HBO, Cinemax и HBO Маx - Филмски тв пакет канали и стриминг платформа за гледање филмови и серии

Дали сте претплатени на HBO каналите ?


  • Вкупно гласачи
    109
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.326
Поени од реакции
7.799
Додаден е дел за олимпијадава Paris 2024 кој го добиваат сите без дополнително плаќање. Ќе може да се гледа се од спорт што нуди летната олимпијада, a покрај преноси има и некој спортски документарни филмови.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.758
Поени од реакции
1.670
Додаден е дел за олимпијадава Paris 2024 кој го добиваат сите без дополнително плаќање. Ќе може да се гледа се од спорт што нуди летната олимпијада, a покрај преноси има и некој спортски документарни филмови.
Ќе има ли коментатор на Српском, како што е на Еуроспорт каналот?
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
305
Поени од реакции
126
Додаден е дел за олимпијадава Paris 2024 кој го добиваат сите без дополнително плаќање. Ќе може да се гледа се од спорт што нуди летната олимпијада, a покрај преноси има и некој спортски документарни филмови.
Ke moze so ovaa platforma da se gledaat bukvalno site sportovi, sto dosega bese nevoznozno, odnosno samo gledavme sto ke dadat mrt i eurosport..
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.326
Поени од реакции
7.799
Ke moze so ovaa platforma da se gledaat bukvalno site sportovi, sto dosega bese nevoznozno, odnosno samo gledavme sto ke dadat mrt i eurosport..
Ама не верувам сите преноси да имаат коментатори. Премногу се спортови.

Покрај ова на Max ќе има и уште 6 или 7 канали со све веќе постоечките 1, 2 и тој 4К наманети за олимпискиве игри. Не знам тие канали дали ќе бидат во понуда кај тв операториве во Македонија. Знам дека Teлеком најавуваат дека ќе овозможат 4К во MagentaTV.
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
305
Поени од реакции
126
Ама не верувам сите преноси да имаат коментатори. Премногу се спортови.

Покрај ова на Max ќе има и уште 6 или 7 канали со све веќе постоечките 1, 2 и тој 4К наманети за олимпискиве игри. Не знам тие канали дали ќе бидат во понуда кај тв операториве во Македонија. Знам дека Teлеком најавуваат дека ќе овозможат 4К во MagentaTV.
a na televizor moze li da se prevzeme aolikacijata max, ili mora da se odi so web prelistuvac. Moze da mi pojasnite malce,..
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.326
Поени од реакции
7.799
a na televizor moze li da se prevzeme aolikacijata max, ili mora da se odi so web prelistuvac. Moze da mi pojasnite malce,..
Moже да се преземе и инсталира за повеќето Smart телевизори.

Ја има кај што се апликациите за инсталирање (Play store, App Store или како и да се вика)

Ако не си најавен или регистриран на Max треба да се регистрираш преку нивниот веб сајт дали сакаш преку оператор или со картичка да плаќаш.. потоа на апликацијата на телевиор треба да се најавиш.

Има и на македонски така да нема што да погрешиш при регистрирање, најава и слично.
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
305
Поени од реакции
126
Moже да се преземе и инсталира за повеќето Smart телевизори.

Ја има кај што се апликациите за инсталирање (Play store, App Store или како и да се вика)

Ако не си најавен или регистриран на Max треба да се регистрираш преку нивниот веб сајт дали сакаш преку оператор или со картичка да плаќаш.. потоа на апликацијата на телевиор треба да се најавиш.

Има и на македонски така да нема што да погрешиш при регистрирање, најава и слично.
Fala zA info..i da uzivame vo Olimpijadata....
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.326
Поени од реакции
7.799
Само на Мтв, и тие преноси кои стандардно ги емитуваат.
МРТ ќе емитува на МРТ 1, МРТ 2 на албански и МРТ 5 спортскиот канал.

МРТ 1 и 5 претпоставувам ќе имаат по некој различни спортови во текот на денот.

А доколку сакате повеќе Eurosport каналите или Max услугата е најдоброто.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.326
Поени од реакции
7.799
Почнаа преноси на Max од олимписки игри. Моментално додека го пишувaм ова има нешто рагби и фудбал и можеш да си бираш аудио јазик за коментаторот но нема на сите српски и хрватски.

Сликата барем кај мене е катастрофа.
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.398
Поени од реакции
584
Почнаа преноси на Max од олимписки игри. Моментално додека го пишувaм ова има нешто рагби и фудбал и можеш да си бираш аудио јазик за коментаторот но нема на сите српски и хрватски.

Сликата барем кај мене е катастрофа.
Кај мене е супер сликата од преносите на МАХ , каде каде подобра од еуроспорт .
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
305
Поени од реакции
126
Кај мене е супер сликата од преносите на МАХ , каде каде подобра од еуроспорт .
Denes fudbal mazi i ragbi, utre fudbal zeni, rakomet zeni i rugbu.. Petok sveceno otvaranje i od sabota trga ludiloto.. Da uzivame....
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.326
Поени од реакции
7.799
Приметив дека ги имаат ставено Eurosport 1 и 2 како канали во делот спорт а во делот Paris 2024 се посебно спортовите и кога ќе се вклучи некој пренос на спорт нема избор за аудио коментатор на српски или хрватски само на други некој јазици или без коментатор На самите канали Eurosport 1 и 2 има коментатор на српски. Дали е ова вака кај сите? Јас сум преку оператор претплатен.

Исто приметив сликата е крш на телевизор иако Philips препознава на некој преноси и HDR. Толку е крш што некогаш се познаваат линиите на фудбалскиот терен како пикселизирани. Кај мене не ни HD. Сто пати подобра е сликата на MaxTV отколку на ова.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom