GREATEST HITS 8 (White Dimension Edition) @ Скопски Саем - 8.10.2011

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.401
Поени од реакции
7.662
Сабота 8ми октомври. Секогаш ваквите настани биле во сабота.
 

Satellite

Digital Dance DJ
Член од
25 декември 2007
Мислења
321
Поени од реакции
115
Oficijalno info od Urban dance ekipa za momentot so belata garderoba :
Poradi se pogolemiot broj na poraki koj stigaat vo inbox na Urban Dance profilot od koi najgolem del od niv se odnesuvaat na toa dali ke bide zabranet vlez na tie sto nema da uspeat da se oblecat vo belo na zabavata Greatest Hits 8,resivme da dademe oficijalen odgovor na site.
Urban Dance nikogas ne go organicuval pristapot nitu pravel selekcija za vlez na svoite zabavi.
So ogled na toa deka ovoj pat se raboti za zabava so strog koncept morame da se pridrzuvame kon nekoe pravilo za da izgleda zabavata onaka kako sto treba i kako sto e zamislena .Se nadevame deka site onie koj sakaat da prisustvuvaat na zabavata nema da imaat problem da se usoglasat so ovoj koncept
Kako i da e, napomenuvame deka nie kako organizatori ke im pomogneme na del od onie koi nema da uspeat da pronajdat navremeno bela garderoba ili nekoja svetla varijanta, da im dodelime beli maici na vlezot na zabavata i da im pomogneme da se vklopat vo celiot koncept.
Belite maici ke bidat vo ogranicen broj i se nadevame deka najgolemiot del od posetitelite ke se pridrzuvaat do konceptot na zabavata za da bide uspesna na onoj nacin na koj taa e zamislena.
So pocit
Urban Dance team
 
T

Torchyrus

Гостин
Ми кажаа дека веќе немало билети во предпродажба дали е тоа точно ? иначе јас имам билет и ќе одам 99 % :D
 
П

Паган-др

Гостин
Ми кажаа дека веќе немало билети во предпродажба дали е тоа точно ? иначе јас имам билет и ќе одам 99 % :D
Ко што читам по фејсбук немало веќе нигде. Имало демек шанси утре да донесат пак у претпродажба али мали биле шансите.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.295
Поени од реакции
15.512
Денеска јас купив во 3 саат. Вчера вечерта немаше и ми рекоа дека денеска ќе има, и имаше... Најверојатно утре пак ќе има, само отидете порано...
 
П

Паган-др

Гостин
Ја преска кај 7 ипол ја купив у Камарад у Рамстор, после другар отиде кај 8 негде немало веќе. :)
 

MunichBastards

Red Scouser
Член од
9 август 2011
Мислења
154
Поени од реакции
78
Ќе се иде на ова обавезно. Минатион и предминатиот пат бев и беше превртување.
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Реално глеано како што идат хитовиве, секоја година идат се поише и поише ''клабери'' и шминкери кои што немаат појма од поимот добра музика, тууку одат испијанчени/издрогирани со цел да бркнат цура и да бидат видени ништо поеќе.. али тоа е штое како и прошлиот пат очекувам голем број на уфилмани деца до 13-14 години, но после 1 саат ке се растргаат па се надевам ке биде интересно :)
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.895
Поени од реакции
717
Исто како и лани,одење накај 12.30 или 1 и останување до 4.30 или 5 зависи од умореност.И карта треба 200 денари да платам,заборавив да си купам од 150 -.-
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.676
Поени од реакции
11.035
Ова е далеку од клаберство, али ај.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: vmx
Член од
17 август 2011
Мислења
9.903
Поени од реакции
17.724
Исто како и лани,одење накај 12.30 или 1 и останување до 4.30 или 5 зависи од умореност.И карта треба 200 денари да платам,заборавив да си купам од 150 -.-
уствари ке треба да платиш 300 ако у опште најдеш карта..Не ми се верува дека нема карти за на greatest ..прв пат се дешава ова.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
И ексклузивно соопштение од урбан денс и навигатор на фејсбук !!!!!!!
дами и господа карта денеска ке можете да најдете и тоа по цена од САМО неверојатни 300 денари !!!!! побрзајте народе наводно има уште само 300 карти !!!

и да сеа сарказмот на страна ако си рекол ти уште пред 1 месец дека на 7 и 8ми картите ке бидат 200 ако нека бидат 200 и ако требало да се распродадат уште по 150 нема што да јавуваш и да прајш вештачка фама дека нема карти ( НЕМА ДЕНЕС А УТРЕ КЕ ИМА АБЕ АЈДЕ ) и на крај најдоброто .. еве донесовме карти ама за 300.. ама македонче бе што сакаш
( и да навигатор и урбан денс ги избришале постовите дека картите ке бидат по 300 можно е да пиеле кафе утрово па се освестиле дека што пишале )
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Од колку саат е почетокот ? И се знае распоредот на диџеиве ? :)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
и да картите официјално си се 300 :)
а и гратиси на кадевечер даваа 10 денари беше порака сеа требаше веке објавени да се добитниците али излеа и тие кур ке ги дадат хахахха
 

Kajgana Shop

На врв Bottom