iPhone 6 KOREA

Член од
4 октомври 2014
Мислења
787
Поени од реакции
539
Читам биле 100% исти како оригиналот, 2.4 GHz четири јадрен процесор, реални 8 мегапиксели камера, сите додатоци со кутија. Ги ценат 8.000 денари. Имам искуство со корејска S4ка која не беше којзнае што но со оглед дека е реплика беше сосема солидна. Кажете што мислите конкретно за овој телефон (iPhone 6) односно за неговата корејска реплика?
 
Член од
6 мај 2014
Мислења
647
Поени од реакции
1.184
Читам биле 100% исти како оригиналот, 2.4 GHz четири јадрен процесор, реални 8 мегапиксели камера, сите додатоци со кутија. Ги ценат 8.000 денари. Имам искуство со корејска S4ка која не беше којзнае што но со оглед дека е реплика беше сосема солидна. Кажете што мислите конкретно за овој телефон (iPhone 6) односно за неговата корејска реплика?
А да си купиш нормален телефон за парите кои ти се на располагање? Кого ќе го лажеш со копии? Другите или себе си? Со сила убавина не бидува.

Замисли да сакаш да имаш многу убава женска, ама да не можиш да фатиш, и наместо неа да фатиш некој хомосексуалец маскиран во жена која изгледа убаво. Можеби и ќе прелажеш некој слепец дека се работи за јака женска, ама вечерта ќе дојде ред за секс.
 
Последно уредено:
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
Пфф колку шимејлс има поебливи од обичниве жени....туку ова телефонов е срање.
 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
787
Поени од реакции
539
Значи не е дека сакам да се курчам дека имам ајфон 6, имам јас 1000 евра на располагање за телефон ама несакам да ги потрошам бидејќи е ненормално. Само прашував дали мислите дека стварно е реално 2.4 гигахерци процесор и дали вреди телефонот. Друга информација не ми треба.
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
Значи не е дека сакам да се курчам дека имам ајфон 6, имам јас 1000 евра на располагање за телефон ама несакам да ги потрошам бидејќи е ненормално. Само прашував дали мислите дека стварно е реално 2.4 гигахерци процесор и дали вреди телефонот. Друга информација не ми треба.
Не! Немој да си се заебал такво ѓубре да купуваш! И да ти го дадат за безпари да го фрлиш.
А да имаше 1000 евра ти ќе си купеше iPhone 6 и ќе си го прчеше досега ;)
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Како прво таму пишува може 2.4 гхз а у реалност не е ни 500 мхз...
Сите овие копии се тежок џанк и џабе фрлени пари у ветер што се вика...

На никој не би му препорачал да купи кинески копии.
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Милиони пати е дискутирано за ова, корејски исти курац со кинески е, добро сега да правиме реално муабет не е баш тоа шо беше навремето ептен шкарт роба да има кина, другар ми има 5ка кинеска не е лоша, на изглед потполно иста како оргиналната, перформанси океј е не кочи дури на мене не ми се веруваше е само камерата мислиш со ВГА сликаш, али јас си стојам на моето такви ѓубриња не сум зимал ниту ќе зимам. Еве ти една препорака од мене ако си во можност додади некој денар и земи си некој оргинален солиден телефон на пример Самсунг Галакси с3 цената би требала да се движи околу 9-12 К немам поима колку така ја пишав цената мислам тука некаде би требало да се, ме мрзи сега да барам, не дека е нешто лол телефонот прв ми падна напамет, исто и нексусот не е лош.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.567
Поени од реакции
38.697
Значи не е дека сакам да се курчам дека имам ајфон 6, имам јас 1000 евра на располагање за телефон ама несакам да ги потрошам бидејќи е ненормално. Само прашував дали мислите дека стварно е реално 2.4 гигахерци процесор и дали вреди телефонот. Друга информација не ми треба.
има предна камера ќе те снимаат
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
Аууу а за шпионскиот софтвер на кинескиве ѓубре од телефони ич муабет да не праиме :notworthy:
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
Ќе ставам црн салотејп врз предната камера.
Абе не се заебавај ако имаш 1000 евра земи купи си оригинал ајфон 6, вреди за сите пари, знаеш ли ти после со кои очи девојките и другарите само ќе те гледаат?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
@AudiR8 послушај ги што ти советува горните членови ако не ти се дава 1000 евра за ајфон6 за среќа сега се паднати цените за ајфон 6 или можеш поасална за 250 евра кај Крале имаат добри телефончиња за тие пари :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom