Guild Wars 2

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Ajјдееееееееееееееееееее :D:D:D

Само ме интересира зошто бараат да им пратиш спецификации на системот.. Сигурно и тоа има некаква улога при бирање на тестери..
Па нема да даат бета пристап на некој со пенитум тројка over некој со ѕвер машина.
Размисли малце.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Па нема да даат бета пристап на некој со пенитум тројка over некој со ѕвер машина.
Размисли малце.
Баш напротив, мислам дека побитно ќе им биде да земат тестери што имаат послаби конфигурации за да видат како ќе вози играта на нив. За тие со ѕвер машини е лесна работа.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Баш напротив, мислам дека побитно ќе им биде да земат тестери што имаат послаби конфигурации за да видат како ќе вози играта на нив. За тие со ѕвер машини е лесна работа.
Деќко, големите гејм девелопери и nvidia/ati имаат договорчиња.
Нема оптимизација ни една нова игра.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Деќко, големите гејм девелопери и nvidia/ati имаат договорчиња.
Нема оптимизација ни една нова игра.
Дечко:

What are the system requirements for Guild Wars 2?
The system requirements haven't been finalized, but just as with the original Guild Wars series, we're committed to creating a beautiful game that will play great on mid-range gaming PCs.
Како ќе напраат појше пари, ако ја напраат само за зверови од PC-ја или ако секој и со средна конфигурација може да ја игра? По секоја логика им требаат играчи од секаков калибар за бетава. Размисли малце.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Дечко:



Како ќе напраат појше пари, ако ја напраат само за зверови од PC-ја или ако секој и со средна конфигурација може да ја игра? По секоја логика им требаат играчи од секаков калибар за бетава. Размисли малце.
Мид-рејнџ гејминг писи е релативен поим.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Абе како и да вртиме едно е јасно: не бираат рандом апликанти туку праат селекција врз основа на нивните потреби. Од твитер:

You have 48 hrs to sign up. Signing up immediately doesn't increase your chances. Testers are chosen based on development needs. :) ~RB
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
44
Поени од реакции
3
Пишав апликација пред 10тина минути,па се надевам дека ќе ме изберат:)
 

miki002

Фејл гејмер
Член од
18 февруари 2010
Мислења
369
Поени од реакции
269
Исто беше и за дота 2, преку steam се праќаше и информација за хардверот. Баш има улога во тестирањето, за да знаат која е најслабата конфигурација на која играта би била игрива на задоволително ниво, ова значи поверојатно ќе ја купиме играта ако не мора да купиме прво нова графичка картичка. Како што е спомнато погоре, нема проблем на „Ѕверска“ конфигурација.
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.306
Поени од реакции
3.043
Ја само се надевам дека е оптимизирана и за Quad Core и дека ги користи сите 4 јадра.
 
Член од
14 ноември 2010
Мислења
708
Поени од реакции
140
А јас се надевам дека е оптимизирана за single core CPU. :D
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Ја само се надевам дека е оптимизирана и за Quad Core и дека ги користи сите 4 јадра.
До сеа не сум видел игра што користи повеќе од 2 јадра.
Али се надеваме. И ја сум на четири јадрен, у голем дел од работава на компјутер само 1 се користи.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Хах да и мојот е четири јадрен :)
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
Истиот engine е од кецот, само додадени по некое полигонче, додаден е хавок за пореална физика, и ставени се различни механики (пливање, трчање и слично) . Но со таква основа, ова ќе оди на се што е поново од 2008 година.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Видовте колку пријавени има за бетата до сега?
990 152.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom