Google AdSense (официјална тема)

Член од
28 јуни 2015
Мислења
852
Поени од реакции
451
Здраво дечки,

Веќе некое време работам на еден портал, и сакам да додадам AdSense реклами, додека сајтот беше во тестна фаза се прикажуваа, но во продукција веќе исчезнаа рекламите, не се појавуваат, некој да помогне околу решение. Каде грешам?
На кој јазик ти е веб порталот?
Во која индустрија спаѓа истиот?
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.547
Поени од реакции
2.117
На грешка си пуштив адсенс чек и денес стигна. Ќе го прокнижи некоја од банкиве наши? И колкава провизија земаат?

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
852
Поени од реакции
451
На грешка си пуштив адсенс чек и денес стигна. Ќе го прокнижи некоја од банкиве наши? И колкава провизија земаат?

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
Обиди се во Комерцијална или Стопанска банка.
Ако си од Скопје, оди директно во нивните централи.

Провизија: 400-500 денари / чек.
 
Член од
5 август 2016
Мислења
312
Поени од реакции
221
На грешка си пуштив адсенс чек и денес стигна. Ќе го прокнижи некоја од банкиве наши? И колкава провизија земаат?

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
Следам те на YouTube, колку пари зема од твојот канал?
 
Член од
9 јуни 2014
Мислења
43
Поени од реакции
20
И јас имам канал ама немам посети. Ако не е тајна како ги носиш посетителите?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.547
Поени од реакции
2.117
И јас имам канал ама немам посети. Ако не е тајна како ги носиш посетителите?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Па ми требаше една година за да стигнам до 600-1000 посети дневно. На почеток оди многу бавно но со тек на време доаѓаат посетители.

Нема некоја тајна, прави повеќе видеа, оптимизирај ги со тагови и споделувај ги по форуми/реддит.

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Денес ми ја тргнаа монетизацијата со ЈТ, некој искуство? Избришав 4 видеа што имаа copyright notice (не страјкови)... Дали да пробам сега пак или по некое време? Иначе може преку Wire Transfer со КБ јас така подигам :rolleyes:...
 
Член од
25 декември 2018
Мислења
15
Поени од реакции
3
Денес ми ја тргнаа монетизацијата со ЈТ, некој искуство? Избришав 4 видеа што имаа copyright notice (не страјкови)... Дали да пробам сега пак или по некое време? Иначе може преку Wire Transfer со КБ јас така подигам :rolleyes:...
Провери колку subs. имаш.[DOUBLEPOST=1545868745][/DOUBLEPOST]
100 евра се до сега. Ми ја уклучија монетизацијата пред два месеци.

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
лолз


лолз ме зезаш и исклучи го vpn-то на твојот тел.
Stats
Joined Jul 5, 2017 194,322 views 1500субс хеххехе.
Јас имам над 2 милиони гледани а немам уклучено монетизација ни пак нема ни еден copyright.. :)
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Провери колку subs. имаш.[DOUBLEPOST=1545868745][/DOUBLEPOST]
лолз
+3000 во месец, ме демонитизираа поради copyright. Прашањето ми беше дали можи пак да се монетизира, но сега проверив е во можност е по истек на забраната...
 
Член од
5 август 2016
Мислења
312
Поени од реакции
221
+3000 во месец, ме демонитизираа поради copyright. Прашањето ми беше дали можи пак да се монетизира, но сега проверив е во можност е по истек на забраната...
За што ти ставија copyright?
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
За што ти ставија copyright?
Имав две три видеа со copyright скоро 1 година (не copyright strike). И пред некој ден ми тргнаа монетизација и ми стигна известивање да ги отстранам видеата и пак да пробам да монетизирам...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom