Gym Idiots

  • Креатор на темата Orion.
  • Време на започнување
Член од
15 февруари 2008
Мислења
395
Поени од реакции
397
А што мислите за "подлактичарите"
Ги има во секоја теретана кадемшто сум бил.Имено типови коска и кожа ги проаѓа мускулните партии колку ради реда за 15-20 минути и после доаѓа најважното и со целосна посветеност става 1000 кг и лупа подлактица саат време 4-5 различни вежби.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
А што мислите за "подлактичарите"
Ги има во секоја теретана кадемшто сум бил.Имено типови коска и кожа ги проаѓа мускулните партии колку ради реда за 15-20 минути и после доаѓа најважното и со целосна посветеност става 1000 кг и лупа подлактица саат време 4-5 различни вежби.
Не ме чудат, еве пример еден пауерлифтер кој сака да биде што подобар во дигање на бенч, може да тренира бенч и до 5 пати неделно, за овие подлактичарите исто така постои логично објаснување за што толку посветено тренираат...

 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
никогаш не сум се посветувал на тие мускули, а подлактицата и трапезите ми се едни од најразвиените делови, а има и уште една категорија „стомачари“ што се килават на стомачните и точаците со саати :D
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.306
Поени од реакции
3.043
Мислев дека е само заебанција на интернет али денес видов тип што гледаше порничи на одмор меѓу серии лол
 
G

garthok

Гостин
Ставање пешкир на справи не е идиотски.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.807
Поени од реакции
10.917
Ставање пешкир на справи не е идиотски.
Апсолутно. Јас го ставам пешкирот повеќе за некој друг да не се гади од мојата пот, пешкирот не е толку направен со пот како да ја ставиш директно испотената глава на справата.
 

001

Член од
30 јули 2014
Мислења
52
Поени од реакции
2
Јас кога идам во теретана не гледам никој,идам таму да вежбам да се испотам,да се истуширам.
Кога завршувам може да погледнам некој и да му дадам совет.
Може исто така да го корегирам ако не прави правилно или ако бара совет.
Ме нервира кога некој форсира бицепс потисок а не ја прави правилно вежбата.
Затоа ќе имам постер тргни го егото на страна и прави склекови.
Се зависи до ситуацијата но највеќе ме нервира човек што не вежба нозе правилно и става килажи над неговата способност...
:pos::pos::pos::pos::pos:
 
G

garthok

Гостин
Луѓе што вежбаат на лош српски рап или слично наци тиње.
 

001

Член од
30 јули 2014
Мислења
52
Поени од реакции
2
Можеби малце надвор од темата..ама и луѓе што се така малце поразвиени и сред зима на -10 се шетаат по куси ракава демек гледајте мускули..:icon_lol:
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.055
Поени од реакции
1.603
1. Вежбачи...доаѓа во теретана и вежба 4 саати, најверојатно бидејќи ништо друго во животот не прави, помеѓу серии одмара по 5 мин, помеѓу вежби 10 у меѓувреме чепка по телефон (сигурн фејсбук) и на крај по излегд резултати никакви
2. Парфимисани...единствено полош мирис од застоена пот (небањање 6 дена) е коа то ќе се искомбинира со дезодоранс у полош случај со парфем убиточна комбинација,
3. Рамбовки...не е доволно коа некој ја поти клупата преку мајца па ќе се погоди некој со рамбовка за пота да има слободен пристап од испотено тело до клупа, и сето тоа у следна серија ти да си го забришеш со пешкир (дома мора се на 95 степени да се пере)
4. XXXXS...на тренинг се доаѓа со најмалата можна маица што ја имаш, ако немаш тогаш позајмуваш од помал брат или идеш купуваш xxxxs маица пошто си многу набилдан и облеката ти пука на тебе
5. Чистачи...цел живот пукаат маса има обем 1000цм, и главен муабет му е "сеа коа ќе се исчистам брат"
 
D

DAoliHVAR

Гостин
1.
4. XXXXS...на тренинг се доаѓа со најмалата можна маица што ја имаш, ако немаш тогаш позајмуваш од помал брат или идеш купуваш xxxxs маица пошто си многу набилдан и облеката ти пука на тебе
"
za drugite se soglasuvam ama za ova ne bas.
jas bar idam u teretana u najsirokite maici so gi iam za da mi e komfortno,ama ima luge so preferiraat tesni maici.Drugive nekako gi zamaraat lugeto u okolinata ,ama ova nema nikakov efekt na nikoj taka da nema potreba od hejtanje
 

Kajgana Shop

На врв Bottom