iPhone 6 KOREA

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Значи не е дека сакам да се курчам дека имам ајфон 6, имам јас 1000 евра на располагање за телефон ама несакам да ги потрошам бидејќи имa преднa кaмерa.
Fixed :D


Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Кoј ќе ти гo пoпрaви кoгa ќе се сјебе нештo?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Абе само за инат зборат, ти викам другар го има одличен е, не е како оргинал ама супер е изработен за парите.
 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
787
Поени од реакции
539
Абе само за инат зборат, ти викам другар го има одличен е, не е како оргинал ама супер е изработен за парите.
Се сложувам, имав прилика да го ѕирнам и супер е. Ама секогаш има идиоти што постираат што и да е само за да имаат што повеќе "мислења" или мислат дека се интересни.

Fixed :D


Sent from my LG-D620 using Tapatalk
Не сакам да дадам 1000 евра за оригинален бидејќи гревчињата како тебе ќе цркнат од љубомора.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Не сакам да дадам 1000 евра за оригинален бидејќи гревчињата како тебе ќе цркнат од љубомора.
А значи затоа мене нешто не ми било добро денес, тоа љубомора да ти се викало :icon_lol:
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.689
Поени од реакции
6.591
Очигледно е дека е само за курчење, пошто да сакаш да имаш Ајфон 6 и притоа имаш 1000 евра на располагање како што викаш, тебе ти дошло на памет да поминеш со копија. Значи реално не го сакаш телефонот да го купиш како што е оригинал. Ем телефон за курчење (за тие што нема да го познаат), ем парите ќе ти “останат“. А ако сакаш квалитетно за не толку многу пари, а да ти ги врши истите работи како ајфон, земи си samsung, LG, Sony, за 200-250 евра имаш голем избор, макар и постар модел да е. Јас ако сакам нешто и ако за тоа имам буџет, го купувам, не се штеди на желбите (ако нормално, можеш да си ги дозволиш).
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
И што направи купи ли некое телефонче ? :)


Sent from my iPad 3 using Tapatalk
 
Член од
3 мај 2015
Мислења
206
Поени од реакции
180
Кaј мoже дa прoдaдaм aјфoн 6 зa делoви и кoлку би ми дaле, зaклучен е aјклaуд...
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Кaј мoже дa прoдaдaм aјфoн 6 зa делoви и кoлку би ми дaле, зaклучен е aјклaуд...
Подобро врати и го на сопственикот или сопственичката,замислете а што ако со мака го купил на рати преку мобилни оператори и не е парајлија и што би се чувствувал ти. Инаку да го продадеш за делови ретко некои мобилари да се нафати да ти купи или ќе ти даде за 2000 денари така да не ти се исплати.


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
3 мај 2015
Мислења
206
Поени од реакции
180
Подобро врати и го на сопственикот или сопственичката,замислете а што ако со мака го купил на рати преку мобилни оператори и не е парајлија и што би се чувствувал ти. Инаку да го продадеш за делови ретко некои мобилари да се нафати да ти купи или ќе ти даде за 2000 денари така да не ти се исплати.


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
Problemot e sto neznam koj e sopstvenikot, da receme sum go kupil od treto lice bez da znam deka e zaklucen ili sum go nasol a na nego ima korisnicki passcode
 

Kajgana Shop

На врв Bottom