Greg Plitt's MFT28

Член од
3 февруари 2013
Мислења
26
Поени од реакции
10


http://www.bodybuilding.com/fun/mft28-greg-plitts-4-week-military-fitness-trainer-by-met-rx.html

MFT28 is a hardcore, four-week, high-intensity fitness plan that will help you torch fat, build muscle, and get in the best shape of your life. Be more.

Is it even possible to transform your body in 28 days? Hell yeah, it's possible, but it will take everything you've got. MFT28 is an advanced, demanding, high-intensity fitness plan. It will shock you with new exercises, heart-pounding giant sets, and techniques you've never tried. It will shake you, break you, and remake you. It will help you torch fat, build muscle, and become your best self. It's time to be more.
You don't have to be in the military to tackle MFT28. The program is inspired by training tactics and mental strategies I learned in the Army Rangers, but you don't have to be a Ranger to benefit. If you've got the will to transform, MFT28 is your way. If you train like the elite, no matter what theater of life you operate in, you will become elite.
MFT28 isn't easy, but it's designed to maximize your every effort. The plan includes mission overview videos that walk you through training, nutrition, and supplementation. It features full workout videos for every body part, detailing every variable. It includes a fitness test, weekly mental training videos, and program customization options. It has everything you need to succeed.
Before you begin, make sure you're ready to fight. MFT28 isn't some minor skirmish; it's an all-out war. You will be challenged by new exercises, my unique nutrition plan, high-intensity workouts, and training strategies you've never tried. Prepare yourself mentally, watch the videos below, stick to the plan, and achieve mission success.
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
Бар да се потрудеше накратко да пишеше за што се работи, за нас луѓето што не разбираме англиски :icon_lol:
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256


http://www.bodybuilding.com/fun/mft28-greg-plitts-4-week-military-fitness-trainer-by-met-rx.html

MFT28 is a hardcore, four-week, high-intensity fitness plan that will help you torch fat, build muscle, and get in the best shape of your life. Be more.


Is it even possible to transform your body in 28 days? Hell yeah, it's possible, but it will take everything you've got. MFT28 is an advanced, demanding, high-intensity fitness plan. It will shock you with new exercises, heart-pounding giant sets, and techniques you've never tried. It will shake you, break you, and remake you. It will help you torch fat, build muscle, and become your best self. It's time to be more.
You don't have to be in the military to tackle MFT28. The program is inspired by training tactics and mental strategies I learned in the Army Rangers, but you don't have to be a Ranger to benefit. If you've got the will to transform, MFT28 is your way. If you train like the elite, no matter what theater of life you operate in, you will become elite.
MFT28 isn't easy, but it's designed to maximize your every effort. The plan includes mission overview videos that walk you through training, nutrition, and supplementation. It features full workout videos for every body part, detailing every variable. It includes a fitness test, weekly mental training videos, and program customization options. It has everything you need to succeed.
Before you begin, make sure you're ready to fight. MFT28 isn't some minor skirmish; it's an all-out war. You will be challenged by new exercises, my unique nutrition plan, high-intensity workouts, and training strategies you've never tried. Prepare yourself mentally, watch the videos below, stick to the plan, and achieve mission success.
За да вежбаш вака спремни си преку 1000 евра за храна и суплементација за тој 1 месец, или пак не се ни зафаќај за ова.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Бар да се потрудеше накратко да пишеше за што се работи, за нас луѓето што не разбираме англиски :icon_lol:
Можда се заебаваш, али многу ми е досадно у моментов, па ќе го преведам:

ВОЕН ФИТНЕС ТРЕНЕР 28

Дали е воопшто возможно да го трансформирате вашето тело за 28 дена? По ѓаволите, да, возможно е, но ќе биде потребно се' што имате. ВФТ28 е напреден, захтевен, високо-интензивен фитнес план. Ќе ве шокира со нови вежби, срце-биечки џиновски сетови, и техники кои никогаш не сте ги пробале. Ќе ве стресе, ќе ве скрши, и ќе ве изгради повторно. Ќе ви помогне да горите сало, градите мускули и да постанете најдобрата верзија од себеси. Време е да бидете повеќе.

Не мора да бидете во армијата за да се справите со ВФТ28. Програмата е инспирирана од тактиките за тренинг и менталните стратегии што ги научив во Aрмиските Ренџери, но не мора да бидете Ренџер за да имате корист. Ако ја имате вољата да се трансформирате, ВФТ28 е вашиот начин. Ако тренирате како елитата, небитно од тоа во кој театар на животот играте, ќе постанете елита.

ВФТ28 не е лесен, но е дизајниран да го максимизира секој ваш напор. Планот вклучува преглед-видеа кои ќе ве водат низ вашиот тренинг, исхрана, и суплементација. Вклучува целосни видеа со вежби за секој дел од телото, детализирајќи ги и најмалите ситници. Вклучува и фитнес тест, неделни видеа за ментален тренинг, и опции за прилагодување на програмата. Има се' што ви е потребно да успеете.

