HIM

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
guitardemon666 напиша:
незнам за вас... ама хим некако (ако се комерцијала) ме фасцинират, волшебни ми се, ћаробни, магични... и слично. е са виле шо е најбољи пејач на свето ИАКО пуши (пафка)... па то музиката најпроста на свето а предобро звучи... the power of gothic! love metal... heartagram

opsto ne mi e po kejf nivnata muzika ama mi se svigjaat 2-3 pesni.LOVE METAL HAHAHAHAAAAAAAAA ziti mene...
 
Член од
20 мај 2005
Мислења
140
Поени од реакции
11
and your point is? можи не беше така со блек сабат и со песната хеви метал шо имаше во тексто (незнам како се вика песната) и зато му го дадоја името на правецо... иначе хим е готски рок ако сакате за попрецизно-не е ни метал
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Хим се само утеха за децата што знаат само два бенда во животот.....:pishtoldz
 
Член од
22 октомври 2005
Мислења
20
Поени од реакции
1
ne se nerviraj be pa i ti, sekoj ima pravo da kaze sto misli za him neli....
a i mene iskreno ne mi se svigaat......
 
Член од
22 октомври 2005
Мислења
20
Поени од реакции
1
ti drzise cvrsto na toa sto si sakas, ostaj ne nas, sekoj so svoj vkus....
ali him neznam??????
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
janko напиша:
ti drzise cvrsto na toa sto si sakas, ostaj ne nas, sekoj so svoj vkus....
ali him neznam??????
Zaebancija druze, zaebancija.
Sum ve ostavil ja vas na vasiot vkus odamna, i ne sum vi se mesal.
Ali za HIM, ne znam. :D
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
guitardemon666 напиша:
and your point is? можи не беше така со блек сабат и со песната хеви метал шо имаше во тексто (незнам како се вика песната) и зато му го дадоја името на правецо... иначе хим е готски рок ако сакате за попрецизно-не е ни метал
Извини АМА my point is...дај кажи уште барем 5 бенда шо свират таканаречени Love Metal?! Не споредуј блек сабат со хим или heavy со готик.и дека баш му го дале името на правецот поради песната....
 
Член од
20 мај 2005
Мислења
140
Поени од реакции
11
Goddess of Chaos напиша:
Извини АМА my point is...дај кажи уште барем 5 бенда шо свират таканаречени Love Metal?! Не споредуј блек сабат со хим или heavy со готик.и дека баш му го дале името на правецот поради песната....
ај кажи ти уште еден бенд ко рамштајн? и демек оти нема друг бенд ко рамштајн не можи да има правец шо се вика industrial metal?

а не реков хим се најбољи на свет реков дека во то шо го прат се најдобри... е са ко нема некој ко нив... курац
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
guitardemon666 напиша:
ај кажи ти уште еден бенд ко рамштајн? и демек оти нема друг бенд ко рамштајн не можи да има правец шо се вика industrial metal?

а не реков хим се најбољи на свет реков дека во то шо го прат се најдобри... е са ко нема некој ко нив... курац

Па нормално дека се најдобри кога никој друг не фанал да се занимава со тоа!! Просто.Односно има и други goth rock бендови а и ХИМ спаѓаат во нив.A гледам не знаеш баш да дефинираш industrial metal...eве ти и стручно објаснување:
Industrial metal is a musical genre which draws elements from industrial music and heavy metal music. Industrial metal music is usually centered around metal guitar riffs and industrial synthesizer/sequencer lines, as well as heavily-distorted vocals. This term is used quite loosely, describing everything from industrial bands sampling metal riffs to heavy metal groups augmented with sequencers. Industrial metal encompasses industrial subgenres such as aggro-industrial and coldwave (see list of industrial music subgenres) and often overlaps some elements of nu-metal and post-punk.

А иначе за да не тропаш другпат такви глупости еве ти некои Industrial Metal бендови:Skinny Puppy,49 Hydrogen Device,Anger,Мutilated Corpses,Realms of Blood,Godkiller и ПРЕМНОГУ други.
Продолжи си ти со His Infernal Majesty,кој ти брани секој си има свој вкус ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom