ако зборуваш во евра, Господ на помош.
Денари друже јас мислам да стегнам заби да исплатам све оти дел по дел паѓаст брзиве а и кредитов сум плаќал 4 год уште 3 ... Еве мај еден брз паѓа па ноември два па февруари 2025 еден мај 2025 предпоследен ноември 2025 последен .
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
728
Поени од реакции
388
Позајми се од другари,фамилија за брзиот кредит...
Потоа расчисти се со кредитната.
Па со другарите,фамилијата.
А кредитот ке си го плаќаш месечно.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.614
Поени од реакции
9.790
Денари друже јас мислам да стегнам заби да исплатам све оти дел по дел паѓаст брзиве а и кредитов сум плаќал 4 год уште 3 ... Еве мај еден брз паѓа па ноември два па февруари 2025 еден мај 2025 предпоследен ноември 2025 последен .
Членот над мене ти даде добар совет, со надеж дека ако се зајмиш од роднини и пријатели нема да ги преебиш.

Во спротива, не се секирај, земи втора работа работи (нека не те мрзи) тоа додека да почни сезона, кога ќе почни сезона земи неплатен 3 месеци + одмор и дим да те њема Хрватска или Германија.
Ако си сериозен и истраен голем дел, ако не и се ќе затвориш до Нова Година.
Со среќа да ти е што и да правиш.
 
Член од
24 август 2015
Мислења
241
Поени од реакции
346
pozdrav prijateli e vaka da prasam nesto okolu brzive krediti imam zemeno od 2 3 mesta i iskreno ne sum so plan da mu vrakjam .posto znam prijateli imat zemeno od site mozni mesta i eve 4 5 godini samo mu zvonat i nisto dr ne mu imat napraveno od strana na blokiranje i izvrsiteli. pa da mi kazete vaze mislenje okolu toa,golem pozdrav
Eve jas da ti kazam od moe licno iskustvo mozam konecno da vidam raet posle celo 8 godini ziveenje vo stres i jas kako tebe poslusav drugar i zedov od site mozni brzi krediti i ne mu plakjav 1 godina ni me baraja ni nisto posle toa stana kosmar tie takvi brzi krediti imaat naplatni agencii imat lugje so odat po doma i ti gi barat parite ne deka jas se plasev od niv ama zamisli samo si shetas so zenata i deteto i na sred ulica te zastanva bateco i pred zenati ke ti usrami deka si zel pari i ne vrakjas a za zvonenje na telefon od 8 saat sabajle i da ne prajme muabet sabota si lezis doma odmaras i zrn zrn telefonot
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.705
Поени од реакции
4.965
Eve jas da ti kazam od moe licno iskustvo mozam konecno da vidam raet posle celo 8 godini ziveenje vo stres i jas kako tebe poslusav drugar i zedov od site mozni brzi krediti i ne mu plakjav 1 godina ni me baraja ni nisto posle toa stana kosmar tie takvi brzi krediti imaat naplatni agencii imat lugje so odat po doma i ti gi barat parite ne deka jas se plasev od niv ama zamisli samo si shetas so zenata i deteto i na sred ulica te zastanva bateco i pred zenati ke ti usrami deka si zel pari i ne vrakjas a za zvonenje na telefon od 8 saat sabajle i da ne prajme muabet sabota si lezis doma odmaras i zrn zrn telefonot
Која е таа агенција наплатна што те застанува на улица ????Од кај те знаат кој си што си?Да не ти бараат лична карта случајно????
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
730
Поени од реакции
1.587
Која е таа агенција наплатна што те застанува на улица ????Од кај те знаат кој си што си?Да не ти бараат лична карта случајно????
Познавам еден куп луѓе што се заглавени по брзиве кредити, на никој никогаш не му се заканиле, не му дошле дома, ниту пак го застанале на улица.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.210
Поени од реакции
3.212
Која е таа агенција наплатна што те застанува на улица ????Од кај те знаат кој си што си?Да не ти бараат лична карта случајно????
Не е тоа наплатна агенција туку некои локални пајташи што глумат во своите градови шерифи..си земаат процент и они ако се усере некој и оди да плати..
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.028
Поени од реакции
36.212
Најверојатно му пуштиле некои локални тепачи да го заплашат.

Агенции за наплата не постојат, барем не легални.
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.401
Поени од реакции
8.388
Освен за комар за што друго би земале пари од тоа брзите кредити жити господ?
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.705
Поени од реакции
4.965
Најверојатно му пуштиле некои локални тепачи да го заплашат.

Агенции за наплата не постојат, барем не легални.
Постојат такви агенции ,имам другар што работи и се легални исто како и брзиве.Ми има зборено дека се полабави и толерантни и од самите брзи кредити.Освен тоа правеле и откуп на долгови и побарувања.Брзите кредити немаат ефект да те дадат на извршител бидејки тоа е подолга процедура и потешко ќе дојдат до целата сума на долг ,едностано кредотот кој не го враќа клиентот го нудат на овие наплатни агенции кој го купуваат од нив па тие после си ја бркаат наплатата.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.614
Поени од реакции
9.790
Му имаат дома идено на врата, баш и за викенди... точен е муабетот.

Трајан дома е?
- Не е, не живее тука поќе се пресели.
Каде е сега?
- Не знам скарани сме, не збораме.

Е сега дека те застанувале рандом низ град прв пат слушам, ама нема да ме чуди. Сепак, дури и така да е, не ти може ништо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom