Good bye Slovenia - Нello Macedonia

Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.732
Поени од реакции
24.352
Ne znam kade da go postavam prasanjevo, kje prasam tuka: Kako stranec moze da go prodolzi prestojot vo Makedonija, a da ne e vraboten ili vencan tuka? Ima li nekoj drug nacin za dobivanje na dozvola za prestoj(skoluvanje isto ne e opcija)?
 

Que

Член од
10 април 2013
Мислења
79
Поени од реакции
56
Možete mi reči iskustva sa Telekabel? Zanimljivi mi su pošto nisi vezan i imaju OK cijene.
Uzeo bi Internet + TV, treba mi stabilan net pošto rabotam od doma.
 

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
309
Možete mi reči iskustva sa Telekabel? Zanimljivi mi su pošto nisi vezan i imaju OK cijene.
Uzeo bi Internet + TV, treba mi stabilan net pošto rabotam od doma.
Леле друже не можам да верувам. Па ти си во Македонија ? Аууу телекабел е топ за парите
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Que

Que

Член од
10 април 2013
Мислења
79
Поени од реакции
56
heheh, da u MK sum. Baš zemav stan pa mi treba net. Onda telekabel e OK vikaš... ču probat, pa ako nije, možem da prekinam anyway.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
heheh, da u MK sum. Baš zemav stan pa mi treba net. Onda telekabel e OK vikaš... ču probat, pa ako nije, možem da prekinam anyway.
Како корисник на ТК, ти го препорачувам. Нетот е одличен, телевизијата исто така, а цената е повеќе од прифатлива.
Во принцип, сите оператори се добри. И Близу и Телеком се тука. Но, ако ти е цената битен фактор и имаш техничка можност, стави си интернет од Телекабел.

Бај д веј, добредојде во Македонија! Ти посакувам многу пријатни моменти, на тебе и на целото семејство! :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Que

Que

Член од
10 април 2013
Мислења
79
Поени од реакции
56
Fala Acid, ke probam Telekabel.
Ovde kaj sum sega imamvme konkretni problemi so T-home...
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Možete mi reči iskustva sa Telekabel? Zanimljivi mi su pošto nisi vezan i imaju OK cijene.
Uzeo bi Internet + TV, treba mi stabilan net pošto rabotam od doma.
Wellcome to MKD
Телекабел поради таа опција да не си врзан со некаков договор се вистински избор. А и нетот е одличен, многу ретко знае да заглави (на 5-6 месеци еднаш) ама тоа се решава со рестарт на модемот и готово. ТВ ....................... кој гледа ТВ денес? ;)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Que

Que

Член од
10 април 2013
Мислења
79
Поени од реакции
56
Slusnav da ima negde na ova staza kaj Vardar "street workout" elemente. Kade tocno su?
Ima nesto slicno na neko drugo mesto relativno blisko do city mall?

Ako netko ne zna na sto mislim:

 

Que

Член од
10 април 2013
Мислења
79
Поени од реакции
56
Pak me nesto zanima.
Ima neka stranica, gde su najeveni svi kulturni desavki za blisko buducnost? Koncerti, pretstave, sajmovi, predavanja....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom