Iron Maiden во Белград - 10.02.2009

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Уаууууууууууу


 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Убаво да си помините тие што ќе одите на концерт, за жал јас неможам да присуствувам таму, срцево ми се кинит кога ќе помислам на тоа:(:(:(.

Кога ќе сте помалце возбудени, за недела дена кога ќе се опоравите од концертот споделете импресии со нас обичните смртници овде:)
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.704
Поени од реакции
22.132
Cause at 6 o'clock they take me to Drvodekoooooooooor
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Cause at 6 o'clock they take me to Drvodekoooooooooor
Kајганаши кажете кои броеви на бусови сте да запознаам некој од вас и друшто да си праиме ако сме у исти бус.
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Само можам да замислам како ќе си помините, а да доживеам... за жал нема да можам. Добар пат на сите што ќе одат.:smir:
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
163
Поени од реакции
23
Еј пешлаци среќни... ако ја ке си дремам на работа :(

И не заборавајте слики!
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
217
Поени од реакции
1
slusnav ke imalo direkten prenos na nekoja programa? vistina toa? ili da ne gi vrtam site programi na satelitskata :D
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
На сител мислам ќе биде преносот.Сретно на сите бев ја пред 2 години коа беа,и пошо беа лажговци не им идам пак :toe:
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Кажаа дека следечи концерт ќе им биде на стадион,али не е на стадион нели?:mist: Енглези што може да се очекује од нив :pos2::pos2:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Помина. Топ. Phantom of the Opera. Iron Maiden. Wrathchild. Sanctuary. Children of the Damned. The Number of the Beast. Run to the Hills. Hallowed Be Thy Name. The Trooper. 2 Minutes to Midnight. Powerslave. Rime of the Ancient Mariner. Wasted Years. The Evil That Men Do. Fear of the Dark. редоследот не го памтам.

Почна со Transylvania како интро. Па Черчил збореше и почна Aces High. На Fear of the Dark и Children of the Damned ги поминав со луѓе на раменици. Греота, по метро и 50 па да видат нешо и они. :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom