Iskustva okolu krediti

Член од
21 мај 2021
Мислења
747
Поени од реакции
1.609
Верувале или не, најголеми муштерии на овие брзи кредити се уствари жени.Неколку тетки познавам кои константно си ги посетуваат филијалите и секој месец си се активни во задолжување.Кога и да поминам покрај Флекс или Тиго исто жени претежно седат на столчињата и потпишуваат документи.:D
Овоа дека коцкари само се задолжуваат не е точно.Кај ќе им биде крајот на ваквите финансиски друштва ако коцкарите им се главни муштерии, има да пропаднат за месец-два.
Во голема мера и нормални луѓе понекогаш подигнуваат вакви кредити поради икс причини.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.104
Поени од реакции
10.855
Познавам еден куп луѓе што се заглавени по брзиве кредити, на никој никогаш не му се заканиле, не му дошле дома, ниту пак го застанале на улица.
Јас познавам еден што работеше за Тиго, идеа по двајца на домашна адреса као да те убедат со убаво да почнеш да враќаш
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
780
Поени од реакции
405
Јас познавам еден што работеше за Тиго, идеа по двајца на домашна адреса као да те убедат со убаво да почнеш да враќаш

Како е можно, ова е како вработените од банка да ти дојдат дома и да ти речат ајде плати кредитов.....


А искрено кој е бенефитот што го нуди брзиот кредит а тоа го нема во банка :).

Знам имаше едно време на реклама како демек ако подигнеш до 12.000 и ги вратиш за еден месец без камата но ова само еднократно.

Ако е стварно вака кога ти требаат пари оди стално во различна помини без камата врати ги некако и никому ништо :D
 
Член од
30 јануари 2024
Мислења
3
Поени од реакции
1
E vaka ja vidov temava do skoro bev odiguran vo stranska firma so prestavnistvo vo drzavava imav super primanja prosek sekoj mesec nad 1000 evra e sega me osiguraa vo druga drzava poradi dokumenti(rabotni dozvoli itn) dali ke mi odobrat stanben kredit da zemam vo Makedonija bidejki ne sum poveke odiguran tuka
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
747
Поени од реакции
1.609
Јас познавам еден што работеше за Тиго, идеа по двајца на домашна адреса као да те убедат со убаво да почнеш да враќаш
Можеби во исклучителни ситуации се случувало и овоа.
 
Член од
8 јули 2017
Мислења
28
Поени од реакции
1
Здраво. Дали некој знае што значи обезбедување, каско осигурување(франшиза од минимум 500€). Дали ова е некој трошок што треба да го платиме кон банката при аплицирање за автомобилски кредит.
 
Член од
10 октомври 2021
Мислења
45
Поени од реакции
20
Zdravo, dali nekoj znae vo koja banka e najdobro da se podigne kredit, koja ima najdobri uslugi vo odnos na fiksna kamatna stapka, nekoj da spodeli iskustvo?
 

PG8

Член од
17 јули 2024
Мислења
8
Поени од реакции
3
Здраво, денес банката ми одби да земам на рати од Нептун (околу 40.000 денари), во Нептун ми кажаа дека наводно имам лоша историја во банката, инаку имам сметка во Стопанска банка, имам земено само две минусни плати, но никогаш кредити, и денес баш ме зачуди зошто ми беше одбиено да зимам на рати, работам во иста фирма веќе 3 години и имам редовни примања, дали некој знае која е причината?
 
Член од
14 декември 2021
Мислења
700
Поени од реакции
2.663
Здраво, денес банката ми одби да земам на рати од Нептун (околу 40.000 денари), во Нептун ми кажаа дека наводно имам лоша историја во банката, инаку имам сметка во Стопанска банка, имам земено само две минусни плати, но никогаш кредити, и денес баш ме зачуди зошто ми беше одбиено да зимам на рати, работам во иста фирма веќе 3 години и имам редовни примања, дали некој знае која е причината?
Да не е нешто до рејтингот на фирмата?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom