HERBALIFE

S

Stef Bachatero

Гостин
кои се условите за зачленување у ова хербалајф? слушам треба прво да дадеш пари за нивните производи па тек допрва да почнеш со работа а тоа сумите што ми ги презентираа денеска дека ги земаат малце ми се сумљиви...

3 месеци работеле и ми кажуваат суми од над 700 долари - дури имаше суми и од 2 000 долари месечно и тоа кај нас у македонија...
Ок знаеш колку треба да продаваш тоа?Колку време си спремен за да ги направиш тие суми реално 1 година ако успееш 3 клиенти.Така маркентишки трикови ти користат се со цел ти да почнеш и ако успееш тоа е 3 проценти од сите тие таму верувај...
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.102
Поени од реакции
5.742
кои се условите за зачленување у ова хербалајф? слушам треба прво да дадеш пари за нивните производи па тек допрва да почнеш со работа а тоа сумите што ми ги презентираа денеска дека ги земаат малце ми се сумљиви...

3 месеци работеле и ми кажуваат суми од над 700 долари - дури имаше суми и од 2 000 долари месечно и тоа кај нас у македонија...
Треба прво да купиш пакет нивни производи во вредност од 6.500 денари и со тоа стануваш член.
 
Член од
18 мај 2012
Мислења
59
Поени од реакции
17
кои се условите за зачленување у ова хербалајф? слушам треба прво да дадеш пари за нивните производи па тек допрва да почнеш со работа а тоа сумите што ми ги презентираа денеска дека ги земаат малце ми се сумљиви...

3 месеци работеле и ми кажуваат суми од над 700 долари - дури имаше суми и од 2 000 долари месечно и тоа кај нас у македонија...
овој другарот што зема роба за продажба се заеба гадно уште неможе да ја продаде, а неможе затоа што реално производите не ги бива у опште и премногу се скапи. а тоа дека земале по 700-2000 евра нема везе тоа го користат само за да придобијат нови членови пошто со секој нов член што ќе го донесат добиваат одреден процент од вредноста на робата што ќе ја нарача
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Дефинитивно срање во боја се, али Мулти Левел Маркетинг или пирамидална ИЗМАМА се дечкиве со тапија.
Си нашле начин да си направат паричка, се мислам како и јас да започнам некоја ваков бизнис али од 0 да бидам најгоре на пирамидата :нинџ:
--- надополнето: May 23, 2012 5:01 AM ---
овој другарот што зема роба за продажба се заеба гадно уште неможе да ја продаде, а неможе затоа што реално производите не ги бива у опште и премногу се скапи. а тоа дека земале по 700-2000 евра нема везе тоа го користат само за да придобијат нови членови пошто со секој нов член што ќе го донесат добиваат одреден процент од вредноста на робата што ќе ја нарача
Абе кој 2000 евра жити се,лично познавам ( да не ги речам лузери ) што ти приога со зборовите,имам бизнис за тебе , Алергичен си на пари ? Ако не си алергичен и сакаш многу пари сега ке ти објаснам нешто.
Нема пари во тоа срање,башка и народецов више ги гледа кој се и што се па некако и не им се трошат производите,а башка и многу нови навлекоа во “ бизнисот“ па малку е потешка заработката,да имаше пари ама на почетокот пред секој 6ти во мало да биде херба срање застапник.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
слушав вакви муабети слушав и муабети дфека се преваранти и јасно ми беше уште коа кога видов суми и статистики не бев сигурен за условот за зачленување - мислам дека ми кажаа еднаш дека теба прво да се купат производи за да се зачлениш али тоа се многу пари барем за кај нас па незнам кој будала ке оди да се заеба... а има такви ко што гледам :)
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Секој може да биде самопрогласен професионалец во нутриоцизам,но погледнете ги нив каков култ се,бог им е хербалајф,се ебат со хербалајф,ослабуваат со хербалајф.Сета таа пирамидална шема е корисна за тие горе,тие доле се само нивни потрчковци и ништо повеќе.20 луѓе ти месечно да најдеш во оваа криза да им продаваш муда за бубрези е тешко и ако те бива да продаваш,тогаш иди продавај не се замарај со туѓите мислења.Но на сите што досега биле таму не им кажале дека исхраната е најбитна па потоа хербалајф.Другар беше намерно се измерил пред таму да отиде се мерел 72 кг дома на дигитална вага на нивната 74.Се изнасмеав какви глупости му кажувале.Не велам дека хербалајф не помага но нивните продукти се прескапи во однос на другите што нудат.Направи еден план за исхрана и потроши време за да видиш различни мислења,биди скептик и не верувај на се што они ќе ти го кажат.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
Како само не им се здосади по огласи да објавуваат дека се брзо растечка компанија од областа на здравата исхрана и дека им требаат 3 соработници-супервизори :pos:
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.883
Поени од реакции
2.084
Ќе фрлиш куп пари за да земеш 100 евра е работава! Отидов таму да видам што е тоа и искрено ми изгледаат ко секта некоја. Некој претходно убаво рече дека ко бог им е Хербалајф и цел свет околу Хербалајф им е. Ако одите само немојте број да им оставите зошто ќе ве отечат од замарање после.
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.361
Поени од реакции
1.827
perenje mozok ti e toa
kotirala na njuroska berza ova ona perenje mozok ili na naski ebenje u zdrav mozok....
i ovie i kirby pravosmukalki i investiciski fondovi slicni sranja
slabeenje sakate top telo zdravje
samo vezbanje drugo niso bar jas za mene licno si kazuvam a ne ke pijam sea razni sranja
poranoo kako se ziveelo bez ova taka i sea
ova e samo luksuz za tie so imaat da frlat pari .....moe mislenje
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
Абе кој 2000 евра жити се,лично познавам ( да не ги речам лузери ) што ти приога со зборовите,имам бизнис за тебе , Алергичен си на пари ? Ако не си алергичен и сакаш многу пари сега ке ти објаснам нешто.
Ова заразно е... Сега почнаа така и со осигурување. А јас пак не гледам никаков начин на заработка освен да си правиш еден ланец од луѓе, т.с. како што си се заебал ти, сега оди и заеби некој друг.
 
Член од
23 мај 2012
Мислења
48
Поени од реакции
44
Ова со Herbalife се живи глупости одиш таму и ти кажуваат бајки ко демек земале толку пари онолку пари се ти е тоа трчи лажи
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Како само не им се здосади по огласи да објавуваат дека се брзо растечка компанија од областа на здравата исхрана и дека им требаат 3 соработници-супервизори :pos:
3 Соработници не се само тројца неделно се наоѓаат најмалку по 100 будали да се јават на огласот, од тие 100 , 10 неделно да се заебат да им го земат најефтиниот пакет тоа ти се 60 000 денари ни лук јал ни лук мирисал.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
Еве ги пак :pos: секој божји ден

Poradi zgolemen obem na rabota kompanija na poleto na zdrav nacin na ishrana ima potreba od sorabotnici. Kandidatite treba da imaat zavrseno najmalku sredno obrazovanie, da se ambiciozni, komunikativni i promoviraat zdrav zivoten stil. Ispratete CV na e-mail i ocekuvajte da Ve kontaktirame. e-mail:jobs_mk@t-home.mk
 
O

onlya

Гостин
Бев на два нивни состаноци и презентацијата на памет ја научив. Се убаво зборуваа ама кога ми ја спомнаа цената ми се стемни, па за тие пари ќе си платам некои третмани во некој салон за убавина и ќе бидам здрава права и слаба. А не вака да се мачам пола век да слабееам и зајакнувам со милкшејк :eek:
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Бев на два нивни состаноци и презентацијата на памет ја научив. Се убаво зборуваа ама кога ми ја спомнаа цената ми се стемни, па за тие пари ќе си платам некои третмани во некој салон за убавина и ќе бидам здрава права и слаба. А не вака да се мачам пола век да слабееам и зајакнувам со милкшејк :eek:
Дојди кај мене безпари ќе те направам здрава права и насмеана :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom