GPRS користејки го USB кабелот како конектор

Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Дали постои начин да се сурфа на интернет од мобилниот телефон, црпејки од интернет конекцијата на некој компјутер, притоа користејки го USB кабелот како конекција?

Знам дека има начин да се постигне ова преку bluetooth.
Дали има начин да се направи истото и со USB кабел?
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
кај некои телефони, да.
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
може да се користи на него, имаше јава програм и се користеше и уште еден ремоут програм на пц то.
не ми текнува, треба стризло да го прашам.
до пон ќе ти одговорам или јас или стризло или дуал кор ;)
 
Член од
22 септември 2008
Мислења
185
Поени од реакции
4
Имам к800. На кој начин е изводливо тоа, каков софтвер е потребен, можеш ли да образложиш?

Фала однапред.
Тој телефон нема EDGE ниту HSPDA па не ти ни вреди интернет преку него, со обичен GPRS некој си 24кбит/с ке те задоволат?
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Тој телефон нема EDGE ниту HSPDA па не ти ни вреди интернет преку него, со обичен GPRS некој си 24кбит/с ке те задоволат?
И тоа како, не е никаков проблем, немам потреба од по брз интернет.

Некро, благодарам на помошта, ке почекам не е проблем. :)
Навистина имам потреба од вакво нешто.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Дали постои начин да се сурфа на интернет од мобилниот телефон, црпејки од интернет конекцијата на некој компјутер, притоа користејки го USB кабелот како конекција?

Знам дека има начин да се постигне ова преку bluetooth.
Дали има начин да се направи истото и со USB кабел?
не знам да ти одговорам, ете некро ќе ти одговори ама неможам а да не прашам...

шо кур ќе ти е интернет на телефон земен од компјутер, во случај кога имаш компјутер со интернет до тебе??? :nesvest:
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
за апдејт на програми, антивируси, симнување директно на апликации во телефонот и ако има продолжен усб-усб кабел може пред спиење да си користи мсн во кревет, наместо да го болат очи пред пц.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
На пример на МДА тач си го штекам на уЗб и си тера нет нема потреба од никакви програми освен актив синк ... мислам дека и другите тел со виндоус мобајл вака се конектираат на нет ?
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
217
Поени од реакции
1
Баш ме интересираше ова, можно ли е на нокиа? симбиан с60, или поточно нокиа е51?
 

The_DaRKeR

~Мрчатор~
Член од
26 јули 2008
Мислења
110
Поени од реакции
8
А дали може да се напраи bluetooth конекција на sony ericsson W580i, ама без рутер???
 
Член од
7 јули 2008
Мислења
99
Поени од реакции
8
router немам, а размислував да земам, туку поентата ми беше дали е можно да направам PAN конекција...
momak najpametno ti e da si zemes ruter ,
e sega ako tolku sakas da probas ima moznost i za toa iako mislam deka nema da ti se isplati makata vo sporedba so toa sto ke go dobies no eve ti pa probaj inaku raboti 100% probano od mene na nokia e 50.
se ti e ovde samo idi poleka cekor po cekor :http://www.dotsis.com/mobile_phone/showthread.php?t=81353:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom