Iphone 6 t-mobile mk unlock

Член од
1 октомври 2007
Мислења
21
Поени од реакции
8
Здраво, некој да предложи варијанти за неверлок на ајфон 6 од мк телеком ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
Почекај да ти заврши договорот кој го имаш склучено кога си го земал телефонот, потоа можеш да појдеш во Т-Мобиле и да побараш да го отклучат.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
МОРА да поминат 2 години од договорот, дотогаш со р-сим 10+ може
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Мене веќе две години ми е истечен стариот договор, еве и нов земав лани во Мај месец и ВИП пак не сакаше да ми го откодира телефонот. Неколку пати се обидов во контакт центарот да им кажам дека противзаконски е уред што е во моја сопственост и за кој договорот е истечен да неможам да го користам на кој сакам оператор ама џабе, не се замараат. Затоа сервис или барејте си го чарето сами, не чекајте од Македонските оператори да ви излезат во пресрет многу за овие работи.
 
Член од
24 мај 2012
Мислења
10
Поени од реакции
1
Dali nekoj znaj iphone 6s sho go davat kako nagrada od vip e zaklucen ili neverlock?
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.840
Поени од реакции
10.208
Мене веќе две години ми е истечен стариот договор, еве и нов земав лани во Мај месец и ВИП пак не сакаше да ми го откодира телефонот. Неколку пати се обидов во контакт центарот да им кажам дека противзаконски е уред што е во моја сопственост и за кој договорот е истечен да неможам да го користам на кој сакам оператор ама џабе, не се замараат. Затоа сервис или барејте си го чарето сами, не чекајте од Македонските оператори да ви излезат во пресрет многу за овие работи.
AEK
Рокни им тужба ако мојш да одиш до крај, маме им ебем лоповско
 
Член од
24 септември 2016
Мислења
513
Поени од реакции
709
Jas sum imal slucaj so eden huawei od pred nekolku godini so izminat dogovor, od T-mobile preku e-mail mi go dekodiraa za nekolku dena bez problem.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom