HELL RACE 402 - Drift & Drag забава во Скопје

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.046
Поени од реакции
3.301
Паркингот на Спортскиот Центар "Борис Трајковски" во недела на 12-ти јуни ќе биде местото за старт на осмата по ред Драгстер трка во забрзување на комерцијални автомобили и моторцикли од познатите брендови БМВ, Опел, Мицубиши, Ламборџини, Хонда, Ауди, Доџ Вајпер итн.


Натпреварувачи од Македонија, Србија, Бугарија, Хрватска, Швајцарија, Грција ќе се тркаат за некоја од вредните награди кои за најдобрите ги подготвуваат организаторите.Со знаменце во раката стартот на трката ќе го означи Викторија Лоба која ќе биде дел и од музичката програма што ќе следи во текот на целата манифестација, а за која ќе бидат задолжени ДЈ Чваре и ДЈ Славе.
Манифестацијата која ќе започне во 10 часот ќе биде збогатена и со дрифт шоу.

Учесници:


 1. SUBARU IMPREZA WRX STI 2.0 - MKD
 2. ALFA ROMEO GTA 2.0 - MKD
 3. CRVETTE - MKD
 4. BMW M3 - KS
 5. OPEL GT 2.0 - MKD
 6. MAZDA RX 8 1.3 - MKD
 7. MITSUBISHI EVO X - MKD
 8. BMW M3 - MKD
 9. BMW M3 - KS
 10. BMW M3 - SRB
 11. AUDI RS4 2.7 BI-TURBO - SRB
 12. ALFA ROMEO 1.8 T - MKD
 13. ALFA ROMEO 2.0 T - MKD
 14. FORD FOCUS RS - MKD
 15. HONDA INTEGRA - KS
 16. HONDA INTEGRA - MKD
 17. OPEL SPEEDSTAR - MKD
 18. SEAT CUPRA - MKD
 19. SEAT CUPRA - MKD
 20. SEAT LEON 1.8 T - MKD
 21. LEON CUPRA - MKD
 22. LEON CUPRA - MKD
 23. LAMBORGHINI MURCELAGO - MKD
 24. LANCHIA INTEGRALE - MKD
 25. AUDI R8 - MKD
 26. NISSAN GTR - BG
 27. NISSAN 350Z - MKD
 28. NISSAN 350Z - CRO
 29. BMW M3 - CRO
 30. NISSAN GTR - SRB
 31. CITROEN SAXO - MKD
 32. HONDA S2000 - MKD
 33. CITROEN SAXO - GR
 34. DODGE VIPER - MKD
 35. LEON FR TDI - MKD
 36. AUDI TT - MKD
 37. MERCEDES C AMG - SRB
 38. HONDA S2000 - MKD
 39. MAZDA RX 7 - GR
 40. OPEL CORSA - MKD
 41. OPEL CORSA B - MKD
 42. AUDI A3 - MKD
 43. VW GOLF V TURBO - MKD
 44. BMW M5 - MKD
 45. LOTUS - MKD
 46. MITSUBISHI EVO VI - SWISS
 47. VW GOLF 1.8 T - MKD
 48. VW POLO 1.4 - MKD
 49. HONDA NSX 3.0 - MKD
 50. FORD FOCUS ST - GR
 51. MITSUBISHI EVO VIII - MKD
 52. PONTIAC SS - USA
 53. AUDI A3 SPORTBACK 1.4 T - MKD
 54. AUDI A6 TDI - MKD
 55. VW GOLF 2.0 TDI - MKD
 56. HONDA CBR 600 - MKD
 57. KAWASAKI NINjA 600 - MKD
 58. YAMAHA 600 - MKD
 59. HONDA CBR 600 - MKD
Повеќе на www.avtozona.mk
Извор
Да се збереме и да одиме?

Јас ќе сум таму :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.440
Поени од реакции
4.860
Најверојатно јас таму ќе бидам цел ден :)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
6.908
Поени од реакции
1.772
Дададададада присутството е задолжително :)
 

Nikolaben2 @ YT

Carspotter
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.414
Поени од реакции
957
ова не се пропушта ... идам и јас
 
L

Lu

Гостин
Јас разбрав дека имало пријавено 76 автомобили :)
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
710
пу јаз'к.... јас сум во елада... пу јаз'к..
 
Член од
21 април 2009
Мислења
139
Поени од реакции
16
Ако има некој можност некој да направи слики од целата манифестација не ќе биде лошо па да ги постира тука на форумов, нема да се буниме ако има и видеа:)
 

Nikolaben2 @ YT

Carspotter
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.414
Поени од реакции
957
Ако има некој можност некој да направи слики од целата манифестација не ќе биде лошо па да ги постира тука на форумов, нема да се буниме ако има и видеа:)
Ќе има видеа 100% ... ке гледам и да се бутнам во мурчелагото некако ... :)
 
Член од
26 февруари 2007
Мислења
366
Поени од реакции
10
Таму сум, само зафркнаа што ги ставија со кичево во ист ден.
 
На врв Bottom