HearthStone: Heroes of Warcraft

Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
249
За тие што сакаат да ме додадат
Stoned420#21720
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.103
Поени од реакции
1.163
Да си се пожалам :place:
Од кога е излезена експанзијава имам отворено 64 пакетчиња со голд купени и изиграно 48 арени и отворено исто толку пакети,значи вкупно сум отворил 112 а ми се имаат паднато само 3 легенд и тоа кој од кој покилав и ниеден квест.Не ме сака играва последно време незнам што е работава.:semolam:
BTW. Во арена моментално најмочен е Пристот,просек со него ми е 8 победи,така да ако ви се падне за да го одберете не се мислите ич.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
249
Да да ја ебаа работата со некој квестови како на пример за Роугот ако го изигра до 3 потег нема спас
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.670
Поени од реакции
4.201
Да да ја ебаа работата со некој квестови како на пример за Роугот ако го изигра до 3 потег нема спас
Ништо, само ако играш мејџ со counter spell да го заебеш. Но треба да е некој глуп роуг...
 
Член од
28 март 2015
Мислења
3.439
Поени од реакции
5.970
Хантер е лекот за Роуг, со што друго да играм не можам да го совладам.
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
1.975
Поени од реакции
3.649
Да да ја ебаа работата со некој квестови како на пример за Роугот ако го изигра до 3 потег нема спас
Full taunt warrior co quest. Иам дек од 29 taunt миниони и quest-от. Ту мач ОП за било кој. :pos: 19-2 сеа за сеа со тој дек натака ќе видиме. 2 пати агромејџ ме тепа.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
12.994
Поени од реакции
7.595
Full taunt warrior co quest. Иам дек од 29 taunt миниони и quest-от. Ту мач ОП за било кој. :pos: 19-2 сеа за сеа со тој дек натака ќе видиме. 2 пати агромејџ ме тепа.
Абе тепаш ама по која цена?
Ќе заспијам на тастатура коа играм против таунт вориор.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
3.765
Поени од реакции
3.927
Абе тепаш ама по која цена?
Ќе заспијам на тастатура коа играм против таунт вориор.
Можеш да замислиш колку батерија ми иде на таблетот и колку пати ќе се успие сам додека го чекам противникот да одигра нешто :sleep:
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
1.975
Поени од реакции
3.649
Како успеват бе овај идиотов NaviOOT да стигнит леџент секоја сезона? Подебил неам видено онакви грешки ни почетник не прајт :tapp:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
3.765
Поени од реакции
3.927
Дали некој ја игра ХС на андроид ?
Од кога ја апдејтнав со новиов пач 8.3.3 , hero and card Glow (тоа златните кругови и рамки ) ми ги дава црни и кај hero abillity кога ќе идам црн квадрат ми дава и не го пишува описот на пр. gain 2 armor, heal 2 HP ....
Дали е баг од Близард или таблтов мој не може да ја отвори како што треба ?
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
30.314
Поени од реакции
42.138
Дали некој ја игра ХС на андроид ?
Од кога ја апдејтнав со новиов пач 8.3.3 , hero and card Glow (тоа златните кругови и рамки ) ми ги дава црни и кај hero abillity кога ќе идам црн квадрат ми дава и не го пишува описот на пр. gain 2 armor, heal 2 HP ....
Дали е баг од Близард или таблтов мој не може да ја отвори како што треба ?
Изгледа е до таблетот, јас прееска баш играв и не приметив никакви проблеми.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
3.765
Поени од реакции
3.927
Изгледа е до таблетот, јас прееска баш играв и не приметив никакви проблеми.
Нема везе. Прв впечаток од новиот пач и се возбудил :icon_mrgr:. Го рестартирав и сега е ок .
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
30.314
Поени од реакции
42.138
Having fun and exciting moments in Hearthstone is important to us, so today we’re announcing an upcoming change to the way you’ll experience cracking open Hearthstone card packs.

WAAAH, Legendary!
Starting with the release of Hearthstone’s next expansion (but applying to ALL Hearthstone card packs), every time you open a Legendary in a card pack, it will be a Legendary card from the same set that you don’t already own. Once you own either the golden or non-golden version of a Legendary card, you won’t get a duplicate of it until you own all the Legendary cards from that set. Soon, you’ll be able to craft a Legendary without the worry of opening it in your next few packs!

In addition, you will never open more copies of any card in a pack than you can use in a single deck—no more opening three or more of the same common, rare, or epic card in one pack!

Even More Legendary!
Beginning with the release of the next expansion, you’re also guaranteed to get a Legendary within your first 10 packs of a new set. The release of a new Hearthstone expansion is a super exciting time, and with this change we hope your pack openings start off on a celebratory note!

Combined, these changes should make the pack opening experience more exciting than ever—especially when you see that flash of gold heralding a Legendary card!

http://us.battle.net/hearthstone/en/blog/20852959/
 
На врв Bottom