Пред да започнете, осигурајте се дека сте спремни за борба. ВФТ28 не е некоја мала престрелка; тоа е целосна војна. Ќе бидете предизвикани од нови вежби, мојот уникатен план за исхрана, високо-интензивни вежби, и тренинг стратегии што никогаш ги немате пробано. Подгответе се себеси ментално, изгледајте ги видеата подоле, држете се до планот, и постигнете успешна мисија.
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
29
Поени од реакции
3
За мене целава програма е неизводлива.

бара по вежбање по двапати дневно.
За нас работните луѓе незнам како би се извело ова.
Во америка претпоставувам теретаните работат од 6 сабајле. Баш се прашувам кај нас која теретана отвара најрано и во колку саат.

Јадењето е само еден цврст оброк дневно а остатокот само прашоци со блендиран спанаќ евентуално.
Може погрешно сум ја разбрал ама посебно исхранава ми е премногу чудна. Човек треба 28 дена да се откаже од се и само на вежебање да се фокусира.

За да ги направиш вежбите што ги покажува ќе ти треба минимум 2 саати.
Плус ќе ти треба добро опремена теретана каде што нема гужва што незнам дали воопшто постои освен ако не си обезбедиш се сам дома.

Добри се видеава за да видиш вежби што може не си ги знаел, за остатокот мислам дека ми е безкорисен.
Може и грешам... ако има некој поинаков став нека си каже
 
Член од
3 февруари 2013
Мислења
26
Поени од реакции
10
Грег Плит е одличен за мотивација, али како и вежбите што се на неговиот сајт - ова е на граница на лудило.

За парите и стандардот наш vs. нивниот да не почнувам.

Бтњ, колку што јас имам инфо, теретаните таму работат 24 часа.
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Не мора да одите стрикно по неговите вежби и програма. Јас имав вежбано нешто слично налик на ова и стопив многу за еден месец, едноставно како друга личност бев по тој месец. Два тренинзи на ден, првиот ми беше стрикно кардио+ разбој+вратило (на игралиште на шипки, склекови) станував во 5:00, од 5:30 до 6.45 тренинг, туширање, јадење па 45 минути пешки до факултет. Вечерта тежински тренинг, али имав проблем немав доволно пари и внесував малку протеин и изгубив и доста мускулна маса.
Сега се подготвувам за 20тина дена да удрам нешто слично на ова од грег плит.
еве ми го планот за тогаш
1.74 висина, 79 кг
6 оброци.
Оброк 1
2 дозерки протеин (California Fitness® 100% Whey Protein (2270gr) (33 грама дозерка 24.2 гр протеин на една дозерка вкупно 48.4 гр)
аргинин 3 грама +1 капсула етил естер+ кафе за кофеинот
ТРЕНИНГ БР 1
Оброк 2
2 дозерки протеин (California Fitness® 100% Whey Protein (2270gr) (33 грама дозерка 24.2 гр протеин
5 грама монохидрат+ 1 капсула етил естер креатин
1 дозерка од протеинот полна со декстроза
ОБРОК бр 3
250 грама стек + салата од зеленчук 50 тина грама протеин
Оброк бр 4
2 дозерки протеин (California Fitness® 100% Whey Protein (2270gr) (33 грама дозерка 24.2 гр протеин на една дозерка вкупно 48.4 гр)
аргинин 3 грама +1 капсула етил естер+ кафе за кофеинот
ТРЕНИНГ БР 2
Оброк бр 5
2 дозерки протеин (California Fitness® 100% Whey Protein (2270gr) (33 грама дозерка 24.2 гр протеин
5 грама монохидрат+ 1 капсула етил естер креатин
1 дозерка од протеинот полна со декстроза
Оброк бр 6
Казеин протеин
1дозерка
ELITE CASEIN 24 грама

Вкупно 270 грама дневно протеин
Месечно преку 15000 денари се потребни за оваа програма така да јас планирам парите што ми се планирани за суплементи за два месеци да ги вложам во 1 месец.
ВО California Fitness® 100% Whey Protein (2270gr) има по 68 дози во паковање. Дневно се потребни по 8 дози од овој протеин со програмава така да месечно се потребни 3.5 паковања по 2940 денари околу 10 500 денари за овај протеин
250 грама стек дневно значи 1 кг за 4 дена (240 денари кг стек за програмава месечно =>7.5 кг 1800 денари месечно за стекот)
ELITE CASEIN 907 грама 1780 денари

Аргинин 1200 денари
700 денари ми е мене чланарина во теретаната
И креатините заедно двата 1500 денари

ЗНАЧИ СЕ НА СЕ ЗА ВАКОВ ТИП НА ПРОГРАМА СЕ ПОТРЕБНИ околу 17 500 денари грубо пресметано.
Кој има пари, физичка и психичка спремност да се откажи од се тој месец и да е слободен да го издржи ова бујрум.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Не мора да одите стрикно по неговите вежби и програма. Јас имав вежбано нешто слично налик на ова и стопив многу за еден месец, едноставно како друга личност бев по тој месец. Два тренинзи на ден, првиот ми беше стрикно кардио+ разбој+вратило (на игралиште на шипки, склекови) станував во 5:00, од 5:30 до 6.45 тренинг, туширање, јадење па 45 минути пешки до факултет. Вечерта тежински тренинг, али имав проблем немав доволно пари и внесував малку протеин и изгубив и доста мускулна маса.
Сега се подготвувам за 20тина дена да удрам нешто слично на ова од грег плит.
еве ми го планот за тогаш
1.74 висина, 79 кг
6 оброци.
Оброк 1
2 дозерки протеин (California Fitness® 100% Whey Protein (2270gr) (33 грама дозерка 24.2 гр протеин на една дозерка вкупно 48.4 гр)
аргинин 3 грама +1 капсула етил естер+ кафе за кофеинот
ТРЕНИНГ БР 1
Оброк 2
2 дозерки протеин (California Fitness® 100% Whey Protein (2270gr) (33 грама дозерка 24.2 гр протеин
5 грама монохидрат+ 1 капсула етил естер креатин
1 дозерка од протеинот полна со декстроза
ОБРОК бр 3
250 грама стек + салата од зеленчук 50 тина грама протеин
Оброк бр 4
2 дозерки протеин (California Fitness® 100% Whey Protein (2270gr) (33 грама дозерка 24.2 гр протеин на една дозерка вкупно 48.4 гр)
аргинин 3 грама +1 капсула етил естер+ кафе за кофеинот
ТРЕНИНГ БР 2
Оброк бр 5
2 дозерки протеин (California Fitness® 100% Whey Protein (2270gr) (33 грама дозерка 24.2 гр протеин
5 грама монохидрат+ 1 капсула етил естер креатин
1 дозерка од протеинот полна со декстроза
Оброк бр 6
Казеин протеин
1дозерка
ELITE CASEIN 24 грама

Вкупно 270 грама дневно протеин
Месечно преку 15000 денари се потребни за оваа програма така да јас планирам парите што ми се планирани за суплементи за два месеци да ги вложам во 1 месец.
ВО California Fitness® 100% Whey Protein (2270gr) има по 68 дози во паковање. Дневно се потребни по 8 дози од овој протеин со програмава така да месечно се потребни 3.5 паковања по 2940 денари околу 10 500 денари за овај протеин
250 грама стек дневно значи 1 кг за 4 дена (240 денари кг стек за програмава месечно =>7.5 кг 1800 денари месечно за стекот)
ELITE CASEIN 907 грама 1780 денари

Аргинин 1200 денари
700 денари ми е мене чланарина во теретаната
И креатините заедно двата 1500 денари

ЗНАЧИ СЕ НА СЕ ЗА ВАКОВ ТИП НА ПРОГРАМА СЕ ПОТРЕБНИ околу 17 500 денари грубо пресметано.
Кој има пари, физичка и психичка спремност да се откажи од се тој месец и да е слободен да го издржи ова бујрум.
OMG вака излегува навистина многу скапо, јас за цела година не трошам 17500 за супленети мада сигурно ќе имаш подобри резултати отколку да импровизираш и кратиш на повеќе места, а друга приказна е дали навистина вреди 17500 тоа веќе индивидуално секој си смета. Проблемот што јас го гледам тука е, незнам какви се суплементи да земеш и 100 000 денари да дадеш на суплементи никогаш неможеш да го победиш времето, односно мора подолг временси период да вежбаш вака за соилидни резултати за 1 месец ништо не правиш.
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
OMG вака излегува навистина многу скапо, јас за цела година не трошам 17500 за супленети мада сигурно ќе имаш подобри резултати отколку да импровизираш и кратиш на повеќе места, а друга приказна е дали навистина вреди 17500 тоа веќе индивидуално секој си смета. Проблемот што јас го гледам тука е, незнам какви се суплементи да земеш и 100 000 денари да дадеш на суплементи никогаш неможеш да го победиш времето, односно мора подолг временси период да вежбаш вака за соилидни резултати за 1 месец ништо не правиш.
Моментално ги имам креатините ми беа земени за декември месец и вежбам така без никакви суплементи. Решив да собирам пари така еднаш на 3 месеци да ги вложувам, а после 3 месеци да бидам само на исхрана и вежбање.
Ова е тренинг ако се спремаш само за натпревари да се чистиш или пак за налето ако толку ти е опсесија да ги имаш стомачните за на плажа, инаку не вреди. Ова го планирам за крај на март почеток на април. Во мај да бидам спремен, оти сум на апсолвентска екскурзија, апсолвентска вечер, па за на лето одмори и тн. ;)
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Пети ден од програмава и стварно не е нормално ова....Неможам да спијам навечер од што пука на сите страни....:) Значи мислам дека овде не е можно да одиш баш како што е наведено горе така да добар дел од вежбиве се можни ама кај да најдам в теретана тракторска гума и токмак?! Исхранава е океј суплементиве горе доле ги имам па ќе видиме како ќе има резултати...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom