Greatest Hits 15 // WHITE SENSATION Edition на Саем - 10.10.2015

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.344
Поени од реакции
7.465


Драги журкаџии.

На прагот е уште еден од серијалите најинтересни забави со наши дји.
Најдобрите 18 Македонски дји на 10 Октомври само за вас и на едно место ќе ги извртат најголемите хитови од Хип Хоп, Хаус, Техно и Транс и ЕДМ сцената.

На 10 Октомври, да го обоиме Саем во бело. Задолжително е во горниот дел да доминира белата гардероба.

Davor aka One
Boogieman
Dacci
Aleksandar Galoski
Icko
Babura
Jovan Petreski Babura Junior
Oliver Petkovski
Mats
BoBi Georgievski
Vlado Delovski-Dj Dela
Branko Branchez Miladinovic
Marga Sol
DJ Navigator
DJ Satellite
Bushava Azbuka
Ivan Nikusev
Mario Eddie

Претпродажба од 25 ти Септември по цена од 150 ден.

FB event
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Па според тоа дека нема странски имиња,цената им е и те како поволна(y)
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Си поминав океј али журката беше ужас.
Не е дека сум хејтер само рационална критика давам а тоа е дека повеќе не треба да се прави оваа манифестација поради тоа што ова е сведено на игранка за основно школо, и сите ВИСТИНСКИ хитови оние МИЛИОН дј кои беа ги миксаа во некој прогресивен транс звук што си нема појма со вистинскиот правец туку тоа е фрекфенцијата на утнатата младина, на секоја пета трака се повтара првата само со повеќе flanger i delay и плус блиц за да те удри фотоепилепсија како нус ефект од алкосот и супстанцата што си ја примил ус пут коа проаѓаш од влезот, мирисот од ВЦ-то и невентилацијата што тој воздух го вакумиризира во мојот нос уште толку.
Пратев ситуација внимателно и сметам дека нема потреба повеќе да се прави ова.
Океј е бизнисот, цвета: 300 денари карта на врата ; требаше да биде максимум 250, небитно.
Просекот на годините на луѓето беше 17 години... не е дека имам нешто против младината, и јас сум млад, ама ебено треба добар микс да има од секој поглед за да биде успешна журката!!!!
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
Си поминав океј али журката беше ужас.
Не е дека сум хејтер само рационална критика давам а тоа е дека повеќе не треба да се прави оваа манифестација поради тоа што ова е сведено на игранка за основно школо, и сите ВИСТИНСКИ хитови оние МИЛИОН дј кои беа ги миксаа во некој прогресивен транс звук што си нема појма со вистинскиот правец туку тоа е фрекфенцијата на утнатата младина, на секоја пета трака се повтара првата само со повеќе flanger i delay и плус блиц за да те удри фотоепилепсија како нус ефект од алкосот и супстанцата што си ја примил ус пут коа проаѓаш од влезот, мирисот од ВЦ-то и невентилацијата што тој воздух го вакумиризира во мојот нос уште толку.
Пратев ситуација внимателно и сметам дека нема потреба повеќе да се прави ова.
Океј е бизнисот, цвета: 300 денари карта на врата ; требаше да биде максимум 250, небитно.
Просекот на годините на луѓето беше 17 години... не е дека имам нешто против младината, и јас сум млад, ама ебено треба добар микс да има од секој поглед за да биде успешна журката!!!!
дада убав ривју искрено...предходните беа каде каде бољи и од атмосфера,народ и општа ситуација...ипак оваа година беше базирано на транс за разлика од предходно кај што имаше тумороуленд едишн.За просекот на годините па ние 17 годишните сме супер, имаше и мн помали :3
како и да е беше убаво бар ако не за музиката за пичките де ова она :P
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
Си поминав океј али журката беше ужас.
Не е дека сум хејтер само рационална критика давам а тоа е дека повеќе не треба да се прави оваа манифестација поради тоа што ова е сведено на игранка за основно школо, и сите ВИСТИНСКИ хитови оние МИЛИОН дј кои беа ги миксаа во некој прогресивен транс звук што си нема појма со вистинскиот правец туку тоа е фрекфенцијата на утнатата младина, на секоја пета трака се повтара првата само со повеќе flanger i delay и плус блиц за да те удри фотоепилепсија како нус ефект од алкосот и супстанцата што си ја примил ус пут коа проаѓаш од влезот, мирисот од ВЦ-то и невентилацијата што тој воздух го вакумиризира во мојот нос уште толку.
Пратев ситуација внимателно и сметам дека нема потреба повеќе да се прави ова.
Океј е бизнисот, цвета: 300 денари карта на врата ; требаше да биде максимум 250, небитно.
Просекот на годините на луѓето беше 17 години... не е дека имам нешто против младината, и јас сум млад, ама ебено треба добар микс да има од секој поглед за да биде успешна журката!!!!
Da dojdese vo Roger , partali bese zurkata :D
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Уште одамна на грејтест се вртат скоро истите песни и на памет ги научив од времето коа бев средно.
Да дојдеа космик гејт на уајт дајменшн ќе идев сигурно, ама грејтест како замена за нив, не фала.
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Da dojdese vo Roger , partali bese zurkata :D
Знам брат! Така ми испадна да искочам непланирано и со такви луѓе бев што евентуално требаше да идам на ова срање, иначе си знам за друг пат. :)[DOUBLEPOST=1444646809][/DOUBLEPOST]
дада убав ривју искрено...предходните беа каде каде бољи и од атмосфера,народ и општа ситуација...ипак оваа година беше базирано на транс за разлика од предходно кај што имаше тумороуленд едишн.За просекот на годините па ние 17 годишните сме супер, имаше и мн помали :3
како и да е беше убаво бар ако не за музиката за пичките де ова она :P
Пичиња имаше, поштуем teen ејџерки, али таму немаше ништо од транс.... срање прогресив тумороуленд срање беше што исклучиво не го поштуем.
Како и да е фурајте си го вие , нема ништо лошо да се вклопиш во тие вибрации.
Можеби превише сум хардкор за тие срања меки што се пласираат на оваа манифестација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom