irena_gvg - car cura!

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
доста со тие ````` :lol: :lol: :lol: !!!
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
divine напиша:
МаРиНа`Ох напиша:
хехехеххе јак дијалект, ама не појак од Охридскион :mrgreen: :bal: :cos4:
Блиску сум ти, ама многу мешам повеќе дијалекти па дај поохридски цепи малце и ќе ти отворам тема и тебе ... секако дека секој си е смешен на свој начин ... ама на ирена дека најнепознат ми е ме одзема :lol: :lol: :P
оооо не реков дека охридскиов е смешен, туку дека е супер :D немој да си ми отворила тема, кој ќе читат тема плус после... :) :) :) ај и ти цепи малце струшки де :)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Kako da cepam koga od odma ke utnam nesto ... mesam mnogu stvarno ... ama aj ke se potrudam za tebe taka eden red ... inace ne velam smesni vo negativna smisla ... smesni interesni, a nema da ti otvaram tema, deka ke treba i mojov nick do tvojot, a ne e licno taka :lol: :lol: :lol: :wink:
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
divine напиша:
Kako da cepam koga od odma ke utnam nesto ... mesam mnogu stvarno ... ama aj ke se potrudam za tebe taka eden red ... inace ne velam smesni vo negativna smisla ... smesni interesni, a nema da ti otvaram tema, deka ke treba i mojov nick do tvojot, a ne e licno taka :lol: :lol: :lol: :wink:
хехехехехе е аку ко така :lol: е сега сакам да отвориш тема :wink: ама ај не морат да те мачам 8)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Sakas????? Ic ne me macis ... ama ke otvoram utre, deka ke stanuvam sega ... ti zaangaziraj se poveke so ohridskiot, da imam sto da stavam vo motivot oki? :lol: :lol: :lol:

A za vikendov che morat ti da ja polnis i pazis deka jas che odam na plaza da se kapam i suncham ... che uspejs?

Se potrudiv, dobro e? :lol: :lol: :lol: :wink:
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
аааа ај не отворај де :D иначе супер струшкиот :wink:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Гижо напиша:
МаРиНа`Ох напиша:
хехехеххе јак дијалект, ама не појак од Охридскион :mrgreen: :bal: :cos4:

баш тоа вчера на Fortune и го кажував :D така е Fortune? :D :D и ми вети дека ке ми најде некоја од охрид :lol: :lol:
Така е Гижо, тоа што ветив - ќе го исполнам :D Кога ќе дојдеш ќе се договориме на која возраст сакаш да е :D Опседнат си со Охриѓанки бе фраериште едно! :D
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
divine напиша:
A za vikendov che morat ti da ja polnis i pazis deka jas che odam na plaza da se kapam i suncham ... che uspejs?
:D :D :D Никогаш не сум те слушнала да зборвиш на струшки дијалект, ама ко ќе дојдам на кафе спреми се! :D Ajjj прозборев и јас на охридски за прв пат на форумов :D
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Иам сестра 18 години :wink: одговарат? :mrgreen:
 
Член од
2 март 2005
Мислења
499
Поени од реакции
1
ma ne seri..

da da, priznavam deka ohridskiot dialekt e naj jak od so e jak se nauciv i jas malce ...primer: DA VI KAZA NESHTO BRAT MI IMAT KUCE, GO RANIT, GO SETAT, SVE MU PRAJT..I PAK LAJT

aj use edno..majkami rabotit vo rabotilnica i so parite ni kupviit lajci i pajnci

muuhahahiahaiha shto da ti kazam EPTEN JAK! pfffffff

golema cest mi e i mnogu fala shto ete mi dozvolifte.. ja sum nikki ..do cela makedonija ha ve pocituvam..i se nadevam deka ke bidete moja publika i ponataka ne samo na mojte pesni tuku i antena 5 shto ja lsusate..YEAHHHHH CAOOOO
tii custvuvas li ...deka si samo moja dushicke..oh oh oh...i custvuvas li deka si samo moja ..oh oh oh.. TIII MI DUSHO DADE TAGA NOK TEBE JAS TE SOBLEKOF TEBE JAS TE SOBLEKOF


AJT CAO
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Абе и вии шо га зајбавате момичката ама какви сте огин да ве изгоре :lol: те кумановски, те скопски диилект од струмичкио, кратовскио и прилепскио нема по салам.
"Ја у тој не верују...." My roomate :P
Ko ќе дооте вии да зивеете у струмица когај ке ве диим сите как прле пред магаре сит нередни ниш не знаат :P :lol:
 
Член од
2 март 2005
Мислења
499
Поени од реакции
1
IRENA..U MAKE MY DAY !!

naj interesna si za citanje !

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom