HERBALIFE

Член од
4 октомври 2014
Мислења
173
Поени од реакции
54
Ууух ама се досадни овие од хербалајф.
Шиткаат обични млеко во прав што на запад се продава за 7 долари (да, да - седум долари, 300 денари)
http://www.walmart.com/ip/Slim-Fast-Powder-3-2-1-Chocolate-Royale-12.83oz/10290627

за ненормално високи суми. Боже сачувај!!!

Колку го продаваат тука 2600??
тоа е колку 8 ПАТИ ПОСКАПО????
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.214
Поени од реакции
9.835
Класична секта. Ако ми треба мотиватор за да излезам на стаза, да одам на водно секој викенд, да вежбам секој ден тогаш ќе одам да се убијам. Зарем треба да ги спамирам луѓето со мене? Ок, тогаш.
Од вакви мрзи си патиме.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
26.739
Поени од реакции
49.407
Ако може некој во слободно време да разгледа и да ми даде мислење за овој продукт. Не можам да најдам многу информации од купувачи, има неколку видеа на јутјуб но немаат многу коментари. Скептичен сум но немам познавање од ова па би сакал да слушнам мислења.
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
455
Поени од реакции
456
Ако може некој во слободно време да разгледа и да ми даде мислење за овој продукт. Не можам да најдам многу информации од купувачи, има неколку видеа на јутјуб но немаат многу коментари. Скептичен сум но немам познавање од ова па би сакал да слушнам мислења.
За која потреба би се земал овој производ? Погодувам за најлошото, нека не се трошат за ова. Вака на прв поглед не само што не би препорачал да се купи, туку би препорачал да не се купува воопшто.

Прво самиот текст е аматерски и нема никаква логика, првата половина се разни заплашувања за модерниот живот, а подолу кога треба да објасни КАКО сите тие билки делуваат, ќе прочиташ и самиот, спомнува разни духовни енергии од кинеските верувања.

Сите тие билки кои наводно се дел од производот можеби, ама само можеби, најјакото позитивно дејство кое би го имале во организмот е антиоксидантното, и ова дејство можеби може да помогне, ама само во превенција на првична појава на некои болести, ама со редовна употреба во текот на цел живот. А и воопшто не се потребни затоа што нашето тело си има такви вградени механизми.
Ако некоја од билките има некои модулаторни дејства, ако воопшто има некоја функција, ако нешто менува во организмот, тогаш дали е воопшто паметно да се продава така измешани десетици билки во форма на течност, целосно неконтролирано, без индикации, без контраиндикации, без познат механизам на дејство?
Се разбира дека не е, ама се продаваат така како суплементи затоа што немаат никакви дејства во организмот, и затоа прашање сега е како и би помогнале на некој болен или здрав човек ако не менуваат ништо.

Затоа овој, или слични производи кои се мешавини од екстракти не вредат да се вложуваат пари, време и надеж, затоа што едноставно се слаби производи. Тие навистина реално се скапи затоа што е скап начинот на кој се произведуваат и начинот на кој се доаѓа до екстрактите, а не затоа што имаат голема здравствена вредност која би одгварала на потрошените пари. И баш ме интересира колку пари е едно вакво шише?
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.050
Поени од реакции
4.940
Македонски менталитет, се е нешто фејк, фотошоп, видео-монтажа, ставаат обоен прав и шеќер во прав и го продаваат за 3000...
Oтековте. И да не сум поврзан со Herbalife. Ако не ви чини не го купувајте, просто е!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
26.739
Поени од реакции
49.407
@sankerce, јас барам информации. Расположен сум и за негативни и за позитивни мислења. Ако имаш некоја информација во врска со производот, повели. Јас не знам, да знаев немаше да прашувам.
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.050
Поени од реакции
4.940
@sankerce, јас барам информации. Расположен сум и за негативни и за позитивни мислења. Ако имаш некоја информација во врска со производот, повели. Јас не знам, да знаев немаше да прашувам.
Ма не за тебе, ги читам 10-тина страни уназад, фејк, не го купувајте нема да ослабете со него едно друго. Нивните производи НЕ се за слабеење ма колкумина и да ви го кажале тоа, го кажале за да ве натераат да купите, за некој да профитира од вас (по 500-600 денара од продаден шејк). Нивните производи се конкретно замена за доручекот, ручекот и/или евентуално вечерата (кој како си преферира), да немора да јадеш ништо, туку со една чаша прашок и млеко (по желба и житарици) да пројдеш 3 4 саата.
Се запнале не се слабеело од него! Па не се слабее само со по една чаша млеко и прашок дневно многу јасно, туку помага при слабеењето(да немора да јадеш а сепак со една 2 чаши прашок млеко и житарки да си сит по 3-4 саата во денот). Сите знаеме како се слабее, сигурно со јадење 3 пати на ден бургери од 7-ца нема да ослабете.
Пак ќе повторам Ио, не беше наменет за тебе постот, него за оној 840 и за Владимир.
 
Последно уредено:
Член од
20 јануари 2008
Мислења
455
Поени од реакции
456
Пак ќе повторам Ио, не беше наменет за тебе постот, него за оној 840 и за Владимир.
Јас коментирав за хералниот сируп за кој прашуваше Ио, тој не е ни поврзан со Хербалајф. Да не ни почнувам за ѓубрето на Хербалајф.

И нема ништо „македонски менталитет“ во критикувањето. Напротив, македонски менталитет е прифаќање на секакви глупости молчејќи, какви не пирамиди, астролози, лажни квизови и разни глупости поминаа и поминуваат пред јавноста во Македонија без да бидат нашироко критикувани, и македонскиот народ сите ги голташе.
 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
173
Поени од реакции
54
Ма не за тебе, ги читам 10-тина страни уназад, фејк, не го купувајте нема да ослабете со него едно друго. Нивните производи НЕ се за слабеење ма колкумина и да ви го кажале тоа, го кажале за да ве натераат да купите, за некој да профитира од вас (по 500-600 денара од продаден шејк). Нивните производи се конкретно замена за доручекот, ручекот и/или евентуално вечерата (кој како си преферира), да немора да јадеш ништо, туку со една чаша прашок и млеко (по желба и житарици) да пројдеш 3 4 саата.
Се запнале не се слабеело од него! Па не се слабее само со по една чаша млеко и прашок дневно многу јасно, туку помага при слабеењето(да немора да јадеш а сепак со една 2 чаши прашок млеко и житарки да си сит по 3-4 саата во денот). Сите знаеме како се слабее, сигурно со јадење 3 пати на ден бургери од 7-ца нема да ослабете.
Пак ќе повторам Ио, не беше наменет за тебе постот, него за оној 840 и за Владимир.
Па не земам пари за да го фалам хербалајф, едноставно кажувам што тоа е - млеко во прав со шеќер.
Не велам дека не функционира, можеш едноставно ништо да не јадеш и ќе ослабиш,
само зошто тоа го продаваат 10х (десет пати) поскапо во Македонија него на запад?
http://www.walmart.com/ip/Slim-Fast-Powder-3-2-1-Chocolate-Royale-12.83oz/10290627
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.050
Поени од реакции
4.940
Јас коментирав за хералниот сируп за кој прашуваше Ио, тој не е ни поврзан со Хербалајф. Да не ни почнувам за ѓубрето на Хербалајф.

И нема ништо „македонски менталитет“ во критикувањето. Напротив, македонски менталитет е прифаќање на секакви глупости молчејќи, какви не пирамиди, астролози, лажни квизови и разни глупости поминаа и поминуваат пред јавноста во Македонија без да бидат нашироко критикувани, и македонскиот народ сите ги голташе.
Па не земам пари за да го фалам хербалајф, едноставно кажувам што тоа е - млеко во прав со шеќер.
Не велам дека не функционира, можеш едноставно ништо да не јадеш и ќе ослабиш,
само зошто тоа го продаваат 10х (десет пати) поскапо во Македонија него на запад?
http://www.walmart.com/ip/Slim-Fast-Powder-3-2-1-Chocolate-Royale-12.83oz/10290627
Според мене поголемо ѓубре од Herbalife се оние шејкови (гејнери) за бодидилбери шо ги продава Штеф салса плесачот, дефинитивно. И не Владимир, мислам дека грешиш во врска со шејковиве кои ги продаваат америте, не се истите, инаку би ги продавале барем по 15 долара кај нас, да може поштарината да ја извадат за нив, не верувам дека би паднале толку ниско. @840223 ја се извинувам ако ви го нарушив угледот и честа, незнаев дека се работи за друго, мислев дека и сирупот го продаваат хербајалф.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.104
Поени од реакции
7.353
Хербалајф е за пичкици, ојте си кај претседателон да ве вијт Господ.
Хебалајф = Мижи Асан да ти баам.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Ако може некој во слободно време да разгледа и да ми даде мислење за овој продукт. Не можам да најдам многу информации од купувачи, има неколку видеа на јутјуб но немаат многу коментари. Скептичен сум но немам познавање од ова па би сакал да слушнам мислења.
Нема ништо за составот на суплементот, само приказни за мали деца.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom