Hawaii Five-0

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
536
Поени од реакции
325
denes ja gledav prvata epizoda,mnogu vetuva,prakrasni kadri od hawai.Akcija,drama,likovi se e dobro kako za pocetok
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Може некој вовед за филмот, опиши малку барем :)
Кои се глумците...колку епизоди, сезони е...
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.515
Поени од реакции
33.686
Може некој вовед за филмот, опиши малку барем :)
Кои се глумците...колку епизоди, сезони е...
Нова е, од сезонските. Има 3 епизоди излезено и е глупа. :icon_bigg

Five-0* е правилно иначе.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Пази ова

Коно у оригиналот


Коно сега

:tv:
 
Член од
11 јануари 2009
Мислења
722
Поени од реакции
90
Имало тема... :)

и јас ја загледав оваа серија, ги изгледав сите три епизоди. Серијава е римејк од истоимената серија од 1968 година, една елитна полициска единица во Хаваи решава случаи, ок глумци
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Една од многуте акциони серии што излегоа оваа есен. Ги имам изгледено сите епизоди и интересна ми е, барем како љубител на акциони-драми добра е.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.140
serijava pocnav da ja gledam,zakon bila.odlicni karakteri,dobra akcija i sodrzina,i prekrasni kadri od hawaii.serijava ti e mnogu relaksiracka,da ja gledas i da ne se zamaras mnogu.
 

Не-го-знам

svetac ivan iscelitel
Член од
3 мај 2015
Мислења
594
Поени од реакции
401
Hawaii Five-0
е американска, е полициска драма телевизиска серија; која за првпат на понеделник 20 септември, 2010 година, по 42 години од денот на премиерата на оригиналната серија. Серијата е обновуање на оригиналната серија. Насловот на ново шоу користи нула наместо на буквата "O" се користи во "Five-0" на оригиналната серија. Серијата е во продукција на K/O Paper Productsи 101st Street Television во соработка со CBS продукциja.

Hawaii Five 0 дебитираше на CBS, во иста мрежа која се емитуваше на оригиналот. Како на оригиналната верзија, следува елитна полициска држава оперативна група формирана за борба против криминалот во државата на Хаваи. На 21 октомври 2010 година, објави Би-Ес Хаваи Пет-0 била дадена целосна сезона од 24 епизоди.

На 11 мај 2015 година,CBS ја потврди шестата сезона.
(Преводот не е добар бидејки ме мрзеше сам да преведвам и на Google Translate го кладов.)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom