HearthStone

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.554
Поени од реакции
52.345
Update 7.1 Ranked Play Changes – Floors

We’re continuously looking for ways to refine the Ranked Play experience. One thing we can do immediately to help the Ranked Play experience is to make the overall climb from rank to rank feel like more an accomplishment once you hit a certain milestone. In order to promote deck experimentation and reduce some of the feelings of ladder anxiety some players may face, we’re introducing additional Ranked Play floors.

Once a player hits Rank 15, 10, or 5, they will no longer be able to de-rank past that rank once it is achieved within a season, similar to the existing floors at Rank 20 and Legend. For example, when a player achieves Rank 15, regardless of how many losses a player accumulates within the season, that player will not de-rank back to 16. We hope this promotes additional deck experimentation between ranks, and that any losses that may occur feel less punishing.

Update 7.1 Balance Changes

With the upcoming update, we will be making balance changes to the following two cards: Small-Time Buccaneer and Spirit Claws.

Small-Time Buccaneer now has 1 Health (Down from 2)

The combination of Small Time Buccaneer and Patches the Pirate has been showing up too often in the meta. Weapon-utilizing classes have been heavily utilizing this combination of cards, especially Shaman, and we’d like to see more diversity in the meta overall. Small Time Buccaneer’s Health will be reduced to 1 to make it easier for additional classes to remove from the board.

Spirit Claws now costs 2 Mana (Up from 1)

Spirit Claws has been a notably powerful Shaman weapon. At one mana, Spirit Claws has been able to capitalize on cards such as Bloodmage Thalnos or the Shaman Hero power to provide extremely efficient minion removal on curve. Increasing its mana by one will slow down Spirit Claws’ ability to curve out as efficiently.

These changes will occur in an upcoming update near the end of February. We’ll see you in the Tavern!
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.554
Поени од реакции
52.345
БРЕЈКИНГ ЊУС!!!


Новата година која ќе започне со првата експанзија ќе се вика Year of the Mammoth. Поради тоа што има многу од Класик картите кои се играат во многу декови, одредени карти ќе бидат префрлени во Wild и ќе стојат како дел од Hall of Fame сет.




Neutral:
Azure Drake
Sylvanas Windrunner
Ragnaros the Firelord

Class Cards:
Power Overwhelming
Ice Lance
Conceal

Нема да има full dust refund на картиве, и наместо тоа, автоматски ќе добиеме даст за сите од овие карти кои ги имаме во колекцијата.

Авантури веќе нема да има. Годинава ќе излезат три експанзии со по 130 нови карти, а во самите експанзии ќе има сингл плеер како што беа авантурите, кои ќе овозможат подбро да се запознаеме со позадината на експанзијата.

Повеќе информации:
http://us.battle.net/hearthstone/en/blog/20475356


Ова се баш големи вести, и според мене ептен позитивни промени. Ќе има и доста импакт тоа што ќе префрлаат карти од Класик сетот. Доста им беше на Дрејк, Силванас и Рагнарос, и одличен е потегот со давање даст за картите што ги имаме. Очекувам скроз различна мета кога ќе излезе ова, што е одлично, тоа и им беше намерата кога решија да прават ротации.
 
Член од
5 јуни 2010
Мислења
6
Поени од реакции
9
upload_2017-2-24_19-12-34.png Здраво дечки, релативно нов сум на форумов и баш сум пријатно изненаден за тоа колку е популарна HS овде. Во секој случај сакав да ви кажам дека сум голем фан на играва и ако некој сака може слободно да ме адд-не за пријател ин-гејм па да дискутираме околу некои аспекти на играта и слично. Поздрав
 
B

beaverknight

Гостин
како сте задоволни од стандард аренава?
ептен е освежување, не е веќе толку in face, секоја класа си има свој плејстајл, мање више.
worth playing overall.
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
како сте задоволни од стандард аренава?
ептен е освежување, не е веќе толку in face, секоја класа си има свој плејстајл, мање више.
worth playing overall.
Супер е аренава сега,јаки се скоро сите класи и мене многу повеќе ми се допаѓа.Играв со Hunter две по ред и завршив со скор 10 првата 8 победи другата партија(порано hunterot беше една од покилавите класи).(y)
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
мојт голд да се купит?
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
http://www.hcl.hr/vijest/nova-the-elder-scrolls-karte-igra-je-vani-sve-karte-su-na-stolu-103973/
Eve dobra nova igra koja ke mu stane konkurencija na HS, ima mnogu dobri mehaniki i uspeva da go ponudi toa sto HS ne moze pri slaganjeto deckovi, super zanimlivo za site sto go sakaat svetot na TES, jas je igrav vo betata uste i moram da kazam deka ne ocekuvav tolku dobra igra, mnogu takticki podobro od HS probajte ke se odusevite.
Ја пробав Legends и јас во бета. Подобра е од Hearthstone, ама решив да не вложувам време во неа затоа што не верувам дека долго време ќе опстане. Многу касно решија да влезат во и онака веќе презаситениот пазар на CCGs.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Ја пробав Legends и јас во бета. Подобра е од Hearthstone, ама решив да не вложувам време во неа затоа што не верувам дека долго време ќе опстане. Многу касно решија да влезат во и онака веќе презаситениот пазар на CCGs.
Da da i jas ne veruvam deka ke smeni mnogu, posebno na profisionalno competative nivo kako kaj golemite igraci Thijs, SuperJJ, RDU i lifecoach., ama kaj ovie casual igracite moze, ke vidime kako ke bide so iOS i Android verziite, ako mi se dopadne zosto da ne ja igram, bideki HS se pomalku go igram pa ete da smenam mnogu, sepak rano e seuste i dojmovite od Betata se voglavno dobri, pa ke videme kako ke se razviva.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.843
Поени од реакции
24.275
Кога ќе има нов голем турнир на светско ниво во Хартстоун?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom