Hattrick - фудбалски онлајн менаџер

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Коа ќе ја завршиш менаџер лиценцата, со парите купи солид тренер со poor водство, па две крила, и играј ги најјаките за почеток во лига, а послабите во пријателски, за да добијат тренинг сите. :)
што го лажеш детето...прво смени си тренер па купи двајца напаѓачи по можност три со напад-добар и купи еден средина....играј 3-4-3 формација и гази се пред себе...gospodin
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
што го лажеш детето...прво смени си тренер па купи двајца напаѓачи по можност три со напад-добар и купи еден средина....играј 3-4-3 формација и гази се пред себе...gospodin
За почетник му е најдобро со 4-4-2, и со две истурени крила.
 

CaMeC

Рамос - 4
Член од
18 јуни 2007
Мислења
2.266
Поени од реакции
10
Jas sega se registrirav...koj ke cekal edna nedela.. ama i nemozam da se snajdam :)
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
има некој заинтересиран за пријателска млади на Илинден? :) на 2ри Август се игра... ?
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Најрано на 6 август може да закажеме. Предизвикај ме ти, тимот ми е Chelsea Ohrid, во IV.28 сум, оди во младинска, види го голманот, и то.
 

foxy roxy

~!@#$%^&*()_+
Член од
22 јуни 2006
Мислења
471
Поени од реакции
7
i mene vo sabota mi zavrsuva prijavuvaneto :vozbud:
arno ama vo italia se registrirav taka da ke se vidime vo ligata na sampionite za desetina godini :salut:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Најрано на 6 август може да закажеме. Предизвикај ме ти, тимот ми е Chelsea Ohrid, во IV.28 сум, оди во младинска, види го голманот, и то.
Не можам ја на 6ти имам утакмица у лига, млади. :( некој друг?
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Каква победа над меурчиња....по прво полувреме губев 0-3....и после 5-3 на крај...закон мотц играв и сега ми е полесно со оваа победа планирам да се вклучам во битката за освојување на 1-то место:)
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
а, да ми кажите на мсн шо како да напрам, бидејќи вака не можам да напрам све, а и не гледам овде како да сменам формација..... :)
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
ОБЈАСНУВАЊЕ ЗА ХЕТРИК ЗА СИТЕ ПОЧЕТНИЦИ

Еве ја ке ти објаснам односно ке ви објаснам на сите подетално:)
Вака прво ке ги ставам сликите и според тие ке ви објаснам се што како:)

Преглед:
Таму може да си видите на кое место сте и како се рангирани вашите играчи по мечот горе десно и кој натпревари ке се играат следната недела со кликање на лигата ваша IV.5 во случајот


Трансфер листа:
Тука можете да видите што сум направил значи кога ке сте во можност да барате играчи ке одите таму и како што сум направил јас на пример еве ке барате напад идете вештина напад добар-одличан на пример...за почетниците ДОБАР да бараат:)...или Плејмејкинг исто ДОБАР:)...потоа одите наредна 2 часа избирате каде мислите во кој регион ке има таков и готово....
Гледајте да земете млад играч 17 18 или 19 години:)


Играчи:Таму можете да видите кој се вашите играчи и на што треба да се орјентирате дали напад одбрана или средина и со таа цел да наместите формација


Тренинг:
Многу важнен дел од Хетрикот таму можете да наместите што сакате да тренирате...секоја недела по еден трененг односно напредување на играчите


Мечеви:
Еве ти Жикс идеш како што е кај мене Партизан-Јунајтед-НАЛОЗИ!


Па после напреднија флеш верзија или како ви е на Македонски и во зависност од тоа како кој играч игра си ја местите формацијата:)


Пронаџи:) или кај вас Search

има 5 6 места и во секое место ви пишува што треба да барате:)...така да на пример барате клуб идете Мкд.Партизан и ви го дава горе десно:) или играч го пастирате ИД-то во местото за ИД-барање на играч и исто така ви го дава горе десно:).

Овде ги гледате најосновните работи прво знам дека на повеќето ви е на Англиски мене ми е на Српски мислам дека ке се снајдете....
вака

Стадион:За почетниците не е тоа:).....таму може да го надоградите стадионот не брзајте прашајте овде ако сакате да надоградите

Буџет:
Таму гледате како стоите со пари и дали сте во можност да купите играч

Изазови или Пријателски:
Таму гледате ако некој ве предизвикал на пријателска или слично
Понуде и Достигнувања-НЕПОТРЕБНИ:)

Идеме сега следен чекор Алати или Tools

Најважно во алатките е трансфер листа и местото за пронаоѓање на некој тимови играчи и слично

А да исто така заборавив опцијата најгоре мој Хетрик...таму може да си смените име на тимот и слично лични информации...ама мислам дека тоа не е многу важно:)

Фуф се изморив од постов:nesvest:

СРЕЌНО!...ако е нешто нејасно прашајте тука или мсн
имате во профил
Fantom_оh,Macedonian,ВикторГГ се исто така внесени во оваа игра можете и нив да ги прашате:)
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Знае ли некој играч во младинска ако на пример кај мене двајцата најдобри ми прават по петипол ѕвезди колку ке прават во прв тим
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Знае ли некој играч во младинска ако на пример кај мене двајцата најдобри ми прават по петипол ѕвезди колку ке прават во прв тим
Ако ти се дадени заедно со младинската, све ќе им е катастрафално, а еден скил ваљда слаб... Сите дадени под дифолт со младинска се дупки.

Ако ти е од скаут, некаде меѓу недоволен и просечен... поголема шанса е да е недоволен...
 

CaMeC

Рамос - 4
Член од
18 јуни 2007
Мислења
2.266
Поени од реакции
10
abe cekam skoro edna nedela uste ne mi ima daeno tim :(
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Почекај точно една недела, ако уште нема, пиши пак.
 

foxy roxy

~!@#$%^&*()_+
Член од
22 јуни 2006
Мислења
471
Поени од реакции
7
мене ми помина една недела во сабота и уште ништо сега не можам ниту да се логирам ми излегува Failed
 

Kajgana Shop

На врв Bottom