HoN-Heroes of Newerth

Член од
15 мај 2012
Мислења
11
Поени од реакции
5
Сите херои се отклучени само последниот херој , играта е лудница :D
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Луѓе имам проблем нешо со ХОН-ов, ја инсталирав 2011 декември месец, на почетокот многу ми кочеше и ме исфрлаше неможев да ја играм асално, по неколку месеци се подсреди само по себе и немав проблеми, не ме исфрли ни еднаш, сеа неколку месеци пак имам проблеми, многу кочи и ме исфрла уште пред да почни мечот, знам дека РС-от ми е заникаде ама па играв добри 5-6 месеци без никаков проблем сеа шо е работава?

Имам 1G, GeForce 8500- 512 графичка... помож некаква?
знам дека морам ремонт на компјутерот или нов ама да пробам да побарам нешто...незнам... некоја програма .. ваљда се наоѓа некое чаре :(
 
Член од
15 мај 2012
Мислења
11
Поени од реакции
5
P
Луѓе имам проблем нешо со ХОН-ов, ја инсталирав 2011 декември месец, на почетокот многу ми кочеше и ме исфрлаше неможев да ја играм асално, по неколку месеци се подсреди само по себе и немав проблеми, не ме исфрли ни еднаш, сеа неколку месеци пак имам проблеми, многу кочи и ме исфрла уште пред да почни мечот, знам дека РС-от ми е заникаде ама па играв добри 5-6 месеци без никаков проблем сеа шо е работава?

Имам 1G, GeForce 8500- 512 графичка... помож некаква?
знам дека морам ремонт на компјутерот или нов ама да пробам да побарам нешто...незнам... некоја програма .. ваљда се наоѓа некое чаре :(
Пробај намалија графиката можи до тоа да е
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Луѓе друга работа, имам еден тон силвер парички ама немам ич голд, како да дојдам до голд парички можи да ми кажи некој? ;)
 

GreeN_3p

One does not simply pause an online game!
Член од
29 март 2012
Мислења
49
Поени од реакции
15
Ej, igram HoN 2 god. ama neznaev deka imalo i makedonci sho ja igraat, igrata e prejaka i e 100000000012041052436575685723635759 pati podobra od LoL (grafika, art-style, engine).
ako sakate adnete me:
Nick:
DolanTheDick
Isto taka planiram i da napravam nova recenzija na ovaa igra letovo bidejki ova e zastareno a i plus igrata e mnogu promeneta :D
Peace
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Ej, igram HoN 2 god. ama neznaev deka imalo i makedonci sho ja igraat, igrata e prejaka i e 100000000012041052436575685723635759 pati podobra od LoL (grafika, art-style, engine).
ako sakate adnete me:
Nick:
DolanTheDick
Isto taka planiram i da napravam nova recenzija na ovaa igra letovo bidejki ova e zastareno a i plus igrata e mnogu promeneta :D
Peace
Ајде сега изговори го бројот што го напиша.
 

GreeN_3p

One does not simply pause an online game!
Член од
29 март 2012
Мислења
49
Поени од реакции
15
Ајде сега изговори го бројот што го напиша.
Да се обидам :D
еден, нула нула нула....еден два нула четири еден нула пет два четири три шест пет седум пет шест осум пет седум два три шест три пет седум пет девет
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Ја игра оваа некој уште? XD
 
2

~2A

Гостин
Битни факти во видеото се, дека и Glacius може да се изигра како Carry.
Искуството на играчот.
Противниците ми изгледаат далеку послаби, мислам дека играва е 1500-1600PSR. Како и да е, интересно видео. :D
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Битни факти во видеото се, дека и Glacius може да се изигра како Carry.
Искуството на играчот.
Противниците ми изгледаат далеку послаби, мислам дека играва е 1500-1600PSR. Како и да е, интересно видео. :D
Да, Glacius e OP. :eek: Како го скина Предаторон...
Во секој случај се работи за нубци од спротива, го оставиле да им се шета инвизибл низ џунгла. Ја не би:rolleyes: би купил ward ако не друго.
Инаку сматрам дека на кој и да му направиш damage items (како во случајов), и да играш повнимателно би бил carry. ;)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ~2A
2

~2A

Гостин
Да, Glacius e OP. :eek: Како го скина Предаторон...
Во секој случај се работи за нубци од спротива, го оставиле да им се шета инвизибл низ џунгла. Ја не би:rolleyes: би купил ward ако не друго.
Инаку сматрам дека на кој и да му направиш damage items (како во случајов), и да играш повнимателно би бил carry. ;)
Пробај го Vindicator со истиве ајтеми како на Glacius, освен Lothar-от. :D
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Пробај го Vindicator со истиве ајтеми како на Glacius, освен Lothar-от. :D
Еве шо ти треба..:D


И друга работа... :icon_mrgr: Како сте запнале со то PSR па PSR, еве јас сум 1450 па ти гарантирам дека стопати подобро можам да изиграм од некој кој има 1600 psr/mmr и кој стално игра клански. Знајш дека има батина со по 1200 mmr пепели што прават. Мислам дека PSR/MMR- то не зависи само од мене, но можам сам да ја добијам партијата колку и да сум добар. Мислам дека поботни се други работи, како на пример KDR GPM... :P
 
Последно уредено:
  • Ми се допаѓа
Reactions: ~2A
2

~2A

Гостин
Еве шо ти треба..:D


И друга работа... :icon_mrgr: Како сте запнале со то PSR па PSR, еве јас сум 1450 па ти гарантирам дека стопати подобро можам да изиграм од некој кој има 1600 psr/mmr и кој стално игра клански. Знајш дека има батина со по 1200 mmr пепели што прават. Мислам дека PSR/MMR- то не зависи само од мене, но можам сам да ја добијам партијата колку и да сум добар. Мислам дека поботни се други работи, како на пример KDR GPM... :P
Може и вака. Има комбинации.
Абе сеа ни тоа, ни ова не е мерило. Еве и јас не можам да се пофалам со KDA многу бидејќи многу ретко играм Carry, претежно Supports преферирам, нели праевме муабет.

Јас повеќе би го ценел некој со 100+ игри, да биде горе-доле просечен, отколку некој со 10 партии, со 10wins 0 loss.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom