Grand Theft Auto V

Indigo

баниран/а
Член од
8 септември 2012
Мислења
763
Поени од реакции
414
Сите што се плашите дека играва ќе бара ептен јаки компјутери сте у заблуда..
Самиот дизајн(тоест "енџин") на играта е стар 7-8 години,со малку исполирани модели и некои ефекти за освежување на тоа сивилото што беше у Гта 4..Физиката е практично иста,мада колите ептен гадно возат..
Дека потрошиле 265 милиони..Може е вистина,само за маркетинг и дување на насловот..А самата игра не верувам дека чинела повеќе од 10 милиони..
Исполирана гта 4 е ова гта петкава..
Се кладам дека ќе шиба на дуал кор и стандард графа..Рамот и не е проблем повеќе..За џабе го има насекаде,така да 4гб е веќе нормала,што е и повеќе од доста за било која игра..
Зборо ми е,не се секирајте бе писи чеда..И за нас кога тогаш ќе дојде златното време пиратско.

Забораваш на една многу битна ствар, оптимизација. ГТА 4 НЕ се вози на дуал кор, барем не асално на 50-60 фрејмови во секунда. И треба да дефинираш стандард „графа“... Јас имам повисок стандард од тебе.
 
Г

ГОЦ-К.О

Гостин
Забораваш на една многу битна ствар, оптимизација. ГТА 4 НЕ се вози на дуал кор, барем не асално на 50-60 фрејмови во секунда. И треба да дефинираш стандард „графа“... Јас имам повисок стандард од тебе.
Гта 4 многу "фино се вози" на дуал кор процесор,конкретно пентиум G630 2.7Ghz SandyBridge..1080p се на највисоко,освен view distance(на 40 е слајдерот)..47/52 фрејмови,што е импресивно..Секако дека се препорачува quad core,ама тоа е убавината на персоналниот компјутер..Можеш да си играш со делови,и да си правиш конфигурации што тебе ти одговараат..Ете ја сум одбрал дуал кор,и повеќе пари сум дал за графичка..
Додека со конзолата си ограничен..
Графичка во ценовен ранг од 100 до 120 евра,за мене е стандард,и мислам дека е исплатлива инвестиција барем за 3 години ако не и повеќе..
А дека имаш повисок стандард од мене,незнам по што одреди..
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Мислев дека паралелново играње со повеќе карактери нема да ми се свиѓа, ама како е направено :cuc::cuc:
 

Indigo

баниран/а
Член од
8 септември 2012
Мислења
763
Поени од реакции
414
Гта 4 многу "фино се вози" на дуал кор процесор,конкретно пентиум G630 2.7Ghz SandyBridge..1080p се на највисоко,освен view distance(на 40 е слајдерот)..47/52 фрејмови,што е импресивно..Секако дека се препорачува quad core,ама тоа е убавината на персоналниот компјутер..Можеш да си играш со делови,и да си правиш конфигурации што тебе ти одговараат..Ете ја сум одбрал дуал кор,и повеќе пари сум дал за графичка..
Додека со конзолата си ограничен..
Графичка во ценовен ранг од 100 до 120 евра,за мене е стандард,и мислам дека е исплатлива инвестиција барем за 3 години ако не и повеќе..
А дека имаш повисок стандард од мене,незнам по што одреди..
1. Дека се вози фино, чисто сумњам, а можеби на аеродромот имаш 47/52 фрејмови, а во гужви во град јас се кладам во мадињава дека паѓа и до 20-25. (правиме муабет за вклучени shadows)
2. Не си ограничен, моќта на конзолата е искористена до КРАЈ. Во Xbox 360/ PS3 има графичка во ранг на ATI X1650... И можеш комотно да играш Battlefield 3 на 720 пиксели. На компјутер, со 3 пати појака графичка од X1650 неможе ни да се УКЛУЧИ Battlefield 3...
3. 100 до 120 евра е исплатлива инвестиција за 3 години играње на low детали, а потоа останува за гледање филмови.
 
Г

ГОЦ-К.О

Гостин
1. Дека се вози фино, чисто сумњам, а можеби на аеродромот имаш 47/52 фрејмови, а во гужви во град јас се кладам во мадињава дека паѓа и до 20-25. (правиме муабет за вклучени shadows)
2. Не си ограничен, моќта на конзолата е искористена до КРАЈ. Во Xbox 360/ PS3 има графичка во ранг на ATI X1650... И можеш комотно да играш Battlefield 3 на 720 пиксели. На компјутер, со 3 пати појака графичка од X1650 неможе ни да се УКЛУЧИ Battlefield 3...
3. 100 до 120 евра е исплатлива инвестиција за 3 години играње на low детали, а потоа останува за гледање филмови.
Чувај си ги мадињата за поголеми муабети,јас кажав како што е,ти сакал веруал сакал не веруал..Дегенерик си,и вака и така и онака..
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
10 мин до review на играва. Мислам логично е дека ќе има 10-ка чиста и тоа секаде. Само баш сакам да видам што се има.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Гта 4 многу "фино се вози" на дуал кор процесор,конкретно пентиум G630 2.7Ghz SandyBridge..1080p се на највисоко,освен view distance(на 40 е слајдерот)..47/52 фрејмови,што е импресивно..Секако дека се препорачува quad core,ама тоа е убавината на персоналниот компјутер..Можеш да си играш со делови,и да си правиш конфигурации што тебе ти одговараат..Ете ја сум одбрал дуал кор,и повеќе пари сум дал за графичка..
Додека со конзолата си ограничен..
Графичка во ценовен ранг од 100 до 120 евра,за мене е стандард,и мислам дека е исплатлива инвестиција барем за 3 години ако не и повеќе..
А дека имаш повисок стандард од мене,незнам по што одреди..
sto sum ogranicen na konzola? ps4>bilo koe pc. Konzola ednas kupuvas i nemas maka najmalce 7 godini a pc kako i sam sto rece tri godini i posle kje gi gubis nervite kako ti secka nekoja igra.
 
Член од
9 март 2013
Мислења
1.313
Поени од реакции
580
Гледате онлајн овој што игра на руската мислам дека играта е најдобра до сега и графички како и мисиите.(y)
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
sto sum ogranicen na konzola? ps4>bilo koe pc. Konzola ednas kupuvas i nemas maka najmalce 7 godini a pc kako i sam sto rece tri godini i posle kje gi gubis nervite kako ti secka nekoja igra.
Другар не ги тресете зелени можеш да направиш компјутер кој ке ги врти игрите во наредните 7 години без проблем само ке кошта многу пари ти купуваш компјутер од 15.000 денари и играш игри наредните 2 години нема логика муабетов
 

Kajgana Shop

На врв Bottom