HELL RACE 402 - Drift & Drag забава во Скопје

Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Стајте бе некој слика јас имам бааги ама сега немам време да ги стаам ...
Red Man ако е твој лансерот кажи некој карактеристики за него ... да видиме што се крие под хауба,коњажа,макс. брзина едно друго ...
 
Член од
19 февруари 2011
Мислења
55
Поени од реакции
9
Си ме снимил од глава до пети. :)[/quote]
a bozem ti si sopstvenikot
--- надополнето: Jun 12, 2011 3:43 PM ---
samo edno ne mi se sviga kaj evo to
toa sto ne e moe :(
--- надополнето: Jun 12, 2011 3:56 PM ---
abe red man te fativme vo laga hh idete na negoviot profil i videte kako vo eden post se izjasnuva deka ima golf
na lagata i se kratki nozete
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Нејкев да тролам на форумов дека нема да биде ништо од ова а и денеска отидов со надеж дека нешто се опраило ама далеку ни е државава, поготово народот. Секогаш ке бидат присутни "фраерите" (дегените) кој ке излезат на пола стаза а имаа културна ограда. Организатори кој ветуваат брда и долини и на крај се исеруваат. За дрифтот немам зборови како тоа нешто може да се нарече дрифт кога дрифтање е посебна дисплина во автоспортот каде што си има правила и се пролизгува по кривини, ова е класичен Burnout.
 
С

Спенсер

Гостин
За дрифтот немам зборови како тоа нешто може да се нарече дрифт кога дрифтање е посебна дисплина во автоспортот каде што си има правила и се пролизгува по кривини, ова е класичен Burnout.
Кој играл НФС знае што е дрифт :)

Сепак,неколкумина пуштија срце и им го направија меракот на неколкуте стотици гледачи... :)
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
263
Поени од реакции
72
Ова е стока од народ што живее во оваа држава.
Мислам дека некогаш и си заслужуваме ќотек од полиција.
Никаква безбедност на тркачка патека, организаторот фино си ставил ограда околу, џабе, да можеа ќе исполегнеа на асфалтот.
 
Член од
26 февруари 2007
Мислења
366
Поени од реакции
10
И најакиот пациент, седнат на тротоарот, пивото на асвалтот и гледал трки дечкото и се кара со публика и обебзедување дека ништо не му можеле. На повикувањето на обебзедувањето да ги расчисти најпаметните од патеката и тротоарот тој ни одговори: "За 500 дневница главата во вреќа не си ја ставам". Така да се на се многу многу слаба организација која сигурно ќе ме натера добро да размислам пред да одам следен пат, и заникаде публика која мисли дека и да ја мавнат со 200 нема да и биде ништо.
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Ај за избор на коли што продефилираа искоментиравте значи тоа е тоа...Мај фејворит беа Евото и белиот Козворт.

Иначе за организација на трки/драг...Дур не се направи асална 400 метарска патека со потпорен ѕид,ако сака и господ да биде организатор нема да може да се снајде со толку публика. ОСВЕН ако има редари на секои 5 метри па да стават ред за секој да може да види тоа што и очекува. А со 3-ца униформирани "обезбедувачи" шо чекаат да им помине смена и да си идат дома,нема теоретска шанса да помине се во најдобар ред.

А влогот е голем,никој не сака да гори ламела,гуми и да троши гориво само ради курташак!
 
L

Lu

Гостин
Еве видеа од настанот:
Најголем впечаток ми остави Лансерот Еволушн и Субаруто Импреза (y)

Субаруто беше ВРВ (y)

1:
2:
3:
4:
5:
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.571
Кадетот ми направи мерак кога го искина фокусот. Обожавам така кога некој дечко со некој канта на изглед ги јаде овие манекениве. Инаку како што ми кажаа дечкото со кадетот е од Ѓорче.
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.155
Поени од реакции
30.700

Драгстер трка и дрифт забава во Скопје
Пред Спортскиот Центар Борис Трајковски се одржа осмата по ред драгстер трка.
Освен во трката, публиката уживаше и во изложбата на тјунирани автомобили, а шлагот на настанот беше дрифт шоуто...

Галерија + видео = тука.
 
L

Lu

Гостин
11:
12:
13:
--- надополнето: Jun 12, 2011 10:56 PM ---
Незнам,ама тој тип не ми одговара со ваква кола едноставно ... :)
И се шушкаше као Лансеров има над/окулу 400 коња :)
Лансерот Еволушн има 2.0 турбо бензинец со 295 коњски сили кои ги развива на 3.500 вртежи во минута, 366 Nm , од 0-100 оди за 5,4 секунди :)
За подетални информации на линков - http://www.mitsubishimotors.mk/explores.aspx?id=1521#/Intro
 
С

Спенсер

Гостин
Лансерот Еволушн има 2.0 турбо бензинец со 295 коњски сили кои ги развива на 3.500 вртежи во минута, 366 Nm , од 0-100 оди за 5,4 секунди :)
За подетални информации на линков - http://www.mitsubishimotors.mk/explores.aspx?id=1521#/Intro
Ама оф фабрика излегува таков :) Малку чепкање под хауба,што често се дешава кај ваквите автомобили... и повеќе КС :)
 
Член од
19 февруари 2011
Мислења
55
Поени од реакции
9
Кадетот ми направи мерак кога го искина фокусот. Обожавам така кога некој дечко со некој канта на изглед ги јаде овие манекениве. Инаку како што ми кажаа дечкото со кадетот е од Ѓорче.
da ne izgubi kadetot kaj mostot gubese znam a za na kraj nez mislam izgubi
inace toj ne e od gorce od singelic e (cento)
 
На врв Bottom