HIM

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Goddes таа дефиниција што ја напиша 99% важи и за Рамштајн, у секој збор успеав да ги пронајдам, е сега зашто Рамштајн не се во тие бендови што ги наброја?затоа што Рамштајн не се андерграунд, а ако не се андерграунд не значи и дека не се индастриал метал
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Гижо напиша:
Goddes таа дефиниција што ја напиша 99% важи и за Рамштајн, у секој збор успеав да ги пронајдам, е сега зашто Рамштајн не се во тие бендови што ги наброја?затоа што Рамштајн не се андерграунд, а ако не се андерграунд не значи и дека не се индастриал метал
Њет њет њет.Не викам дека Рамштајн не се индастриал,он мене ми рече наброј други индастриал метал бендови ОСВЕН Рамштајн,ко демек само они го свират правецов.ја си го извршив моето :wink:
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
LouWeed напиша:
e zs nema band so se vika HER pa ke mozev i ja takvo neso da kazvam........:pos: :pos: :pos: :pos:
:pos::pos:

Да бе....ке биде......Ај јус ту лав HER нау ај хејт HER....:pos:
 
Член од
11 ноември 2005
Мислења
316
Поени од реакции
6
slusam skoro se sto e (ako taka moze da se kaze) gitarska muzika, ama HIM ne mi se svigaat- misam deka epten se SMEKERI
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
ROCCO напиша:
slusam skoro se sto e (ako taka moze da se kaze) gitarska muzika, ama HIM ne mi se svigaat- misam deka epten se SMEKERI

и ја мислам дека се шмекери ама неможам да одолеам на некои нивни песни

ROCCO напиша:
slusam skoro se sto e (ako taka moze da se kaze) gitarska muzika
браво за ова
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
16
Поени од реакции
0
HIM ne se losi...samo sto malce malce preteruvaat so toa ljubovta bla bla...inaku muzikata e mnogu dobra,a Vile e super...
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
bea dosta dobri pred edno 2-3 godini koga pravea ne tolku los svedski emo metal.....:) no sega epten se iskomercijaliziraa i pocnaa da me nerviraat....eden GOOOLLEEEMM minus za HIM..
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
abe dechkite si go znaat zanaetot epten oni samite uopshte ne se komercializiraat tuku slusatelite nivni toa go pravat. na primer bev na niven koncert pred 2 meseci. svirea vo edno kafule shto edvaj sobirashe 600-700 lugje, a imaat tolku mnogu obozavateli shto bi mozele da napolnat cel stadion. no sepak odbraa po intimna atmosfera za da si go otsvrat shouto. ali posle koncertot od koga zavrshi imashe nekoi fenovi nivni shto razdavaa flaeri za da gi iskomercializiraat. na nif pisuese stvari kako "javuvajte se po radio stanicite za da gi ubedete da gi pustat him pocesto, kupuvajte nivni bluzi, otvarajte fan sajtovi" bla bla bla. toa seto e od obozavatelite na him a ne od sostavot na grupata. oni si ostanaa isti od koga pocnaa iako imaat moznost da se napravat svetski fenomen.

a inache pesnite nivni se fenomenalni nema pesna shto ne znam i shto ne mi se svigja. davaat sve od sebe, od ville kapeshe pot na koncertot i duri i ne isprska nas vo predniot red. ednostavno me voodushevija toa iskustvo se bi dala pak da se povtori. iskreno zaradi niv seushte go slusam metalot, osven niv drugo se shto slusam e rap. znaci stvarno treba da se neshto naj naj za da imaat nekoja shto e tolku mnogu po hip hopot kako mene da bide zavisna od nif
 
N

NightFuneral

Гостин
BeBe11 напиша:
abe dechkite si go znaat zanaetot epten oni samite uopshte ne se komercializiraat tuku slusatelite nivni toa go pravat.o

ali posle koncertot od koga zavrshi imashe nekoi fenovi nivni shto razdavaa flaeri za da gi iskomercializiraat. na nif pisuese stvari kako "javuvajte se po radio stanicite za da gi ubedete da gi pustat him pocesto, kupuvajte nivni bluzi, otvarajte fan sajtovi" bla bla bla. toa seto e od obozavatelite na him a ne od sostavot na grupata. oni si ostanaa isti od koga pocnaa iako imaat moznost da se napravat svetski fenomen.


Pa toa ti e..najgolemata krivica e kaj samite fanovi.Ne zboram opsto za site,vistinskiot fan bi se potrudil da najde nesto od omilenata grupa,toa go pravi i Vistinski fan,znaci on se bori za svojot stil,se trudi da najde nesto so mu se sviga,a vaka ne moze sve na gotovo,davanje po tv,radia,web sajtovi so ti ja znam,so toa se poveke se komercijaliziraat stvarite i ne e kako sto nekad bilo.Inace za Him mozam da kazam sve najdobro,iam sve zivo od niv,vaka taka fincive si teraat...
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Арни се бе.. не се лоши... ми се свиѓат Solitary Man најмногу... само ми сметат заштитнион знак.. можеле нешо друго да одберет... неморале баш знакот на Сатаната..
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Gone whit the sin --дефинитивно нај закон песна е
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
CopyOfDeath напиша:
Gone whit the sin --дефинитивно нај закон песна е
Им простувам за сите грешки направени во прошлост и во иднина за оваа песна. :)
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
compilacijata "silver blades" ako mozete da ja najdete kupete si ja fenomentalna e site najdobri pesni gi ima na nea od gone with the sin do sweet 666 wicked game poison girl dont fear the reaper, i vekje shto ne. samo od postarite 3 albumi e gi nema pesnite od love metal i od dark light

[URL="http://forum.kajgana.com/member.php?u=273" напиша:
МаРиНа`Ох[/URL]] само ми сметат заштитнион знак.. можеле нешо друго да одберет... неморале баш знакот на Сатаната..
abe dobro normalno deka si go odbrale toj znak satanisti se;) da ne sakas krst da stavat kako simbol
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
BeBe11 напиша:
compilacijata "silver blades" ako mozete da ja najdete kupete si ja fenomentalna e site najdobri pesni gi ima na nea od gone with the sin do sweet 666 wicked game poison girl dont fear the reaper, i vekje shto ne. samo od postarite 3 albumi e gi nema pesnite od love metal i od dark light



abe dobro normalno deka si go odbrale toj znak satanisti se;) da ne sakas krst da stavat kako simbol
да ти кажам право, музикана не им е баш сатанска... а за знакон, ептен е контроверзен за мене..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom