Heroes of the Storm (Blizzard MOBA)

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.093
Поени од реакции
9.009
Бесплатна би требало да биде нормално, не се Близард до толку ретардирани. Гледате ја тргнаа аукцијата во Diablo 3 значи не идат со глава во ѕид по секоја цена. Е сега нешто ќе се плаќа во форма на микротрансакции како и секоја F2P игра, сепак е бизнис.

По загреан сум за Heartstone која изгледа доста заразна него за Heroes of the Storm пошто не го сакам овој поджарн.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Знајме друже дека се од Warcraft не мора да изиграваш коректор, ваљда не почнав директно со Дота и ХоН;) Има и други што играле Warcraft, извини ако те разочарав ама тоа е, се гледа дека сакаш само ти се да знаеш. Уживај, нема проблем. :icon_mrgr:
Зборот ми беше дека за прв пат во МОВА ги има преку Dota и HoN да речиме, а Warcraft не е moba.

A иначе еве го антимејџ, ги има и другите http://classic.battle.net/war3/nightelf/units/demonhunter.shtml

Гледаш дека знаев, јеееее. Кажи ми сеа браво те молам! :cuc::tapp:

Па освен моделите хероите од Дота и Воркрафт БЛАГЕ ВЕЗЕ си немаат. Шо продужуеш да го тупиш на празно коа и сам знаеш дека го тупиш на празно?
 
2

~2A

Гостин
Да ти е срам да кажиш која ти е омилена игра во подфорумов, или да изразиш некое мислење (на шала). :unsure:
 

GreeN_3p

One does not simply pause an online game!
Член од
29 март 2012
Мислења
49
Поени од реакции
15
Што кур е ова???
Графика од нубската лол
Сторилајн од WoW
гејм енџин од ХоН
>Heroes of the storm
Очигледно криво им е на близард што мнооооогу одамна не ги вработиа гинзо и ајсфрог у нивниот тим и не им дозволија да создадат DotA онаква каква што беше модот DotA кој се играше на war3.
Валв виде дека ова е актуелно, го собра ајсфрог и ја создаде DotA 2, Мрачна графика, истите херои од кецот
И подобрен гејм енџин од кецот.
Фак јеа мило ми е што играм дота создадена од валв одколку да играв дота создадена од близард со графика од нубетинската лол.
>OP is a fag
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Избришани се 8 мислења, препуцавајте се со Близард, ама без хардкор препуцавање меѓу себе или одење офтопик...
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Што кур е ова???
Графика од нубската лол
Сторилајн од WoW
гејм енџин од ХоН
>Heroes of the storm
Очигледно криво им е на близард што мнооооогу одамна не ги вработиа гинзо и ајсфрог у нивниот тим и не им дозволија да создадат DotA онаква каква што беше модот DotA кој се играше на war3.
Валв виде дека ова е актуелно, го собра ајсфрог и ја создаде DotA 2, Мрачна графика, истите херои од кецот
И подобрен гејм енџин од кецот.
Фак јеа мило ми е што играм дота создадена од валв одколку да играв дота создадена од близард со графика од нубетинската лол.
>OP is a fag

Kids these days.... да има графика од LoL, нема. Не е ова некој indie девелопер. Секоја игра на близард досеа возела на custom енџин-и напраен-и од scratch само за играта. Кој storyline го очекуваш во competitive play? Да сакаа близард да имаат моба што ја dev-a icefrog ќе му платеа седумнаес милиони пати повеќе од Valve, со оглед на тоа дека тежат шес пути повеќе.
--- надополнето: 10 ноември 2013 во 13:50 ---
Воопшто не сумљам дека ќе биде добра. Единственото нешто со кое можат да се посерат е да не биде бесплатна. Знаејќи ги Близ колку се лакоми.

While Heroes has been confirmed to be free-to-play, Morhaime couldn’t say much about what kinds of microtransactions and pricing models we might see in the future. “I don’t think we would sell battlegrounds, because that would split the player base. I think we want the battlegrounds to be available to all the people that are playing,” he told us. “Other things -- heroes, skins, things like that -- I could see us selling.”
Source: http://www.ign.com/articles/2013/11/09/blizzard-ceo-on-the-future-of-world-of-warcraft-heroes-of-the-storm
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Што кур е ова???
Графика од нубската лол
Сторилајн од WoW
гејм енџин од ХоН
>Heroes of the storm
Очигледно криво им е на близард што мнооооогу одамна не ги вработиа гинзо и ајсфрог у нивниот тим и не им дозволија да создадат DotA онаква каква што беше модот DotA кој се играше на war3.
Валв виде дека ова е актуелно, го собра ајсфрог и ја создаде DotA 2, Мрачна графика, истите херои од кецот
И подобрен гејм енџин од кецот.
Фак јеа мило ми е што играм дота создадена од валв одколку да играв дота создадена од близард со графика од нубетинската лол.
>OP is a fag
Дечко ај со констатации и муабет на 12 годишњаци те молам немој на темава... "Графика од нубетинската лол." сериозно?
Дури и да е така, да те прашам, кога глеаш порнич, битна ти е приказната? да бараш графика у игра е како да глеаш порнич заради приказната.
Демек нема да ја пробаш? Демек не ти се свиѓа како изгледа на видеата? Според ова шо го кажа играш „моба“ игри подолго.
Сите знаеме дека Близард е врхунњска компанија и ја уште одамна многу ги поштувам.. Со други зборови секој продукт би бил инста-try.
А со ова англискиве реддит и 9гаг фори уопште не си интересен...
 

GreeN_3p

One does not simply pause an online game!
Член од
29 март 2012
Мислења
49
Поени од реакции
15
Дечко ај со констатации и муабет на 12 годишњаци те молам немој на темава... "Графика од нубетинската лол." сериозно?
Дури и да е така, да те прашам, кога глеаш порнич, битна ти е приказната? да бараш графика у игра е како да глеаш порнич заради приказната.
Демек нема да ја пробаш? Демек не ти се свиѓа како изгледа на видеата? Според ова шо го кажа играш „моба“ игри подолго.
Сите знаеме дека Близард е врхунњска компанија и ја уште одамна многу ги поштувам.. Со други зборови секој продукт би бил инста-try.
А со ова англискиве реддит и 9гаг фори уопште не си интересен...

Коа глеам порнич глеам у ХД не у 240п...
графика во игра ти е како и графика у порнич, да глеаш аниме порнич со анимирани ликови и да глеаш порнич со вистински луѓе не е исто па затоа не мешај графика и сторија
Лол има тапа графика, као цртан филм.
не ми се свиѓа шо близард праат игра со графика како на цртан филм. наместо да си продолжат близард со нивниот мрачен арт-стајл тие глеај на каде се насочуваат....
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Коа глеам порнич глеам у ХД не у 240п...
графика во игра ти е како и графика у порнич, да глеаш аниме порнич со анимирани ликови и да глеаш порнич со вистински луѓе не е исто па затоа не мешај графика и сторија
Лол има тапа графика, као цртан филм.
не ми се свиѓа шо близард праат игра со графика како на цртан филм. наместо да си продолжат близард со нивниот мрачен арт-стајл тие глеај на каде се насочуваат....
Мислам мене не ми смета, нека експериментираат, што сакаат нека праат. Знам дека нема да им биде fail. А тоа што јас го реков дека графика у игра = приказна у порнич го потврдува и ОВА .........
 

GreeN_3p

One does not simply pause an online game!
Член од
29 март 2012
Мислења
49
Поени од реакции
15
Глеам лол фанбој си...
Кој ја игра лол? Деца од 8 до 14 години (освен некои повозрасни исклучоци)
уште не сваќам како фактот дека лол е најиграна игра од мали деца го потврдува тоа дека графика у игра = сторија у порнич. :pos:
Лол е најиграна затоа што е најлесна за играње, не губиш пари на смрт, имаш висок ГПМ без да фармаш и секој прави фул билд па дури и супортот и тоа у 20 минута додека во дота/хон уште немаш асален итем цели 20 минути.
Но џабе зборам, за тебе лол е најдобра од сите, ти не си пробал нешто потешко :)
И бајдвеј имам играно лол 2-3 месеци, омилен ми беше мастер ји и многу лесно џукав у грмушки со него, никогаш неможеа да ме утепаат, играта е прелесна и затоа не ме чуди зашто е најиграна :facepalm:
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Глеам лол фанбој си...
Кој ја игра лол? Деца од 8 до 14 години (освен некои повозрасни исклучоци)
уште не сваќам како фактот дека лол е најиграна игра од мали деца го потврдува тоа дека графика у игра = сторија у порнич. :pos:
Лол е најиграна затоа што е најлесна за играње, не губиш пари на смрт, имаш висок ГПМ без да фармаш и секој прави фул билд па дури и супортот и тоа у 20 минута додека во дота/хон уште немаш асален итем цели 20 минути.
Но џабе зборам, за тебе лол е најдобра од сите, ти не си пробал нешто потешко :)
И бајдвеј имам играно лол 2-3 месеци, омилен ми беше мастер ји и многу лесно џукав у грмушки со него, никогаш неможеа да ме утепаат, играта е прелесна и затоа не ме чуди зашто е најиграна :facepalm:
Пошто темава не е за препуцавање ЛоЛ вс Дота 2 (за ниедна од нив уствари) ќе те цитирам уште еднаш и толку. 8-14 години? Бројкиве од ракав да не ги извади?
Иако јас не се сметам за гејмер, сигурен сум дека 99% од гејмерите би се сложиле за таа споредба дека графика у игра = сторија у порнич.
За болдираното ти гарантирам дека си нема врска ама ВООПШТО. Фактиве си ги вадиш од ракав, така да немам намера повеќе да те цитирам, башка темава си нема врска со ова што дискутираме ние. Еве јас играм лол од 2010 и ќе ти кажам дека последен пат не ни се сеќавам кога супорт имал фул билд на крај на партија. Ако имаш еден итем комплетирано во 15-18та минута на ЛоЛ, супер си. Повеќе нема шанси, секако со исклучок на некои екстремно ретки ситуации. А тоа за ГПМ си е избалансирано со цените на итемите и нема да навлегувам толку in-depth.
За подвлеченото. Пак си грешка, имам пробано и дота и смајт и ХоН и ниедна не ми се свиѓаше повеќе од ЛоЛ и тоа е тоа. Фан на лол да се префрли на дота ќе му биде тапа, фан на дота да се префрли на лол исто ќе му биде тапа. Исто и со РС и хбокс-от... Така да нема што више да се дискутира. Извинете за офтопик.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Коа глеам порнич глеам у ХД не у 240п...
графика во игра ти е како и графика у порнич, да глеаш аниме порнич со анимирани ликови и да глеаш порнич со вистински луѓе не е исто па затоа не мешај графика и сторија
Лол има тапа графика, као цртан филм.
не ми се свиѓа шо близард праат игра со графика како на цртан филм. наместо да си продолжат близард со нивниот мрачен арт-стајл тие глеај на каде се насочуваат....
Прва работа, cartoonish графика не значи тапа графика. Врска немаш што збориш. Ова е ко да кажеш дека Пикасо сликите се срање пошто не се реалистични.
Borderlands има cartoonish графика.


Глеам лол фанбој си...
Кој ја игра лол? Деца од 8 до 14 години (освен некои повозрасни исклучоци)
уште не сваќам како фактот дека лол е најиграна игра од мали деца го потврдува тоа дека графика у игра = сторија у порнич. :pos:
Лол е најиграна затоа што е најлесна за играње, не губиш пари на смрт, имаш висок ГПМ без да фармаш и секој прави фул билд па дури и супортот и тоа у 20 минута додека во дота/хон уште немаш асален итем цели 20 минути.
Но џабе зборам, за тебе лол е најдобра од сите, ти не си пробал нешто потешко :)
И бајдвеј имам играно лол 2-3 месеци, омилен ми беше мастер ји и многу лесно џукав у грмушки со него, никогаш неможеа да ме утепаат, играта е прелесна и затоа не ме чуди зашто е најиграна :facepalm:


Од старт, изволте.
http://forums.na.leagueoflegends.com/board/showthread.php?t=837338
Најмногу играчи има од 18 до 24.
Ова што го збориш со ајтемиве си НЕМА БЛАГЕ ВЕЗЕ и за двете игри. Ниту во ЛоЛ у 20та минути имаш фул билд, ниту во Дота во 20та минута си без еден асален ајтем. Во дота до 15та минута треба да имаш BF во pubs, оптимум being 12-14. Кај ги вадиш бројкиве? Колку партии имаш изиграно дота? 100?
Џабе збориш, и тоа глупости збориш.
А да не продужувам као дота се ретардира со секој нареден пач.


Мац, пардон на дигресија али дерлево си нема благе везе со реалноста.
 
Член од
16 јануари 2011
Мислења
362
Поени од реакции
127
Излгеда не требаше да отворам тема за играва.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom